Plugins - All in One SEO Pack - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (748 entries)

en: Post Data
pl: Dane Postu

en: Nothing found for %request_words%
pl: Brak wyników dla %request_words%

en: Access to Knowledge Center
pl: Dostęp do Bazy Wiedzy

en: Access to Premium Support Forums
pl: Dostęp do Forum Wsparcia Premium

en: Access to Video Screencasts
pl: Dostęp do Video Screencast

en: Video SEO Module
pl: Moduł SEO Video

en: Advanced support for e-commerce
pl: Zaawansowane wsparcie dla e-commerce

en: Advanced support for WooCommerce
pl: Zaawansowane wsparcie dla WooCommerce

en: Subscribe
pl: Zapisz się

en: Email Address
pl: Adres Email

en:  to upgrade to Pro Version and get:
pl: rozszerz do Wersji Pro i uzyskaj:

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
pl: SEO dla Kategorii, Tagów i Własnych Klasyfikacji

en: Use Content For Autogenerated OG Descriptions
pl: Wykorzystywanie Zawartości do Automatycznie Generowanych Opisów OG

en: Enter your Facebook Admin ID here. You can enter multiple IDs separated by a comma. You can look up your Facebook ID using this tool http://findmyfbid.com/
pl: Wprowadź tutaj swoje dane Administratora Facebook. Możesz wprowadzić kilka danych oddzielając je przecinkiem. Możesz znaleźć swoje dane Facebooka używając tego narzędzia http://findmyfbid.com/

en: Use Content For Autogenerated Descriptions:
pl: Używaj Zawartości do Automatycznie Generowanych Opisów:

en: This option will auto generate your Open Graph descriptions from your post content instead of your post excerpt. WooCommerce users should read the documentation regarding this setting.
pl: Ta opcja automatycznie wytworzy opisy Otwartych Grafów na podstawie treści twojego postu zamiast jego fragmentu. Użytkownicy WooCommerce powinni przeczytać dokumentację na temat tego ustawienia.

en: This option will auto generate your meta descriptions from your post content instead of your post excerpt. This is useful if you want to use your content for your autogenerated meta descriptions instead of the excerpt. WooCommerce users should read the documentation regarding this setting.
pl: Ta opcja automatycznie wytworzy opisy meta na podstawie treści twojego postu zamiast jego fragmentu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz korzystać z treści postu podczas automatycznego generowania opisów meta, zamiast z jego fragmentu. Użytkownicy WooCommerce powinni przeczytać dokumentację na temat tego ustawienia.

en: Access to video tutorials about SEO with the Pro version
pl: Dostęp do wideo tutoriali odnośnie SEO w wersji Pro

en: Reset %s Settings to Defaults
pl: Przywróć Ustawienia %s na Domyślne

en: Welcome to version %s. Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
pl: Witamy w wersji %s. Dziękujemy za skorzystanie z najnowszej wersji najlepszego All in One SEO Pack Pro! Prosimy sprawdzić swoje ustawienia, gdyż za każdym razem dodajemy dla was nowe funkcje!

en: CLICK HERE
pl: KLIKNIJ TUTAJ

en: %current_date% - The current date (localized)
pl: %current_date% - Aktualna data (wg lokalizacji)

en: This option will automatically generate Canonical URLs for your entire WordPress installation.  This will help to prevent duplicate content penalties by Google
pl: Opcja ta automatycznie wygeneruje Kanoniczny URL dla całej instalacji WordPressa. Pomoże to zapobiec duplikatom treści karanych przez Google

en: Removed empty file %s.
pl: Usunięto pusty plik %s.

en: Show SEO News
pl: Pokaż nowości SEO

en: This displays an SEO News widget on the dashboard.
pl: Wyświetla widżet SEO News na twoim kokpicie.

en:  and changes are automatically submitted to search engines.
pl: zmiany są automatycznie przesyłane do wyszukiwarek.

en:  Your sitemap has been created
pl: Mapa twojej witryny została utworzona

en: Click here to %s.
pl: Kliknij tutaj, aby %s.

en: SEO News
pl: Nowości SEO

en: Continue to the General Settings
pl: Przejdź do Ustawień Ogólnych

en: What&#8217;s New
pl: Co nowego

en: Welcome to All in One SEO Pack
pl: Witaj w All in One SEO Pack

en: Welcome to All in One SEO Pack %s
pl: Witaj w All in One SEO Pack %s

en: Credits
pl: Podziękowania

en: All in One SEO Pack %s contains new features, bug fixes, increased security, and tons of under the hood performance improvements.
pl: All in One SEO Pack %s zawiera nowe funkcje, naprawy błędów, lepszą ochronę i masę ulepszeń wydajności niewidocznych dla użytkownika.

en: Control SEO on categories, tags and custom taxonomies with the Pro version
pl: Zarządzaj SEO według kategorii, tagów, własnych klasyfikacji w wersji Pro

en: We have complete documentation on every setting and feature
pl: Posiadamy pełną dokumentację każdego ustawienia i funkcji

en: Did You Know?
pl: Czy wiedziałeś?

en: Set up Google Analytics
pl: Ustawienia Google Analytics

en: Submit an XML Sitemap to Google
pl: Prześlij Mapę strony XML do Google

en: Quality guidelines for SEO titles and descriptions
pl: Wskazówki jakości dla SEO tytułów i opisów

en: Tips for good on-page SEO
pl: Wskazówki dla dobrego SEO na stronie

en: Get Started
pl: Pierwsze Kroki

en: Beginners Guide for Social Meta module
pl: Przewodnik dla Początkujących po module Social Meta

en: Beginners Guide for XML Sitemap module
pl: Przewodnik dla Początkujących po module Mapy Strony XML

en: Beginners Guide for All in One SEO Pack
pl: Przewodnik dla Początkujących All in One SEO Pack

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Help translate All in One SEO Pack into your language.
pl: Pomóż w tłumaczeniu All in One SEO Pack na swój język.

en: Upgrade
pl: Rozszerz

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro to access priority support and premium features.
pl: Rozszerz do All in One SEO Pack Pro, aby uzyskać priorytetowe wsparcie i dostęp do funkcji premium.

en: There are many ways you can help support All in One SEO Pack.
pl: Możesz pomóc w rozwijaniu All in One SEO Pack na wiele różnych sposobów.

en: Support All in One SEO Pack
pl: Wesprzyj All in One SEO Pack

en: Translation contributors and translation editors
pl: Tłumacze i edytorzy

note: translators: '%1$s' and '%2$s' are used as placeholders and turn the text in between into a clickable link
en: Want to see your name and picture here as a community developer? %1$sClick here%2$s to open an issue on GitHub to report a bug, request a feature or find an issue and submit code!
pl: Chcesz ujrzeć tutaj swoje imię i zdjęcie, jako deweloper społecznościowy? %1$sKliknijTutaj%2$s aby otworzyć wątek a GitHub i zgłosić błąd, poprosić o funkcję lub znaleźć błąd i przesłać kod!

en: Recent Rockstar Contributors
pl: Ostatni Współautorzy

en: Development Team
pl: Zespół Deweloperski

en: Core Team
pl: Zespół Core

en: Project Manager
pl: Menadżer Projektu

en: Project Lead
pl: Lider Projektu

en: Project Leaders
pl: Liderzy Projektu

en: All in One SEO Pack is created by a worldwide network of friendly folks like these.
pl: All in One SEO Pack tworzony jest przez miłych panów z całego świata.

en: Custom Twitter Image
pl: Własny Obraz Twitter

en: This option lets you upload an image to use as the Twitter image for this Page or Post.
pl: Ta opcja pozwala ci przesłać obraz, który wykorzystywany będzie jako obraz Twittera dla danej Strony lub Postu.

en: Redirect Attachments to Post Parent:
pl: Przekierowanie Załączników do Postu Macierzystego:

en: Redirect attachment pages to post parent.
pl: Przekierowanie stron załączników do postu macierzystego.

en: Dynamically creates the XML sitemap instead of using a static file.
pl: Dynamicznie tworzy mapę strony XML, zamiast wykorzystywać statyczne pliki.

en: <b>Security warning:</b> Your file looks compromised. Please check the file for any script-injection.
pl: <b>Ostrzeżenie bezpieczeństwa:</b> Zdaje się, że twój plik został naruszony. Sprawdź plik pod kątem obecności skryptów zewnętrznych.

note: translators: %1$s expands to the number of languages All in One SEO Pack has been translated into. $2%s to the percentage translated of the current language, $3%s to the language name, %4$s and %5$s to anchor tags with link to translation page at translate.wordpress.org
en: All in One SEO Pack has been translated into %1$s languages, but currently the %3$s translation is only %2$s percent complete. %4$s Click here %5$s to help get it to 100 percent.
pl: All in One SEO Pack został przetłumaczony na %1$s języków, ale w tej chwili tłumaczenie %3$s jest ukończone zaledwie w %2$s procentach. %4$s Kliknij tutaj %5$s by pomóc mu osiągnąć 100 procent.

en: Sorry, you can't do that. Please choose a platform and then click Analyze or Convert.
pl: Przepraszamy, nie możesz tego zrobić. Wybierz platformę, a następnie kliknij Analizuj lub Konwertuj.

en: Analyze
pl: Analizuj

en: Convert
pl: Konwertuj

en: New in 2.4: Improved support for taxonomies, Woocommerce and massive performance improvements under the hood! Please review your settings on each options page!
pl: Nowość w 2.4: Ulepszona obsługa klasyfikacji, WooCommerce oraz znaczące poprawki wydajności! Prosimy sprawdzić swoje ustawienia na stronie każdej z opcji!

en: Themes
pl: Szablony

en: Use the drop down below to choose which plugin or theme you wish to import SEO data from.
pl: W poniższej rozwijanej liście wybierz, z których pluginów lub motywów chcesz zaimportować dane SEO.

en: Click "Analyze" for a list of SEO data that can be imported into All in One SEO Pack, along with the number of records that will be imported.
pl: Kliknij "Analizuj" by wyświetlić liczbę danych SEO, które mogą być zaimportowane do All in One SEO Pack, razem z liczbą rekordów, które będą zaimportowane.

en: Please Note:
pl: Prosimy zwrócić uwagę:

en: Some plugins and themes do not share similar data, or they store data in a non-standard way. If we cannot import this data, it will remain unchanged in your database. Any compatible SEO data will be displayed for you to review. If a post or page already has SEO data in All in One SEO Pack, we will not import data from another plugin/theme.
pl: Niektóre pluginy nie współdzielą tych samych danych, lub przechowują dane w niestandardowy sposób. Jeśli nie jesteśmy w stanie ich zaimportować, pozostaną niezmienione w twojej bazie danych. Każde zgodne dane SEO zostaną wyświetlone dla twojego wglądu. Jeśli post lub stron posiada już dane SEO w All in One SEO Pack, nie będziemy importować danych z innego pluginu/motywu.

en: Click "Convert" to perform the import. After the import has completed, you will be alerted to how many records were imported, and how many records had to be ignored, based on the criteria above.
pl: Naciśnij "Konwertuj" dokonać importu. Po zakończeniu importu pojawi się monit o liczbie zaimportowanych rekordów oraz liczbie zignorowanych rekordów, w oparciu o powyższe kryteria.

en: Before performing an import, we strongly recommend that you make a backup of your site. We use and recommend %s BackupBuddy %s for backups.
pl: Przed rozpoczęciem importu gorąco zalecamy wykonanie kopii zapasowej swojej strony. Wykorzystujemy oraz zalecamy %s BackupBuddy %s do wykonywania kopii zapasowych.

en: Import SEO data from:
pl: Importuj dane SEO z:

en: Choose platform:
pl: Wybierz platformę:

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Sorry, something went wrong. Please try again
pl: Przepraszamy, coś poszło nie tak. Prosimy spróbować ponownie

en: <p>Analyzing records in a %s to %s conversion&hellip;
pl: <p>Analizowanie rekordów w konwersji %s do %s &hellip;

en: Compatible data:
pl: Kompatybilne dane:

en: Conversion Results
pl: Wyniki konwersji

en: Import SEO Settings
pl: Importuj ustawienia SEO

en: Analysis Results
pl: Wyniki Analizy

en: All in One SEO has been deactivated
pl: All in One SEO został deaktywowany

en: The plugin All-In-One-SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s?
pl: Wykryto wtyczkę All-In-One SEO. Czy chcesz %szaimportować jej ustawienia%s?

en: Import SEO Data
pl: Importuj Dane SEO

en: SEO Data Import
pl: Import Danych SEO

en: The plugin Yoast SEO has been detected. Do you want to %simport its settings%s into All in One SEO Pack?
pl: Wykryto wtyczkę Yoast SEO. Czy chcesz %szaimportować jej ustawienia%s do All in One SEO Pack?

en: Pro Version Only
pl: Tylko Wersja Pro

en: We've detected you're running WooCommerce.
pl: Wykryliśmy, że korzystasz z WooCommerce.

en: %s Upgrade%s to All in One SEO Pack Pro for increased SEO compatibility for your products.
pl: %s Rozszerz%s do All in One SEO Pack Pro, dla zwiększonej kompatybilności SEO twoich produktów.

note: Description of the plugin/theme
en: Out-of-the-box SEO for your WordPress blog. Features like XML Sitemaps, SEO for custom post types, SEO for blogs or business sites, SEO for ecommerce sites, and much more. More than 30 million downloads since 2007.
pl: Zintegrowane SEO dla twojego bloga WordPress. Narzędzia takie jak mapy strony XML, SEO dla własnych typów postów, SEO dla blogów i stron biznesowych, SEO dla stron ecommerce oraz wiele więcej. Prawie 30 milionów pobrań od 2007 roku.

en: Block Bad Bots using HTTP
pl: Blokuj Bad Bots korzystając z HTTP.

en: Block Referral Spam using HTTP
pl: Blokuj Referral Spam korzystając z HTTP

en: Use Custom Blocklists
pl: Korzystaj z własnej Blocklisty

en: Image SEO
pl: Obraz SEO

en: Create and manage your Video Sitemap using this feature and submit your Video Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
pl: Stwórz i zarządzaj swoją mapą filmików korzystając z tego narzędzia i prześlij swoją mapę do Google, Bing/Yahoo i Ask.com.

en: Manage Licenses
pl: Zarządzaj licencjami

en: Block Referral Spam using HTTP.
pl: Blokuj spam w linkach przychodzących, korzystając z HTTP.

en:  Need a license key?
pl: Potrzebujesz klucza licencji?

en: Purchase one now
pl: Zakup już teraz

en: License Key is not set yet or invalid.
pl: Nie ustawiono jeszcze klucza licencji lub jest on nieprawidłowy.

en: Notice:
pl: Wskazówka:

en: Finished scanning posts
pl: Zakończono skanowanie wpisów

en: Scan
pl: Skanuj

en: Enable this option to only allow access to your sitemap by site administrators and major search engines.
pl: Zaznacz tę opcję, by pozwolić na dostęp do twojej mapy strony wyłącznie administratorom strony i głównym wyszukiwarkom.

en: You do not have access to this page; try logging in as an administrator.
pl: Nie masz dostępu do tej strony; spróbuj zalogować się jako administrator.

en: Press the Scan button to scan your posts for videos! Do this if video content from a post or posts is not showing up in your sitemap.
pl: Wciśnij przycisk Skanuj, aby wyszukać filmy w swoich postach! Należy wykonać tą procedurę, jeśli zawartość wideo z wpisu lub wpisów nie pokazuje się w mapie strony.

en: If checked, only posts that have videos in them will be displayed on the sitemap.
pl: Jeśli zaznaczone, jedynie posty z filmami będą widoczne w mapie strony.

en: Show Only Posts With Videos
pl: Pokazuj jedynie posty z filmami

en: Scan Posts For Videos
pl: Skanuj posty w poszukiwaniu filmów

en: Restrict Access to Video Sitemap
pl: Ogranicz dostęp do mapy filmów

en: Upgrade to Pro
pl: Rozszerz do Pro

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: SEO Settings
pl: Ustawienia SEO

en: %taxonomy_title% - The original title of the taxonomy
pl: %taxonomy_title% - Oryginalna nazwa klasyfikacji

en: %taxonomy_description% - The description of the taxonomy
pl: %taxonomy_title% - Opis klasyfikacji

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack Pro ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
pl: Dziękujemy za korzystanie z najnowszego i najlepszego pakietu All in One SEO Pack Pro! Prosimy sprawdź swoje ustawienia, gdyż zawsze udostępniamy dla ciebie nowe funkcjonalności!

en: About
pl: Autor

en: Taxonomy Title Format:
pl: Format nazwy klasyfikacji:

en: SEO on only these taxonomies:
pl: SEO w tylko tych klasyfikacjach:

en: Support Forum
pl: Forum Wsparcia

en: This will be the license key received when the product was purchased. This is used for automatic upgrades.
pl: Będzie to klucz licencji otrzymany po zakupie produktu. Jest on wykorzystywany do automatycznych aktualizacji.

en: Use these checkboxes to select which Taxonomies you want to use All in One SEO Pack with.
pl: Zaznacz te klasyfikacje, z których chcesz korzystać w swoim pakiecie All in One SEO Pack.

en: License Key:
pl: Klucz licencji:

en: Facebook Admin ID
pl: ID Administratora Facebook

en: Warning: You're blocking access to search engines.
pl: Uwaga: Blokujesz dostęp dla wyszukiwarek.

en: You can %s click here%s to go to your reading settings and toggle your blog visibility.
pl: Możesz %s kliknąć tutaj%s by przejść do swoich ustawień czytania i przełączyć widoczność swojego bloga.

en: Facebook App ID
pl: ID Aplikacji na Facebooku

en: Enter your Facebook App ID here. Information about how to get your Facebook App ID can be found at https://developers.facebook.com/docs/apps/register
pl: Wprowadź tutaj swoje ID aplikacji na Facebooku.  Informacje o tym jak uzyskać swoje ID aplikacji na Facebooku można znaleźć na https://developers.facebook.com/docs/apps/register

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: priority
pl: priorytet

en: URL to the page.
pl: URL do strony.

en: The priority of the page.
pl: Priorytet strony.

en: The frequency of the page.
pl: Częstość strony.

en: Last modified date of the page.
pl: Ostatnia data modyfikacji strony.

en: Entries from these categories will be excluded from the sitemap.
pl: Wpisy z tej kategorii będą wyłączone z mapy strony.

en: Use page slugs or page IDs, seperated by commas, to exclude pages from the sitemap.
pl: Korzystaj ze slugów strony lub ID strony oddzielonych przecinkami, by wyłączyć je z mapy strony.

en: Filename Prefix
pl: Prefiks nazwy pliku

en: Schedule Updates
pl: Zaplanuj Aktualizacje

en: No Schedule
pl: Brak planów

en: Maximum Posts Per Sitemap
pl: Maksymalna liczba postów na mapę strony

en: Enable Sitemap Indexes
pl: Aktywuj indeksy mapy strony

en: Paginate Sitemap Indexes
pl: Stronicuj indeksy mapy strony

en: Taxonomies
pl: Klasyfikacje

en: Include Date Archive Pages
pl: Załącz daty archiwizacji stron

en: Include Author Pages
pl: Załącz strony autora

en: Create Compressed Sitemap
pl: Stwórz skompresowaną mapę strony

en: Link From Virtual Robots.txt
pl: Odnośnik z wirtualnego Robots.txt

en: Dynamically Generate Sitemap
pl: Dynamicznie generuj mapę strony

en: Sitemap Status
pl: Status mapy strony

en: posts
pl: posty

en: archive pages
pl: strony archiwalne

en: Post Types
pl: Rodzaje wpisów

en: Do Not Override
pl: Nie nadpisuj

en: Select Individual
pl: Wybierz indywidualnie

en: frequency
pl: częstotliwość

en: homepage
pl: strona domowa

en: taxonomies
pl: klasyfikacje

en: Manually set the %s of your %s.
pl: Ręcznie ustaw %s swojej %s.

en: Enter information below for any additional links for your sitemap not already managed through WordPress.
pl: Wprowadź poniżej informacje o dowolnych dodatkowych odnośnikach do twojej mapy strony nie zarządzane jeszcze przez WordPress.

en: Page URL
pl: URL strony

en: Page Priority
pl: Priorytet strony

en: Page Frequency
pl: Częstotliwość strony

en: Last Modified
pl: Ostatnio zmodyfikowane

en: All Post Types
pl: Wszystkie rodzaje postów

en: author pages
pl: strony autora

en: Additional Pages
pl: Dodatkowe strony

en: Add URL
pl: Dodaj URL

en: Excluded Categories
pl: Wyłączone Kategorie

en: Excluded Pages
pl: Wyłączone Strony

en: Excluded Items
pl: Wyłączone Obiekty

en: Priorities
pl: Priorytety

en: Frequencies
pl: Częstotliwości

en: Once Weekly
pl: Raz na tydzień

en: Once Monthly
pl: Raz na miesiąc

en: Daily scheduled sitemap check has finished.
pl: Zaplanowane codzienne sprawdzanie mapy strony zostało zakończone.

en: Media / Attachments
pl: Media / Załączniki

en: Manually set the priority for the
pl: Ręcznie ustaw priorytet dla

en:  Post Type
pl: Rodzaj postu

en: Dynamic sitemap generation does not appear to be using the correct rewrite rules; please disable any other sitemap plugins or functionality on your site and reset your permalinks.
pl: Dynamiczne generowanie mapy strony wydaje się nie używać właściwych reguł przepisywania, prosimy zablokuj wszystkie inne pluginy mapy strony lub funkcjonalności na twojej stroni i zresetuj swoje permalinki.

en: All Taxonomies
pl: Wszystkie klasyfikacje

en: Manually set the frequency for the
pl: Ręcznie ustaw częstotliwość dla

en:  Taxonomy
pl: Klasyfikacja

en: Update Sitemap
pl: Zaktualizuj mapę strony

en: view your sitemap
pl: Zobacz swoją mapę strony

en: Privacy Settings
pl: Ustawienia Prywatności

en: Warning: your privacy settings are configured to ask search engines to not index your site; you can change this under %s for your blog.
pl: Ostrzeżenie: twoje ustawienia prywatności są tak skonfigurowane, by wyszukiwarki nie indeksowały twojej strony. Możesz to zmienić w menu %s swojego bloga.

en: Warning: dynamic sitemap generation must have permalinks enabled.
pl: Ostrzeżenie: dynamiczne generowanie mapy strony wymaga aktywnych permalinków.

en: Deleted %s.
pl: Skasowano %s.

en: Reading Settings
pl: Ustawienia Czytania

en: Couldn't rename file %s!
pl: Nie można zmienić nazwy pliku %s!

en: Renamed %s to %s.
pl: Zmieniono nazwę %s na %s.

en: Couldn't find file %s!
pl: Nie znaleziono pliku %s!

en: Warning: a static sitemap '%s' generated by All in One SEO Pack %s on %s already exists that may conflict with dynamic sitemap generation.
pl: Ostrzeżenie: statyczna mapa strony '%s' wygenerowana przez All in One SEO Pack %s na %s już istnieje i może przeszkadzać dynamicznemu generowaniu mapy strony.

en: Potential conflict with unknown file %s.
pl: Potencjalny konflikt z nieznanym plikiem %s.

en: Rename Conflicting Files
pl: Zmień nazwę konfliktujących plików.

en: Delete Conflicting Files
pl: Skasuj konfliktujące pliki.

en: compressed
pl: skompresowane

en: dynamic
pl: dynamiczne

en: static
pl: statyczne

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, error code %s.
pl: Nie udało się powiadomić %s o zmianach w twojej mapie strony na %s, kod błędu %s.

en: Failed to notify %s about changes to your sitemap at %s, unable to access via wp_remote_get().
pl: Nie udało się powiadomić %s o zmianach w twojej mapie strony na %s, nieudany dostęp za pomocą wp_remote_get().

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: All In One SEO Pack
pl: All in One SEO Pack

en: Daily
pl: Dziennie

en: Weekly
pl: Tygodniowo

en: All in One SEO Options Updated.
pl: Opcje pluginu All in One SEO zaktualizowane.

en: Pro Version
pl: Wersja Pro

en: Support
pl: Wsparcie

en: UPGRADE TO PRO VERSION
pl: AKTUALIZUJ DO WERSJI PRO

en: Update Options
pl: Zaktualizuj ustawienia

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Author
pl: Autor

en: Website
pl: Strona internetowa

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Not set
pl: Nie ustawiono

en: On
pl: Włączone

en: Off
pl: Wyłączone

en: N/A
pl: Brak danych

en: Operating System
pl: System operacyjny

en: Server
pl: Serwer

en: MYSQL Version
pl: Wersja MySQL

en: SQL Mode
pl: Tryb SQL

en: PHP Version
pl: Wersja PHP

en: PHP Memory Limit
pl: PHP Limit pamięci

en: PHP Exif support
pl: PHP Wsparcie Exif

en: PHP IPTC support
pl: PHP Wsparcie IPTC

en: PHP XML support
pl: PHP Wsparcie XML

en: Site URL
pl: Adres strony:

en: Home URL
pl: Adres strony głównej:

en: WordPress Version
pl: Wersja WordPress

en: WordPress DB Version
pl: Wersja Bazy Danych dla WordPress

en: Active Theme
pl: Aktywny motyw

en: Performance
pl: Wydajność

en: Save
pl: Zapisz

en: XML Sitemap
pl: Mapa strony XML

en: Help
pl: Pomoc

en: All in One SEO Pack Pro Debug Info
pl: Informacje debugera All in One SEO Pack Pro

en: Form submission error: verification check failed.
pl: Błąd przesyłania formularza: nieudana weryfikacja.

en: SFWD Debug Mail From Site %s.
pl: SFWD Debug Mail ze strony %s.

en: Sent to %s.
pl: Wysłane do %s.

en: Failed to send to %s.
pl: Nie udało się wysłać do %s.

en: Error: please enter an e-mail address before submitting.
pl: Błąd: prosimy wprowadzić adres email przed wysłaniem.

en: Directory Path
pl: Ścieżka do pliku

en: E-mail debug information
pl: Informacje debuggera email.

en: Rule Type
pl: Rodzaj reguły

en: Generate Robots.txt
pl: Stwórz plik Robots.txt

en: Add Rule
pl: Dodaj regułę

en: Save Robots.txt File
pl: Zapisz plik Robots.txt

en: Update Robots.txt File
pl: Aktualizuj plik Robots.txt

en: Disregard Changes
pl: Usuń zmiany

en: Optimize
pl: Optymalizuj

en: Create a Robots.txt File
pl: Stwórz plik Robots.txt

en: Optimize your Robots.txt File
pl: Optymalizuj swój plik Robots.txt

en: Current File
pl: Obecny plik

en: Proposed Changes
pl: Sugerowane zmiany

en: Legend
pl: Legenda

en: Delete Robots.txt File
pl: Usuń plik Robots.txt

en: The red indicator means that the syntax is invalid for a robots.txt file.
pl: Czerwony wskaźnik oznacza, że sformułowanie jest nieprawidłowe dla pliku Robots.txt.

en: More Information
pl: Więcej informacji

en: Specifies the name of your sitemap file. This will default to 'sitemap'.
pl: Określa nazwę twojego pliku mapy strony. Domyślnie jest to 'sitemap'.

en: Organize sitemap entries into distinct files in your sitemap. Enable this only if your sitemap contains over 50,000 URLs or the file is over 5MB in size.
pl: Organizuj wpisy mapy strony w odrębne pliki na twojej mapie strony. Włącz to tylko, gdy twoja mapa strony zawiera ponad 50000 URL lub plik ma więcej niż 5MB rozmiaru.

en: Split long sitemaps into separate files.
pl: Rozdziel długie mapy strony w oddzielne pliki.

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
pl: Pozwala ci na określenie maksymalnej liczby postów na twojej mapie strony (do 50000).

en: Use the rule builder below to add rules to create a new Robots.txt file.  If you already have a Robots.txt file you should use the File Editor feature in All in One SEO Pack to edit it or you can delete your current Robots.txt file and start a new one with the rule builder below.
pl: Korzystaj z poniższego kreatora reguł by dodać nowe reguły i stworzyć nowy plik Robots.txt. Jeśli masz już plik Robots.txt powinieneś skorzystać z narzędzia Edytora Plików w pakiecie All in One SEO Pack by go edytować. Możesz też usunąć obecny plik Robots.txt i stworzyć nowy przy użyciu poniższego kreatora reguł.

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
pl: Wybierz, które rodzaje postów pojawiają się na twojej mapie strony.

en: Select which taxonomy archives appear in your sitemap
pl: Wybierz, które archiwa klasyfikacji pojawiają się na twojej mapie strony.

en: Include Date Archives in your sitemap.
pl: Dołącz Archiwa Daty do twojej mapy strony.

en: Include Author Archives in your sitemap.
pl: Dołącz archiwa Autorów do twojej mapy strony.

en: Create a compressed sitemap file in .xml.gz format.
pl: Stwórz skompresowany plik mapy strony w formacie .xml.gz.

en: Places a link to your Sitemap.xml into your virtual Robots.txt file.
pl: Umieszcza odnośnik do Sitemap.xml w twoim wirtualnym pliku Robots.txt.

en: Click the Optimize button below and All in One SEO Pack will analyze your Robots.txt file to make sure it complies with the standards for Robots.txt files.  The results will be displayed in a table below.
pl: Kliknij poniższy przycisk Optymalizuj, a pakiet All in One SEO Pack przeanalizuje twój plik Robots.txt by sprawdzić czy spełnia standardy dla pliku Robots.txt. Wyniki zostaną przedstawione w poniższej tabeli.

en: Your Robots.txt file has been optimized.  Here are the results and recommendations.  Click the Update Robots.txt File button below to write these changes to your Robots.txt file.  Click the Disregard Changes button to ignore these recommendations and keep your current Robots.txt file.
pl: Twój plik Robots.txt został zoptymalizowany. Oto wyniki i zalecenia. Kliknij poniższy przycisk Aktualizuj plik Robots.txt by zapisać te zmiany w swoim pliku Robots.txt. Kliknij przycisk Usuń zmiany, by zignorować zalecenia i zachować obecny plik Robots.txt.

en: The yellow indicator means that a non-standard extension was recognized; not all crawlers may recognize it or interpret it the same way. The Allow and Sitemap directives are commonly used by Google and Yahoo.
pl: Żółty wskaźnik oznacza, że rozpoznano niestandardowe rozszerzenie, nie wszystkie analizatory mogą rozpoznać i zinterpretować je w ten sam sposób. Dyrektywy Zezwól i Mapa strony są często wykorzystywane przez Google oraz Yahoo.

en: %post_title% - The original title of the post.
pl: %post_title% - Oryginalny tytuł postu.

en: Advanced Settings
pl: Zaawansowane Ustawienia

en: Front Page
pl: Strona Główna

en: Everywhere Else
pl: Wszędzie Indziej

en: Title Format:
pl: Format tytułu:

en: Welcome to Version %s!
pl: Witaj w Wersji %s!

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! Please review your settings, as we're always adding new features for you!
pl: Dziękujemy za korzystanie z najnowszej i najlepszej All in One SEO Pack! Prosimy sprawdź swoje ustawienia, ponieważ zawsze dodajemy dla ciebie nowe funkcjonalności!

en: %%tax_%s%% - This post's associated %s taxonomy title
pl: %%tax_%s%% - Skojarzona nazwa klasyfikacji %s tego wpisu

en: Review Your Settings
pl: Sprawdź swoje ustawienia

en: Thank you for running the latest and greatest All in One SEO Pack ever! New since 2.2: Control who accesses your site with the new Robots.txt Editor and File Editor modules!  Enable them from the Feature Manager.  Remember to review your settings, we have added some new ones!
pl: Dziękujemy za korzystanie z najnowszej i najlepszej All in One SEO Pack! Nowości w 2.2: Kontroluj kto ma dostęp do twojej strony z nowym edytorem Robots.txt i modułami edycji pliku! Aktywuj je z poziomu menedżera funkcjonalności. Pamiętaj by sprawdzić swoje ustawienia, dodaliśmy pewne nowe rzeczy!

en: Reset ALL Settings to Defaults
pl: Przywróć WSZYSTKIE ustawienia na domyśne

en: Default - noindex
pl: Domyślne - noindex

en: Default - nofollow
pl: Domyślne - nofollow

en: Reset Dismissed Notices
pl: Zresetuj odrzucone wskazówki

en: Join our mailing list for tips, tricks, and WordPress secrets.
pl: Dołącz do naszej listy mailingowej po porady, tricki i sekrety WordPress.

en: Sign up today and receive a free copy of the e-book 5 SEO Tips for WordPress ($39 value).
pl: Zapisz się dzisiaj i otrzymaj darmową kopię e-booka 5 SEO Tips for WordPress (wartość $39).

en: Read the All in One SEO Pack user guide
pl: Przeczytaj instrukcję użytkownika All in One SEO Pack

en: All in One SEO Pro Plugin Support Forum
pl: Forum wsparcia pluginu All in One SEO Pro

en: Access our Premium Support Forums
pl: Uzyskaj dostęp do naszego forum wsparcia Premium

en: All in One SEO Pro Plugin Changelog
pl: Changelog Pluginu All in One SEO Pro

en: View the Changelog
pl: Zobacz Changelog

en: Watch video tutorials
pl: Zobacz instruktaż wideo

en: Getting started? Read the Beginners Guide
pl: Dopiero zaczynasz? Przeczytaj instrukcję obsługi dla początkujących

en: Create and manage your XML Sitemaps using this feature and submit your XML Sitemap to Google, Bing/Yahoo and Ask.com.
pl: Stwórz i zarządzaj swoimi mapami strony XML korzystając z tego narzędzia i prześlij swoją mapę strony XML do Google, Bing/Yahoo i Ask.com.

en: Debug Warning: All in One SEO Pack meta data was included again from %s filter. Called %s times!
pl: Ostrzeżenie Debug: meta dane All in One SEO Pack zostało dołączone ponownie z filtru %s. Wywołane %s razy!

en: Disconnect From Google Analytics
pl: Rozłącz z Google Analytics

en: Remove Stored Credentials
pl: Usuń przechowywane dane logowania

en: Connect With Google Analytics
pl: Połącz z Google Analytics

en: Edit SEO
pl: Edytuj SEO

en: Upgrade To Pro
pl: Rozszerz do Pro

en: Join Our Mailing List
pl: Dołącz do naszej listy mailingowej

en: Version
pl: Wersja

en: Main Settings
pl: Główne Ustawienia

en: Feature Manager
pl: Menadżer funkcjonalności

en: XML Sitemaps
pl: Mapa strony XML

en: Generate and validate your robots.txt file to guide search engines through your site.
pl: Generuj i potwierdzaj swój plik robots.txt by kierować wyszukiwarkami na twojej stronie.

en: File Editor
pl: Edytor Plików

en: Edit your robots.txt file and your .htaccess file to fine-tune your site.
pl: Edytuj swój plik robots.txt oraz plik .htaccess by dostroić swoją stronę.

en: Stop badly behaving bots from slowing down your website.
pl: Powstrzymaj boty przed spowalnianiem twojej strony.

en: Optimize performance related to SEO and check your system status.
pl: Optymalizuj swoją wydajność związaną z SEO i sprawdzaj status swojego systemu.

en: Importer & Exporter
pl: Importer i Exporter

en: Exports and imports your All in One SEO Pack plugin settings.
pl: Eksportuje i importuje twoje ustawienia pluginu All in One SEO Pack.

en: Coming Soon...
pl: Już wkrótce...

en: Video Sitemap
pl: Mapa filmików

en: Update Features
pl: Aktualizuj funkcjonalności

en: Reset Features
pl: Zresetuj funkcjonalności

en: Robots.txt editor
pl: Edytor Robots.txt

en: .htaccess editor
pl: edytor .htaccess

en: Edit Robots.txt
pl: Edytuj Robots.txt

en: Edit .htaccess
pl: Edytuj .htaccess

en: Edit robots.txt
pl: Edytuj robots.txt

en: Update robots.txt
pl: Aktualizuj robots.txt

en: Update .htaccess
pl: Aktualizuj .htaccess

en: SEO Title
pl: Tytuł SEO

en: SEO Description
pl: Opis SEO

en: SEO Keywords
pl: Słowa kluczowe SEO

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Slug may not be empty!
pl: Slug nie może być pusty!

en: Revisions
pl: Poprawki

en: Insert time
pl: Wprowadź czas

en: Unauthorized access; try reloading the page.
pl: Nieautoryzowany dostęp: spróbuj ponownie wczytać stronę.

en: Row %s not found; no rows were deleted.
pl: Wiersz %s nie znaleziony. Nie skasowano wierszy.

en: Duplicate %s Meta
pl: Duplikuj meta %s

en: No duplicate meta tags found.
pl: Nie znaleziono duplikatów meta tagów.

en: What Does This Mean?
pl: Co to oznacza?

en: Please refer to the document for each tool for help in using these to debug your social meta.
pl: Prosimy czytaj dokumentację danego narzędzia by uzyskać pomoc w sprawie korzystania z tych narzędzi by debugować swoje social meta.

en: Export Post Types:
pl: Eksportuj rodzaje postów:

en: Import
pl: Importuj

en: Export Settings
pl: Eksportuj ustawienia

en: There are no other modules currently loaded!
pl: Obecnie nie ma innych załadowanych modułów!

en: <b>Warning:</b> Line not matched: <b>"%s"</b>, On Line: <b>%s</b>
pl: <b>Uwaga:</b> Linia niedopasowana: <b>"%s"</b>, We wierszu: <b>%s</b>

en: <b>Warning:</b> This following post could not be found: <b>"%s"</b>
pl: <b>Warning:</b> Następujący wpis nie został znaleziony: <b>"%s"</b>

en: Settings export file for All in One SEO Pack
pl: Eksportowany plik ustawień dla All in One SEO Pack

en: Click here for documentation on this setting
pl: Kliknij tutaj po dokumentację na temat tego ustawienia

en:  characters. Most search engines use a maximum of %s chars for the %s.
pl: znaków. Większość wyszukiwarek wykorzystuje maksymalnie %s znaków dla %s.

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
pl: Sprawdzenie Bezpieczeństwa - Jeśli widzisz ten błąd, wyloguj się i zaloguj ponownie w WordPress

en: Options Reset.
pl: Resetowanie opcji.

en: Export
pl: Eksportuj

en: Activity
pl: Aktywność

en: Company
pl: Firma

en: Cafe
pl: Kawiarnia

en: Restaurant
pl: Restauracja

en: Cause
pl: Przyczyna

en: Sports League
pl: Liga Sportowa

en: Sports Team
pl: Drużyna Sportowa

en: Band
pl: Zespół

en: Government
pl: Rząd

en: School
pl: Szkoła

en: University
pl: Uniwersytet

en: Actor
pl: Aktor

en: Athlete
pl: Sportowiec

en: Director
pl: Reżyser

en: Musician
pl: Muzyk

en: Politician
pl: Polityk

en: Profile
pl: Profil

en: Public Figure
pl: Osoba Publiczna

en: City
pl: Miasto

en: Landmark
pl: Punkt orientacyjny

en: State Province
pl: Prowincja

en: Book
pl: Książka

en: Drink
pl: Napój

en: Food
pl: Jedzenie

en: Game
pl: Gra

en: Movie
pl: Film

en: Product
pl: Produkt

en: Song
pl: Piosenka

en: TV Show
pl: Program telewizyjny

en: Episode
pl: Odcinek

en: Article
pl: Artykuł

en: Run shortcodes that appear in social title meta tags.
pl: Używaj skrótów, które pojawiają się w tagach social meta.

en: Run shortcodes that appear in social description meta tags.
pl: Używaj skrótów, które pojawiają się w opisach tagów social meta.

en: The Site Name is the name that is used to identify your website.
pl: Nazwa Strony to nazwa używana do identyfikowania twojej strony internetowej.

en: The Home Title is the Open Graph title for your home page.
pl: Tytuł Strony Domowej to tytuł Open Graph używany dla twojej strony domowej.

en: The Home Description is the Open Graph description for your home page.
pl: Opis Strony Domowej to opis Open Graph używany dla twojej strony domowej.

en: The Home Image is the Open Graph image for your home page.
pl: Obraz Strony Domowej to obraz Open Graph używany dla twojej strony domowej.

en: This option lets you choose which image will be displayed by default for the Open Graph image. You may override this on individual posts.
pl: Ta opcja pozwala ci wybrać, który obraz będzie domyślnie wyświetlany jako obraz Open Graph. Możesz nadpisać tą opcję przy poszczególnych postach.

en: This option sets a default image that can be used for the Open Graph image. You can upload an image, select an image from your Media Library or paste the URL of an image here.
pl: Ta opcja ustawia domyślny obraz, który może być używany jako obraz Open Graph. Możesz przesłać obraz, wybrać obraz z twojej Biblioteki Mediów lub wkleić URL obrazu w tym miejscu.

en: This option lets you set a default width for your images, where unspecified.
pl: Ta opcja pozwala ci ustawić domyślną szerokość twojego obrazu, kiedy nie jest to dookreślone.

en: This option lets you set a default height for your images, where unspecified.
pl: Ta opcja pozwala ci na określenie domyślnej wysokości twoich obrazów, kiedy nie jest to dookreślone.

en: Enter the name of a custom field (or multiple field names separated by commas) to use that field to specify the Open Graph image on Pages or Posts.
pl: Wprowadź nazwę własnego pola (lub nazw wielu pól oddzielonych przecinkami) by używać go do określenia obrazu Open Graph na stronach i w postach.

en: Enter the height for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
pl: Wprowadź wysokość swojego obrazu Open Graph w pikselach (np. 600).

en: Enter the width for your Open Graph image in pixels (i.e. 600).
pl: Wprowadź szerokość swojego obrazu Open Graph w pikselach (np. 600).

en: Enter the width for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
pl: Wprowadź szerokość swojego wideo Open Graph w pikselach (np. 600).

en: This option lets you fall back to the default image if no image could be found above.
pl: Ta opcja pozwala ci na powrót do domyślnego obrazu, jeśli żaden obraz nie będzie znaleziony powyżej.

en: Enter the height for your Open Graph video in pixels (i.e. 600).
pl: Wprowadź wysokość swojego wideo Open Graph w pikselach (np. 600).

en: Enter the Twitter username associated with your website here.
pl: Wprowadź tutaj nazwę użytkownika Twitter skojarzoną z twoją stroną.

en: Enter the name of your website here.
pl: Wprowadź tutaj nazwę twojej strony.

en: Automatically generate article tags for Facebook type article when not provided.
pl: Automatycznie generuj tagi artykułu dla artykułów typu Facebook, kiedy nie są one podane.

en: Use keywords in generated article tags.
pl: Używaj słów kluczowych w generowanych tagach artykułu.

en: Use post tags in generated article tags.
pl: Używaj tagów postów w generowanych tagach artykułu.

en: Select which Post Types you want to use All in One SEO Pack to set Open Graph meta values for.
pl: Wybierz dla których Rodzajów Postów chcesz ustawiać wartości Open Graph meta za pomocą All in One SEO Pack.

en: This option lets you select the Open Graph image that will be used for this Page or Post, overriding the default settings.
pl: Ta opcja pozwala ci wybrać obraz Open Graph, który będzie używany dla tej strony lub postu, nadpisując domyślne ustawienia.

en: This option lets you upload an image to use as the Open Graph image for this Page or Post.
pl: Ta opcja pozwala ci przesłać obraz, który będzie wykorzystywany jako obraz Open Graph dla tej strony lub postu.

en: This option lets you specify a link to the Open Graph video used on this Page or Post.
pl: Ta opcja pozwala ci określić link do swojego wideo Open Graph używanego na tej stronie lub w tym poście.

en: Allows your authors to be identified by their Twitter usernames as content creators on the Twitter cards for their posts.
pl: Pozwala twoim autorom na identyfikowanie ich ze swoimi nazwami użytkownika Twitter, jako autorów zawartości przy kartach Twitter w ich postach.

en: This is the Open Graph title of this Page or Post.
pl: Jest to tytuł Open Graph tej strony lub postu.

en: This is the Open Graph description of this Page or Post.
pl: Jest to opis Open Graph tej strony lub postu.

en: Select the Open Graph type that best describes the content of this Page or Post.
pl: Wybierz typ Open Graph, który najlepiej opisuje zawartość tej strony lub postu.

en: Press this button to have Facebook re-fetch and debug this page.
pl: Naciśnij ten przycisk aby Facebook ponownie wczytał i debugował tą stronę.

en: This Open Graph meta allows you to add a general section name that best describes this content.
pl: To Open Graph meta pozwala ci na dodawanie generalnej nazwy sekcji, która najlepiej opisuje tą zawartość.

en: This Open Graph meta allows you to add a list of keywords that best describe this content.
pl: To Open Graph meta pozwala ci na dodawanie listy słów kluczowych, które najlepiej opisują tą zawartość.

en: Link articles to the Facebook page associated with your website.
pl: Dołączaj artykuły na Facebooku skojarzone z twoją stroną.

en: Are the social profile links for your website for a person or an organization?
pl: Czy odnośniki do profili społecznościowych na twojej stronie dotyczą osoby, czy też organizacji?

en: Add URLs for your website's social profiles here (Facebook, Twitter, Google+, Instagram, LinkedIn), one per line.
pl: Dodaj tutaj URL do profili społecznościowych twojej strony (na Facebooku, Twitterze, Google+, Instagram, LinkedIn), po jednym na wiersz.

en: Add the name of the person or organization who owns these profiles.
pl: Dodaj nazwę osoby, lub organizacji, która jest właścicielem tych profili.

en:  characters. Open Graph allows up to a maximum of %s chars for the %s.
pl: znaków. Open Graph pozwala na maksymalnie %s znaków dla %s.

en: Scan Header
pl: Skanuj Nagłówek

en: Use AIOSEO Title and Description
pl: Używaj Tytułu i Opisu AIOSEO

en: Run Shortcodes In Title
pl: Korzystaj ze Skrótów w Tytule

en: Run Shortcodes In Description
pl: Korzystaj ze Skrótów w Opisie

en: Site Name
pl: Nazwa Strony

en: Home Title
pl: Nazwa Strony Domowej

en: Allows your authors to be identified by their Facebook pages as content authors on the Opengraph meta for their articles.
pl: Pozwala twoim autorom na identyfikowanie za pomocą stron na Facebooku jako autorzy postów w meta Opengraph przy ich artykułach.

en: Home Image
pl: Obraz Strony Domowej

en: Select OG:Image Source
pl: Wybierz Źródło Obrazu OG

en: Default Image
pl: Domyślny Obraz

en: First Attached Image
pl: Pierwszy Dołączony Obraz

en: First Image In Content
pl: Pierwszy Obraz w Zawartości

en: Image From Custom Field
pl: Obraz z Własnego Pola

en: Post Author Image
pl: Postuj Obraz Autora

en: First Available Image
pl: Pierwszy Dostępny Obraz

en: Use Default If No Image Found
pl: Używaj Domyślnego Jeśli Nie Znaleziono Obrazu

en: Default OG:Image
pl: Domyślny Obraz OG

en: Home Description
pl: Opis Strony Domowej

en: Default Image Width
pl: Domyślna Szerokość Obrazu

en: Default Image Height
pl: Domyślna Wysokość Obrazu

en: Use Custom Field For Image
pl: Używaj Domyślnego Pola dla Obrazu

en: Facebook Object Type
pl: Typ Obiektu Facebook

en: Custom Image
pl: Własny Obraz

en: Specify Image Width
pl: Określ Szerokość Obrazu

en: Specify Image Height
pl: Określ Wysokość Obrazu

en: Specify Video Width
pl: Określ Szerokość Wideo

en: Custom Video
pl: Własne Wideo

en: Specify Video Height
pl: Określ Wysokość Wideo

en: Default Twitter Card
pl: Domyślna Karta Twitter

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Summary Large Image
pl: Duży Obraz Podsumowania

en: Twitter Card Type
pl: Rodzaj Karty Twitter

en: Twitter Site
pl: Strona Twitter

en: Show Twitter Author
pl: Pokaż Autora Twitter

en: Twitter Domain
pl: Domena Twitter

en: Automatically Generate Article Tags
pl: Automatycznie Generuj Tagi Artykułu

en: Use Keywords In Article Tags
pl: Używaj Słów Kluczowych w Tagach Artykułu

en: Use Categories In Article Tags
pl: Używaj Kategorii w Tagach Artykułu

en: Use Post Tags In Article Tags
pl: Używaj Tagów Postów w Tagach Artykułów

en: Debug This Post
pl: Debuguj ten Post

en: Article Section
pl: Sekcja Artykułu

en: Article Tags
pl: Tagi Artykułu

en: Show Facebook Publisher on Articles
pl: Pokazuj Wydawcę Facebook w Artykułach

en: Show Facebook Author on Articles
pl: Pokazuj Autora Facebook w Artykułach

en: Social Profile Links
pl: Odnośniki do Profili Społecznościowych

en: Person or Organization?
pl: Osoba czy Organizacja?

en: Person
pl: Osoba

en: Organization
pl: Organizacja

en: Associated Name
pl: Skojarzona Nazwa

en: Social Settings
pl: Ustawienia Społecznościowe

en: Image Settings
pl: Ustawienia Obrazu

en: Facebook Settings
pl: Ustawienia Facebook

en: Twitter Settings
pl: Ustawienia Twitter

en: Scan Social Meta
pl: Skanuj Social Meta

en: Default
pl: Domyślne

en: Scan Now
pl: Skanuj Teraz

en: Scan your site for duplicate social meta tags.
pl: Skanuj swoją stronę w poszukiwaniu duplikatów tagów social meta.

en: Object Type
pl: Typ Obiektu

en: This setting allows you to raise your PHP memory limit to a reasonable value. Note: WordPress core and other WordPress plugins may also change the value of the memory limit.
pl: To ustawienie pozwala ci zwiększyć limit pamięci PHP do rozsądnej wielkości. Wskazówka: WordPress core i inne pluginy WordPress mogą również zmieniać wartość limitu pamięci.

en: This setting allows you to raise your PHP execution time to a reasonable value.
pl: To ustawienie pozwala ci zwiększyć czas wykonywania PHP do rozsądnej wielkości.

en: Use output buffering to ensure that the title gets rewritten. Enable this option if you run into issues with the title tag being set by your theme or another plugin.
pl: Używaj wychodzącego buforowania dla zapewnienia przepisania tytułu. Aktywuj tą opcję jeśli napotkasz problemy z nazwą tagu ustawianą przez twój motyw lub inny plugin.

en: Raise memory limit
pl: Zwiększ limit pamięci

en: Use the system default
pl: Używaj domyślnej wielkości systemowej

en: Raise execution time
pl: Zwiększ czas wykonywania

en: No limit
pl: Bez limitu

en: System Status
pl: Status Systemu

en: Reset General Settings to Defaults
pl: Resetuj ustawienia ogólne na domyślne

en: Checking this box will use the Home Title and Home Description set in All in One SEO Pack, General Settings as the Open Graph title and description for your home page.
pl: Zaznaczenie tej opcji spowoduje użycie zestawu Strony Tytułowej i Opisu Strony Tytułowej ustawionej w All in One SEO Pack, użycie Open Graph jako Ustawień Ogólnych oraz opisu twojej strony domowej.

en: Choose a default value that best describes the content of your post type.
pl: Wybierz domyślną wartość, która najlepiej opisuje zawartość tego rodzaju postu.

en: Noindex Settings
pl: Ustawienia Noindex

en: Multisite
pl: Multistrona

en: Submit
pl: Prześlij

en: Click for Help!
pl: Kliknij aby zobaczyć Pomoc!

en: Country
pl: Państwo

en: Featured Image
pl: Skojarzony Obraz

en: Image
pl: Obraz

en: Memory usage
pl: Wykorzystanie pamięci

en: PHP Allow URL fopen
pl: Zezwalaj na fopen URL PHP

en: PHP Max Upload Size
pl: Maksymalny Rozmiar Przesyłania PHP

en: PHP Max Post Size
pl: Maksymalny Rozmiar Postu PHP

en: PHP Max Script Execute Time
pl: Maksymalny Czas Wykonywania Skryptu PHP

en: Use categories in generated article tags.
pl: Używaj kategorii w generowanych tagach artykułu.

en: You may change this by activating or deactivating
    						modules in the Feature Manager.
pl: Możesz to zmienić aktywując lub deaktywując
     						 moduły w menedżerze funkcjonalności.

en: Note: If General Settings is checked, the
    								General Settings, the Feature Manager settings,
    								and the following currently active modules will
    								have their settings data exported:
pl: Wskazówka: Jeśli opcja ustawienia ogólne jest zaznaczona, ustawienia ogólne, ustawienia menadżera funkcjonalności i następujące obecnie aktywne moduły będą miały eksportowane ustawienia:

en: Select which Post Types you want to export your All in One SEO Pack meta data for.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
pl: Wybierz dla których rodzajów wpisów chcesz eksportować swoje meta dane All in One SEO Pack.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Kliknij tutaj po dokumentację o tym ustawieniu</a>

en: You may choose to export settings from active modules, and content from post data.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
pl: Możesz wybrać eksportowanie ustawień z aktywnych modułów i zawartości z danych postów.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Kliknij tutaj po dokumentację o tym ustawieniu</a>

en: Notify search engines based on the selected schedule, and also update static sitemap daily if in use. (this uses WP-Cron, so make sure this is working properly on your server as well)
pl: Informuj wyszukiwarki codziennie i aktualizuj statyczną mapę strony codziennie, jeśli jest używana. (wykorzystuje WP-Cron, więc upewnij się że działa on prawidłowo na twoim serwerze)

en: All in One SEO Pack has detected that a plugin(s) or theme is also outputting social meta tags on your site. You can view this social meta in the source code of your site (check your browser help for instructions on how to view source code).
pl: All in One SEO Pack wykrył, że plugin(y) lub motyw również umieszczają tagi social meta na twojej stronie. Możesz zobaczyć te social meta w kodzie źródłowym swojej strony (sprawdź pomoc swojej przeglądarki by dowiedzieć się jak zobaczyć kod źródłowy).

en: You may prefer to use the social meta tags that are being output by the other plugin(s) or theme. If so, then you should deactivate this Social Meta feature in All in One SEO Pack Feature Manager.
pl: Możesz preferować wykorzystywanie tagów social meta które są zwracane przez inne pluginy lub motywy. W takiej sytuacji powinieneś zablokować to narzędzie Social Meta w menedżerze funkcjonalności All in One SEO Pack.

en: Select a valid All in One SEO Pack ini file and click 'Import' to import options from a previous state or install of All in One SEO Pack.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
pl: Wybierz prawidłowy plik ini All in One SEO Pack i kliknij 'Importuj' by zaimportować opcje z poprzednich ustawień, czy instalacji All in One SEO Pack. <br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/importer-exporter-module/' target='_blank'>Kliknij tutaj by znaleźć dokumentację na temat tego ustawienia</a>

en: You should avoid duplicate social meta tags. You can use these free tools from Facebook and Twitter to validate your social meta and check for errors:
pl: Powinieneś unikać duplikowania tagów social meta. Możesz korzystać z darmowych narzędzi od Facebook, Google i Twittera by sprawdzić swoje social meta w poszukiwaniu błędów.

en: %404_title% - Additional 404 title input"
pl: %404_title% - Dodatkowy tytuł strony błędu 404 "

en: %page% - The page number
pl: %page% - Numer części strony

en: %request_url% - The original URL path, like "/url-that-does-not-exist/"
pl: %request_url% - Adres URL, na przykład "/nie-istniejacy-szukany-adres-strony/"

en: 404 Title Format:
pl: Format tytułu dla strony błędu (404 - nie znaleziono strony na serwerze)

en: Additional Page Headers:
pl: Dodatkowe tagi meta strony statycznej:

en: Additional Post Headers:
pl: Dodatkowe tagi meta wpisu:

en: Archive Title Format:
pl: Format tytułu dla stron archiwów:

en: Autogenerate Descriptions:
pl: Automatycznie generuj opis:

en: Canonical URLs:
pl: Kanoniczne adresy URL:

en: Category Title Format:
pl: Format tytułu dla stron kategorii:

en: Exclude Pages:
pl: Wyklucz strony:

en: Home Description:
pl: Opis do strony głównej:

en: Home Keywords (comma separated):
pl: Słowa kluczowe strony głównej (rozdzielone przecinkami):

en: Home Title:
pl: Tytuł strony głównej:

en: Log important events:
pl: Log ważnych zdarzeń:

en: Page Title Format:
pl: Format tytułu dla stron:

en: Paged Format:
pl: Format tytułu dla stron podzielonych na części:

en: Post Title Format:
pl: Format tytułu dla wpisu:

en: Rewrite Titles:
pl: Zamieniaj tytuły:

en: SEO for Custom Post Types:
pl: SEO dla wpisów, które mają indywidualne szablony:

en: Search Title Format:
pl: Format tytułu dla strony wyszukiwania:

en: Tag Title Format:
pl: Format tytułu dla stron tagów:

en: The following macros are supported:
pl: Dozwolone są następujące znaczniki:

en: Use Categories for META keywords:
pl: Użyj nazw kategorii jako słów kluczowych:

en: Use Tags for META keywords:
pl: Użyj tagów jako słów kluczowych:

en: Use noindex for Categories:
pl: Uzyj parametru noindex dla stron kategorii:

en: Use noindex for Tag Archives:
pl: Użyj parametru noindex dla archiwum tagów:

en: Title
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Additional Blog Page Headers:
pl: Dodatkowe nagłówki strony bloga:

en: Upgrade to All in One SEO Pack Pro Version
pl: Rozszerz do Wersji Pro All in One SEO Pack

en: Preview Snippet
pl: Podgląd urywka

en: Keywords (comma separated)
pl: Słowa kluczowe (oddzielone przecinkiem)

en: Custom Canonical URL
pl: Własne Kanoniczne URL

en: Exclude From Sitemap
pl: Wyłącz z Mapy Strony

en: Disable Google Analytics
pl: Zablokuj Google Analytics.

en: Home Page Settings
pl: Ustawienia Strony Domowej

en: Keyword Settings
pl: Ustawienia Słów Kluczowych

en: Title Settings
pl: Ustawienia Tytułu

en: Custom Post Type Settings
pl: Ustawienia Własnych Typów Postów

en: Webmaster Verification
pl: Weryfikacja Webmaster

en: Google Settings
pl: Ustawienia Google

en: Use noindex for the Search page:
pl: Użyj parametru noindex dla strony wyszukiwania:

en: Use noindex for the 404 page:
pl: Użyj parametru noindex dla strony 404:

en: Use noindex for Taxonomy Archives:
pl: Użyj parametru noindex dla archiwów klasyfikacji:

en: Run Shortcodes In Autogenerated Descriptions:
pl: Korzystaj ze skrótów w automatycznie generowanych opisach:

en: Remove Descriptions For Paginated Pages:
pl: Usuń opisy dla stronicowanych stron:

en: Never Shorten Long Descriptions:
pl: Nigdy nie skracaj długich opisów:

en: Use Schema.org Markup
pl: Używaj oznaczenia Schema.org

en: Unprotect Post Meta Fields:
pl: Nie chroń pól Post Meta:

en: This string gets appended/prepended to titles of paged index pages (like home or archive pages).
pl: Ten wiersz jest dołączany do tytułów stronicowanych stron indeksów (jak strona domowa lub archiwum).

en: Check this if you want to use All in One SEO Pack with any Custom Post Types on this site.
pl: Zaznacz tą opcję jeśli chcesz używać All in One SEO Pack z każdym własnym typem postu na tej stronie.

en: This will show or hide the advanced options for SEO for Custom Post Types.
pl: To będzie pokazywać lub ukrywać zaawansowane opcje SEO dla własnych typów postów.

en: Use these checkboxes to select which Post Types you want to use All in One SEO Pack with.
pl: Wybierz dla których typów postów chcesz używać All in One SEO Pack.

en: This allows you to set the title tags for each Custom Post Type.
pl: To pozwala na ustawienie nazw tagów dla każdego własnego typu postów.

en: This lets you select which screens display the SEO Title, SEO Keywords and SEO Description columns.
pl: To pozwala ci wybrać, które ekrany pokazują nazwę SEO, słowa kluczowe SEO oraz kolumny Opisu SEO.

en: Check this to add All in One SEO Pack to the Admin Bar for easy access to your SEO settings.
pl: Zaznacz tą opcję, aby dodać All in One SEO Pack to paska admina, by mieć łatwy dostęp do ustawień SEO.

en: Check this to move the All in One SEO Pack menu item to the top of your WordPress Dashboard menu.
pl: Zaznacz, by przenieść element menu All in One SEO Pack na górę swojego panelu WordPress.

en: Check this to remove the Google Plus field from the user profile screen.
pl: Kliknij tutaj by usunąć pole Google Plus z ekranu profilu użytkownika.

en: Enable this to display advanced options for controlling Google Plus authorship information on your website.
pl: Zaznacz, by wyświetlać zaawansowane opcje kontroli informacji o autorstwie Google Plus na twojej stronie.

en: Add markup to display the Google Sitelinks Search Box next to your search results in Google.
pl: Postaw ptaszek by wyświetlać Okno Wyszukiwania Google Sitelinks obok wyników wyszukiwania w Google.

en: Add markup to tell Google the preferred name for your website.
pl: Postaw ptaszek, by informować Google o preferowanej nazwie twojej strony.

en: Press the connect button to connect with Google Analytics; or if already connected, press the disconnect button to disable and remove any stored analytics credentials.
pl: Wciśnij przycisk połącz, by połączyć z Google Analytics. Jeśli jesteś już połączony, wciśnij przycisk rozłącz, by zablokować i usunąć przechowywane dane logowania.

en: Enter your Google Analytics ID here to track visitor behavior on your site using Google Analytics.
pl: Wprowadź tutaj swoje ID Google Analytics by śledzić zachowanie gości na swojej stronie za pomocą Google Analytics.

en: Check to use advanced Google Analytics options.
pl: Zaznacz by korzystać z zaawansowanych opcji Google Analytics.

en: Enter your domain name without the http:// to set your cookie domain.
pl: Wprowadź nazwę swojej domeny bez http:// by ustawić domenę cookie.

en: Use this option to enable tracking of multiple or additional domains.
pl: Użyj tej opcji, by aktywować śledzenie wielu lub dodatkowych domen.

en: Add a list of additional domains to track here.  Enter one domain name per line without the http://.
pl: Dodaj tutaj listę dodatkowych domen do śledzenia. Wprowadź jedną domenę na wiersz bez http://.

en: This enables support for IP Anonymization in Google Analytics.
pl: To włącza wsparcie dla ukrywania IP w Google Analytics.

en: This enables support for the Display Advertiser Features in Google Analytics.
pl: To włącza wsparcie dla Wyświetlania Opcji Reklamodawcy w Google Analytics.

en: Exclude logged-in users from Google Analytics tracking by role.
pl: Wyłącz zalogowanych użytkowników ze śledzenia Google Analytics.

en: Check this if you want to track outbound links with Google Analytics.
pl: Zaznacz tą opcję, jeśli chcesz śledzić wychodzące linki z Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Link Attribution in Google Analytics.
pl: To włącza wsparcie dla Enhanced Link Attribution w Google Analytics.

en: This enables support for the Enhanced Ecommerce in Google Analytics.
pl: To włącza wsparcie dla Enhanced Ecommerce w Google Analytics.

en: Set the default NOINDEX setting for each Post Type.
pl: Ustaw domyślne ustawienie NOINDEX dla każdego typu postu.

en: Set the default NOFOLLOW setting for each Post Type.
pl: Ustaw domyślne ustawienie NOFOLLOW dla każdego typu postu.

en: Check this to ask search engines not to index Category Archives. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały Archiwów Kategorii. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to index Date Archives. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały Archiwów Dat. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to index Author Archives. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały Archiwów Autorów. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to index Tag Archives. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały Archiwów Tagów. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to index the Search page. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały stron Wyszukiwania. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to index the 404 page.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały strony 404.

en: Check this to ask search engines not to index custom Taxonomy archive pages. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały stron archiwów własnych Klasyfikacji. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to index paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie indeksowały stronicowanych stron/postów. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this to ask search engines not to follow links from paginated pages/posts. Useful for avoiding duplicate content.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie śledziły linków ze stronicowanych stron/postów. Użyteczne w unikaniu zdublowanej zawartości.

en: Check this and shortcodes will get executed for descriptions auto-generated from content.
pl: Zaznacz, a skróty będą używane dla opisów automatycznie generowanych z zawartości.

en: Check this and your Meta Descriptions will be removed from page 2 or later of paginated content.
pl: Zaznacz, a twoje meta opisy będą usuwane ze strony 2 lub kolejnych ze stronicowanej zawartości.

en: Check this to prevent your Description from being truncated regardless of its length.
pl: Zaznacz by twój opis nie był obcinany, niezależnie od jego długości.

en: Check this to support Schema.org markup, i.e., itemprop on supported metadata.
pl: Zaznacz by obsługiwać znaczniki Schema.org, np. itemprop w obsługiwanych metadanych.

en: Check this to unprotect internal postmeta fields for use with XMLRPC. If you don't know what that is, leave it unchecked.
pl: Zaznacz by nie chronić wewnętrznych pól postmeta do używania z XMLRPC. Jeśli nie wiesz co to jest, zostaw odznaczone.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Posts. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
pl: To co wprowadzisz tutaj będzie kopiowane dosłownie do nagłówków wszystkich Postów. Możesz wprowadzić dowolne dodatkowe nagłówki tutaj, nawet odnośniki do stylów.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of all Pages. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
pl: To co wprowadzisz tutaj będzie kopiowane dosłownie do nagłówków wszystkich Stron. Możesz wprowadzić dowolne dodatkowe nagłówki tutaj, nawet odnośniki do stylów.

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the front page if you have set a static page in Settings, Reading, Front Page Displays. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets. This will fall back to using Additional Page Headers if you have them set and nothing is entered here.
pl: To co wprowadzisz tutaj będzie kopiowane dosłownie do nagłówków strony głównej, jeśli ustawiłeś stronę statyczną w Ustawienia, Czytanie, Wyświetlanie Strony Głównej. Możesz wprowadzić dowolne dodatkowe nagłówki tutaj, nawet odnośniki do stylów. Powróci do używania Dodatkowych Nagłówków Strony, jeśli ustawiłeś je, a w tym miejscu nic nie wprowadzono.

en: Additional Front Page Headers:
pl: Dodatkowe nagłówki strony głównej:

en: What you enter here will be copied verbatim to the header of the home page if you have Front page displays your latest posts selected in Settings, Reading.  It will also be copied verbatim to the header on the Posts page if you have one set in Settings, Reading. You can enter whatever additional headers you want here, even references to stylesheets.
pl: To co wprowadzisz tutaj będzie kopiowane dosłownie do nagłówków strony domowej, jeśli wybrałeś wyświetlanie ostatnich postów w Ustawienia, Czytanie. Będzie to również kopiowane dosłownie do nagłówka w stronie Postów jeśli masz taki ustawiony w Ustawienia, Czytanie. Możesz wprowadzić dowolny dodatkowy nagłówek, nawet odnośniki do stylów.

en: A preview of what this page might look like in search engine results.
pl: Podgląd, jak wyglądać może strona w wynikach wyszukiwania.

en: A custom title that shows up in the title tag for this page.
pl: Własny tytuł, który pojawia się w nazwie tagu tej strony.

en: The META description for this page. This will override any autogenerated descriptions.
pl: Opis META dla tej strony. Będzie to nadpisywało dowolne automatycznie generowane opisy.

en: A comma separated list of your most important keywords for this page that will be written as META keywords.
pl: Lista najważniejszych słów kluczowych dla tej strony oddzielonych przecinkami, które zostaną zapisane jako META słowa kluczowe.

en: Override the canonical URLs for this post.
pl: Nadpisuj kanoniczne URL dla tego postu.

en: Check this box to ask search engines not to index this page.
pl: Zaznacz by wyszukiwarki nie indeksowały tej strony.

en: Check this box to ask search engines not to follow links from this page.
pl: Zaznacz, by wyszukiwarki nie śledziły odnośników z tej strony.

en: Don't display this page in the sitemap.
pl: Nie pokazuj tej strony w mapie strony.

en: Disable SEO on this page.
pl: Zablokuj SEO na tej stronie.

en: Disable Google Analytics on this page.
pl: Zablokuj Google Analytics na tej stronie.

en: Use Keywords:
pl: Używaj słów kluczowych:

en: Enabled
pl: Aktywne

en: Use Static Front Page Instead
pl: Używaj w zamian statycznej strony głównej

en: No Pagination for Canonical URLs:
pl: Brak stronicowania dla kanonicznych URL:

en: Enable Custom Canonical URLs:
pl: Aktywuj własne kanoniczne URL:

en: Force Rewrites:
pl: Wymuś przepisywanie:

en: Use Original Title:
pl: Używaj oryginalnej nazwy:

en: Author Archive Title Format:
pl: Format tytułu archiwum autorów:

en: Date Archive Title Format:
pl: Format tytułu daty archiwum:

en: Home Page Title Format:
pl: Format tytułu strony domowej:

en: Description Format
pl: Format opisu:

en: SEO on only these post types:
pl: SEO wyłącznie w tych typach postów:

en: Enable Advanced Options:
pl: Aktywuj zaawansowane opcje:

en: Default to NOINDEX:
pl: Domyślnie NOINDEX:

en: Default to NOFOLLOW:
pl: Domyślnie NOFOLLOW:

en: Custom titles:
pl: Własne tytuły:

en: Show Column Labels for Custom Post Types:
pl: Pokaż kolumnę etykiet we własnych typach postów:

en: Display Menu In Admin Bar:
pl: Wyświetlaj menu w pasku administratora:

en: Display Menu At The Top:
pl: Pokazuj menu na górze:

en: Google Webmaster Tools:
pl: Narzędzia Webmastera Google:

en: Bing Webmaster Center:
pl: Centrum Webmastera Bing:

en: Pinterest Site Verification:
pl: Weryfikacja strony Pinterest:

en: Google Plus Default Profile:
pl: Domyślny profil Google Plus:

en: Disable Google Plus Profile:
pl: Zablokuj profil Google Plus:

en: Display Sitelinks Search Box:
pl: Wyświetlaj okno wyszukiwania Sitelinks:

en: Set Preferred Site Name:
pl: Ustaw preferowaną nazwę strony:

en: Specify A Preferred Name:
pl: Określ preferowaną nazwę:

en: Advanced Authorship Options:
pl: Zaawansowane opcje autorstwa:

en: Display Google Authorship:
pl: Wyświetlaj Autorstwo Google:

en: Display Publisher Meta on Front Page:
pl: Wyświetlaj Meta wydawcy na stronie głównej:

en: Specify Publisher URL:
pl: Określ URL wydawcy:

en: Google Analytics ID:
pl: ID Google Analytics:

en: Advanced Analytics Options:
pl: Zaawansowane opcje Analytics:

en: Tracking Domain:
pl: Domena śledzenia:

en: Track Multiple Domains:
pl: Śledź wiele domen:

en: Additional Domains:
pl: Dodatkowe domeny:

en: Anonymize IP Addresses:
pl: Ukrywaj adresy IP:

en: Display Advertiser Tracking:
pl: Wyświetlaj śledzenie reklamodawcy:

en: Exclude Users From Tracking:
pl: Wyłącz użytkowników ze śledzenia:

en: Track Outbound Links:
pl: Śledź zewnętrzne linki:

en: Enhanced Link Attribution:
pl: Ulepszone Link Attribution:

en: Enhanced Ecommerce:
pl: Ulepszone Ecommerce:

en: Dynamically Generate Keywords for Posts Page/Archives:
pl: Dynamicznie generuj słowa kluczowe dla postów stron/archiwów:

en: Use noindex for Date Archives:
pl: Używaj parametru noindex dla archiwów dat:

en: Use noindex for Author Archives:
pl: Używaj parametru noindex dla archiwów tagów:

en: Disabled
pl: Zablokowane

en: Enter a comma separated list of pages here to be excluded by All in One SEO Pack.  This is helpful when using plugins which generate their own non-WordPress dynamic pages.  Ex: <em>/forum/, /contact/</em>  For instance, if you want to exclude the virtual pages generated by a forum plugin, all you have to do is add forum or /forum or /forum/ or and any URL with the word \"forum\" in it, such as http://mysite.com/forum or http://mysite.com/forum/someforumpage here and it will be excluded from All in One SEO Pack.
pl: Wprowadź tutaj listę stron oddzielonych przecinkami, które będą wyłączone z All in One SEO Pack. Jest to pomocne, kiedy używasz wielu pluginów generujących własne dynamiczne strony spoza WordPress. Przykład:<em>/forum/, /contact/</em> Na przykład, jeśli chcesz wyłączyć strony wirtualne generowane przez plugin forum, wystarczy, że dodasz forum lub /forum, czy /forum/ lub inny URL ze słowem "forum" jak na przykład http://mysite.com/forum lub http://mysite.com/forum/someforumpage w tym miejscu i zostanie ono wyłączone z pakietu All in One SEO Pack.

en: Enter your verification code here to verify your site with Pinterest.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
pl: Wprowadź tutaj swój kod weryfikacyjny, by zatwierdzić swoją stronę w Pinterest.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/pinterest-site-verification/' target='_blank'>Kliknij tutaj aby uzyskać dokumentację na temat tego ustawienia</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Google Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
pl: Wprowadź tutaj swój kod weryfikacyjny, by zatwierdzić swoją stronę w Google Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/google-webmaster-tools-verification/' target='_blank'>Kliknij tutaj by uzyskać dokumentację na temat tego ustawienia</a>

en: Enter your verification code here to verify your site with Bing Webmaster Tools.<br /><a href='https://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Click here for documentation on this setting</a>
pl: Wprowadź tutaj swój kod weryfikacyjny, by zatwierdzić swoją stronę w Bing Webmaster Tools.<br /><a href='http://semperplugins.com/documentation/bing-webmaster-verification/' target='_blank'>Kliknij tutaj by uzyskać dokumentację na temat tego ustawienia</a>

en: This option allows you to control which types of pages you want to display rel=\"author\" on for Google authorship. The options include the Front Page (the homepage of your site), Posts, Pages, and any Custom Post Types. The Everywhere Else option includes 404, search, categories, tags, custom taxonomies, date archives, author archives and any other page template.
pl: Ta opcja pozwala na kontrolowanie, na jakich rodzajach stron chcesz wyświetlać  rel=\"author"\ z informacjami o autorstwie Google. Ta opcja zawiera Stronę Główną (stronę domową witryny), Posty, Strony i Własne Typy Postów. Opcja Wszędzie Indziej zawiera 404, wyszukiwanie, kategorie, tagi, własne klasyfikacje, daty archiwów, archiwa autora i wszystkie inne wzorce stron.

en: This option allows you to control whether rel=\"publisher\" is displayed on the homepage of your site. Google recommends using this if the site is a business website.
pl: Ta opcja pozwala na kontrolowanie czy rel=\"publisher\" jest wyświetlane na stronie domowej witryny. Google zaleca używanie tej opcji jeśli jest to strona biznesowa.

en: Enter your Google+ Profile URL here to add the rel=“author” tag to your site for Google authorship. It is recommended that the URL you enter here should be your personal Google+ profile.  Use the Advanced Authorship Options below if you want greater control over the use of authorship.
pl: Wprowadź tutaj URL swojego profilu Google+ by dodać do swojej strony tag rel=“author" w celu załączenia autorstwa Google. Zaleca się, by podany tutaj adres URL był odnośnikiem do twojego osobistego profilu Google+. Skorzystaj z Zaawansowanych Opcji Autorstwa, by mieć większą kontrolę nad korzystaniem z autorstwa.

en: The Google+ profile you enter here will appear on your homepage only as the rel=\"publisher\" tag. It is recommended that the URL you enter here should be the Google+ profile for your business.
pl: Profil Google+ podany tutaj pojawi się na twojej stronie domowej wyłącznie w formie tagu rel=\"publisher\". Zaleca się, by wprowadzony URL był odnośnikiem do profilu biznesowego Google+.

en: %request_words% - The URL path in human readable form, like "Url That Does Not Exist"
pl: %request_words% - Adres URL w czytelnej formie, na przykłąd "Nie istniejąca szukana strona"

en: Display Settings
pl: Pokaż Ustawienia

en: Use noindex for paginated pages/posts:
pl: Użyj parametru noindex dla stronicowanych stron/postów:

en: Disable on this page/post
pl: Zablokuj na tej stronie/poście

en: Use nofollow for paginated pages/posts:
pl: Użyj parametru nofollow dla stronicowanych stron/postów:

en: %search% - What was searched for
pl: %search% - Poszukiwana fraza

en: This controls the format of Meta Descriptions.The following macros are supported:
pl: Kontroluje format Meta Opisów. Następujące makro są obsługiwane:

en: This controls the format of the title tag for the 404 page.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla strony 404.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: %wp_title% - The original WordPress title, e.g. post_title for posts
pl: %wp_title% - Oryginalny tytuł WordPress, np. tytuł_postu dla postów

en: %category_title% - The (main) category of the post
pl: %category_title% - Tytuł pierwszej (wg ID) kategori wpisu

en: %category% - Alias for %category_title%
pl: %category% - Alias dla %category_title%

en: %post_author_login% - This post's author' login
pl: %post_author_login% - Login autora wpisu

en: %post_author_nicename% - This post's author' nicename
pl: %post_author_nicename% - Nick autora wpisu

en: %post_author_firstname% - This post's author' first name (capitalized)
pl: %post_author_firstname% -  Imię autora wpisu (kapitaliki)

en: %post_author_lastname% - This post's author' last name (capitalized)
pl: %post_author_lastname% - Nazwisko autora wpisu (kapitaliki)

en: %category_title% - The original title of the category
pl: %category_title% - Oryginalny tytuł kategorii

en: %category_description% - The description of the category
pl: %category_description% - Opis kategorii

en: %date% - The original archive title given by wordpress, e.g. "2007" or "2007 August"
pl: %date% - Oryginalny tytuł archiwum nadawany przez wordpress, na przykład  "2007" albo  "kwiecień 2007 "

en: %tag% - The name of the tag
pl: %tag% - Tag (nazwa tj. słowo lub wyrażenie)

en: This controls the format of the title tag for Category Archives.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla Archiwów Kategorii.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: This controls the format of the title tag for Custom Post Archives.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla Archiwów Własnych Postów.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: %archive_title - The original archive title given by wordpress
pl: %archive_title - Oryginalna nazwa archiwum dana przez wordpress

en: This controls the format of the title tag for Date Archives.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla Archiwum Dat.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: %day% - The original archive day given by wordpress, e.g. "17"
pl: %day% - Oryginalny dzień archiwum dany przez wordpress, np. "17"

en: %month% - The original archive month given by wordpress, e.g. "August"
pl: %month% - Oryginalny miesiąc archiwum dany przez wordpress, np. "Sierpień"

en: %year% - The original archive year given by wordpress, e.g. "2007"
pl: %year% - Oryginalny rok archiwum dany przez wordpress, np. "2007"

en: This controls the format of the title tag for Author Archives.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu Archiwów Autora.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: %author% - The original archive title given by wordpress, e.g. "Steve" or "John Smith"
pl: %author% - Oryginalna nazwa archiwum dana przez wordpress, np. "Steve" lub "John Smith"

en: This controls the format of the title tag for Tag Archives.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla archiwum tagów.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: This controls the format of the title tag for the Search page.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla strony Wyszukiwania.<br />Następujące makro są obsługiwane:

en: %blog_description% - Your blog description
pl: %blog_description% - Opis bloga (z menu opcje)

en: %page_title% - The original title of the page
pl: %page_title% - Oryginalny tytuł strony

en: %page_author_login% - This page's author' login
pl: %page_author_login% - Login autora strony

en: %page_author_nicename% - This page's author' nicename
pl: %page_author_nicename% - Nick autora strony

en: %page_author_firstname% - This page's author' first name (capitalized)
pl: %page_author_firstname% - Imię autora strony (kapitaliki)

en: %page_author_lastname% - This page's author' last name (capitalized)
pl: %page_author_lastname% -  Nazwisko autora strony (kapitaliki)

en: %post_title% - The original title of the post
pl: %post_title% - Oryginalny tytuł wpisu

en: This controls the format of the title tag for Pages.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla Stron.<br />Następujące makro są wspierane:

en: This controls the format of the title tag for Posts.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format tytułu tagu dla Postów.<br />Następujące makro są wspierane:

en: %blog_title% - Your blog title
pl: %blog_title% - Tytuł bloga (z menu opcje)

en: Checking this option will allow you to customize Canonical URLs for specific posts.
pl: Zaznaczenie tej opcji pozwoli ci na dostosowanie Kanonicznych URL dla konkretnych postów.

en: Use wp_title to get the title used by the theme; this is disabled by default. If you use this option, set your title formats appropriately, as your theme might try to do its own title SEO as well.
pl: Używaj wp_title by brać tytuł używany przez motyw - domyślnie jest to zablokowane. Jeśli użyjesz tej opcji, odpowiednio ustaw tytuły formatów, gdyż twój motyw może usiłować narzucić własne SEO tytułu.

en: Check this and All in One SEO Pack will create a log of important events (all-in-one-seo-pack.log) in its plugin directory which might help debugging. Make sure this directory is writable.
pl: Zaznacz tą opcję a All in One SEO Pack stworzy log ważnych wydarzeń (all-in-one-seo-pack.log) we własnej ścieżce pluginu, co może ułatwić debugowanie. Upewnij się że ta lokalizacja pozwala na zapis.

en: This will be the Meta Description for your homepage. This is independent of any other option. The default is no Meta Description at all if this is not set.
pl: Będzie to Meta Opis twojej strony domowej. Jest to niezależne od dowolnej innej opcji. Domyślnie brak jest Meta Opisu, jeśli ta wartość jest nieustawiona.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
pl: Zaznacz tą opcję, jeśli chcesz używać swoich kategorii jako Meta Słów Kluczowych dla danego postu (oprócz innych słów kluczowych określonych w ekranie Edytuj Post).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
pl: Zaznacz tą opcję, jeśli chcesz używać swoich tagów jako Meta Słów Kluczowych dla danego postu (oprócz innych słów kluczowych określonych w ekranie Edytuj Post).

en: Note that this is all about the title tag. This is what you see in your browser's window title bar. This is NOT visible on a page, only in the title bar and in the source code. If enabled, all page, post, category, search and archive page titles get rewritten. You can specify the format for most of them. For example: Using the default post title format below, Rewrite Titles will write all post titles as 'Post Title | Blog Name'. If you have manually defined a title using All in One SEO Pack, this will become the title of your post in the format string.
pl: Pamiętaj, że chodzi w tym wszystkim o tag tytułowy. To jest to, co widzisz w tytule okna przeglądarki. Nie jest to widoczne na stronie, wyłącznie w pasku tytułowym oraz w kodzie źródłowym. Jeśli włączone, wszystkie tytuły stron, postów, kategorii, wyszukiwań i stron archiwów zostaną przepisane. Dla większości z nich możesz określić format. Na przykład: Wykorzystując poniżej domyślny format tytułu postu opcja Przepisz Tytuł ustawi wszystkie tytuły postów jako 'Tytuł Postu | Nazwa Bloga'. Jeśli ręcznie ustawiłeś nazwę używając All in One SEO Pack, to wartość ta stanie się tytułem twojego postu w wierszu formatu.

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
pl: Ta opcja pozwala na włączenie używania Meta Słów Kluczowych na całej stronie.

en: This controls the format of the title tag for your Home Page.<br />The following macros are supported:
pl: Kontroluje format nazwy tagu dla twojej Strony Domowej.<br />Wspierane są następujące makro:

en: Checking this option uses the title, description, and keywords set on your static Front Page.
pl: Zaznaczając tą opcje używasz tytułu, opisu i słów kluczowych ustawionych na Stronie Głównej.

en: Check this if you want your keywords on your Posts page (set in WordPress under Settings, Reading, Front Page Displays) and your archive pages to be dynamically generated from the keywords of the posts showing on that page.  If unchecked, it will use the keywords set in the edit page screen for the posts page.
pl: Zaznacz tą opcję, jeśli chcesz dynamicznie generować archiwum stron oraz swoje słowa kluczowe na stronie Posty (ustawionych w WordPress w menu Ustawienia, Czytanie, Wyświetlanie Strony Głównej), na podstawie słów kluczowych postów wyświetlanych na tej stronie. Jeśli opcja jest niezaznaczona, wykorzystywane będą słowa kluczowe ustawione w oknie edycji strony dla postu.

en: As the name implies, this will be the Meta Title of your homepage. This is independent of any other option. If not set, the default Site Title (found in WordPress under Settings, General, Site Title) will be used.
pl: Jak wskazuje nazwa, będzie to Meta Tytuł twojej strony domowej. Jest to niezależne od dowolnej innej opcji. Jeśli nieustawione, domyślny Poboczny Tytuł (znaleziony w ustawieniach WordPress, Ogólne, Tytuł Poboczny) zostanie użyty.

en: Enter a comma separated list of your most important keywords for your site that will be written as Meta Keywords on your homepage. Do not stuff everything in here.
pl: Wprowadź listę najważniejszych słów kluczowych oddzielonych przecinkami dla swojej strony, które zostaną zapisane jako Meta Słowa Kluczowe twojej strony domowej. Nie umieszczaj tutaj wszystkiego.

en: Checking this option will set the Canonical URL for all paginated content to the first page.
pl: Zaznaczenie tej opcji ustawi Kanoniczne URL dla wszystkich stronicowanych zawartości na pierwszej stronie.

en: Bad Bot Blocker
pl: Blokada Bad Bot

en: Block requests from user agents that are known to misbehave with 503.
pl: Blokuj połączenia od agentów użytkowników o których wiadomo, że kłócą się z 503.

en: Log and show recent requests from blocked bots.
pl: Zapisuj i pokazuj ostatnie prośby połączenia od zablokowanych botów:

en: This is the list of disallowed user agents used for blocking bad bots.
pl: To jest lista wzbronionych agentów użytkownika wykorzystywanych do blokowania bad botów.

en: Check this to edit the list of disallowed user agents for blocking bad bots.
pl: Zaznacz tą opcję by edytować listę wzbronionych agentów użytkownika do blokowania bad botów.

en: This is the list of disallowed referers used for blocking bad bots.
pl: To jest lista niedozwolonych referencji wykorzystywanych do blokowania bad botów.

en: Shows log of most recent requests from blocked bots. Note: this will not track any bots that were already blocked at the web server / .htaccess level.
pl: Pokazuje log najnowszych prób połączenia od zablokowanych botów. Wskazówka: nie będzie ona śledziła botów które zostały już zablokowane przez serwer web / z poziomu .htaccess.

en: Track Blocked Bots
pl: Śledź Zablokowane Boty.

en: User Agent Blocklist
pl: Blocklista Agentów Użytkownika

en: Referer Blocklist
pl: Blocklista Referencji

en: Log Of Blocked Bots
pl: Log Zablokowanych Botów

en: No requests yet.
pl: Brak prób połączenia.

en: Blocked bot with IP %s -- matched user agent %s found in blocklist.
pl: Zablokowany bot z IP %s -- odpowiada agentowi użytkownika %s znalezionemu w blockliście.

en: Blocked bot with IP %s -- matched referer %s found in blocklist.
pl: Zablokowany bot z IP %s -- dopasowana referencja %s znaleziona w blockliście.

en: %s Plugin Options
pl: Opcje Pluginu %s

en: General Settings
pl: Ustawienia Ogólne
