Plugins - Antispam Bee - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (59 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: Easy and extremely productive spam-fighting plugin with many sophisticated solutions. Includes protection again trackback spam.
sv_SE: Enkelt och extremt produktivt tilläggsprogram för bekämpning av skräppost med många sofistikerade lösningar. Innehåller skydd mot skräppost via trackback.

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Check for comment forms on archive pages
sv_SE: Kontrollera för kommentarformulär på arkivsidor

en: Comment form used outside of posts
sv_SE: Kommentarsformulär som används utanför inläggen

en: No spam check for trackback notifications
sv_SE: Ingen spam check för trackbacknoteringar

en: Do not check trackbacks / pingbacks
sv_SE: Kontrollera inte trackbacks / pingbacks

en: Amount of identified spam comments
sv_SE: Mängd identifierade spamkommentarer

en: Spam counter on the dashboard
sv_SE: Spamräknare på instrumentbrädan

en: Daily updates of spam detection rate
sv_SE: Daglig uppdatering av skräppostupptäckts-nivå

en: Statistics on the dashboard
sv_SE: Statistik på instrumentbrädan

en: A few little things
sv_SE: Några små saker

en: More
sv_SE: Mer

en: For multiple selections press Ctrl/CMD
sv_SE: För flera val tryck Ctrl/CMD

en: Delete comments by spam reasons
sv_SE: Radera kommentarer enligt spam-orsak

en: Other types of spam will be deleted immediately
sv_SE: Andra typer av spam kommer att raderas omedelbart

en: Limit approval to %s
sv_SE: Begränsa godkännande till %s

en: Cleaning up the database from old entries
sv_SE: Rensa upp databasen från gamla poster

en: Delete existing spam after %s days
sv_SE: Radera befintliga skräppost efter %s dagar

en: Spam reason as table column in the spam overview
sv_SE: Spam-orsak som tabellkolumn i spam-översikten

en: Not save the spam reason
sv_SE: Spara inte spamorsaken

en: Notify admins by e-mail about incoming spam
sv_SE: Meddela admins via e-post om inkommande spam

en: Notification by email
sv_SE: Meddela via e-post

en: Keep the spam in my blog.
sv_SE: Behåll spam i min blogg.

en: Mark as spam, do not delete
sv_SE: Markera som spam, radera inte

en: Other antispam tools
sv_SE: Andra antispam verktyg

en: Advanced
sv_SE: Avancerat

en: Matching the ip address with <a href="https://dnsbl.tornevall.org" target="_blank">Tornevall</a>
sv_SE: Matcha IP-adressen med  <a href="https://dnsbl.tornevall.org" target="_blank">Tornevall</a>

en: Use a public antispam database
sv_SE: Använd en offentlig antispam databas

en: Already marked as spam? Yes? No?
sv_SE: Redan markerad som skräppost? Ja? Nej?

en: Look in the local spam database
sv_SE: Titta i den lokala spam databasen

en: Predefined and custom patterns by <a href="https://gist.github.com/4242142" target="_blank">plugin hook</a>
sv_SE: Fördefinierade och anpassade mönster av  <a href="https://gist.github.com/4242142" target="_blank">plugin hook</a>

en: Use regular expressions
sv_SE: Använd reguljära uttryck

en: Validity check for used ip address
sv_SE: Giltighetskontroll för använd ip-adress

en: Validate the ip address of commenters
sv_SE: Validera IP-adressen för kommenterare

en: Review the comment contents for BBCode links
sv_SE: Granska kommentar som innehåller BBCode länkar

en: BBCode is spam
sv_SE: BBCode är spam

en: Not recommended when using page caching
sv_SE: Rekommenderas inte om du använder sidcachning

en: Consider the comment time
sv_SE: Tänk på kommentartiden

en: Check if commenter has a Gravatar image
sv_SE: Kontrollera om kommenterare har en Gravatarbild

en: Trust commenters with a Gravatar
sv_SE: Lita på kommenterare med Gravatar

en: Always approve previously approved users
sv_SE: Godkänn alltid tidigare godkända användare

en: Trust approved commenters
sv_SE: Lita på godkända kommenterare

en: Filter in the execution order
sv_SE: Filter i utförandeordning

en: Antispam filter
sv_SE: Antispam-filter

en: Cheatin&#8217; uh?
sv_SE: Fuskar du eller?

en: Notify message by Antispam Bee
sv_SE: Notifiering från Antispam Bee

en: Spam list
sv_SE: Skräppostlista

en: Approve it
sv_SE: Godkänn det

en: Delete it
sv_SE: Radera det

en: Trash it
sv_SE: Kasta det

en: Spam Reason
sv_SE: Spam Anledning

en: Type
sv_SE: Typ

en: Author
sv_SE: Skapare

en: New spam comment on your post
sv_SE: Ny spam kommentar ditt inlägg

en: Content removed by Antispam Bee
sv_SE: Innehållet avlägsnades av Antispam Bee

en: Comment marked as spam
sv_SE: Kommentar markeras som skräppost

en: No data available.
sv_SE: Inga data tillgängliga.

en: Blocked
sv_SE: Blockerad

en: Settings
sv_SE: Inställningar
