Stable (latest release) - en to el translation catalogue (1721 entries)

en: Images
el: Εικόνες

en: Views
el: Προβολές

en: Help and Support
el: Βοήθεια και Υποστήριξη

en: Visit support site
el: Επισκεφθείτε τη σελίδα υποστήριξης

en: Contact us directly
el: Επικοινωνήστε μαζί μας απευθείας

en: Business site? Safeguard it with real-time backups, security scans, and anti-spam.
el: Επαγγελματική σελίδα; Περιφρουρήστε τη με backup σε πραγματικό χρόνο, σαρώσεις ασφαλείας και anti-spam.

en: Compare Options
el: Επιλογές Σύγκρισης

en: We cannot display information for this blog.
el: Δε μπορούμε να προβάλλουμε πληροφορίες για αυτό το ιστολόγιο.

en: Cannot load blog information at this time.
el: Δε μπορούμε να φορτώσουμε τις πληροφορίες ιστολογίου αυτή τη στιγμή.

en: You must specify a valid blog URL!
el: Πρέπει να ορίσετε ένα έγκυρο URL ιστολογίου!

en: Detailed information
el: Λεπτομερείς πληροφορίες

en: <em>Generated</em> by <a href="%s">Jetpack for WordPress</a>
el: <em>Δημιουργήθηκε</em> από το <a href="%s">Jetpack για το WordPress</a>

en: Facebook Page Plugin
el: Πρόσθετο Σελίδας Facebook

en: Use the Facebook Page Plugin to connect visitors to your Facebook Page
el: Χρησιμοποιήστε το Πρόσθετο Σελίδας του Facebook για να συνδέσετε επισκέπτες με τη σελίδα σας στο Facebook

en: An error occurred fetching the remote data.
el: Ένα σφάλμα προέκυψε κατά τη λήψη των απομακρυσμένων δεδομένων.

en: Invalid remote response.
el: Μη έγκυρη απομακρυσμένη απάντηση.

en: Change Frequency
el: Αλλαγή Συχνότητας

en: Last Updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Click to share on Facebook
el: Πατήστε για κοινοποίηση στο Facebook

en: Share on Skype
el: Κοινοποιήστε στο Skype

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating %s (the default WordPress theme).
el: Αν το πρόβλημα είναι άγνωστο ή προκαλείται από κάποιο πρόσθετο, δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε το %s (το προκαθορισμένο θέμα WordPress).

en: If your problem isn't known or caused by a plugin, try activating the default WordPress theme.
el: Αν το πρόβλημα είναι άγνωστο ή προκαλείται από κάποιο πρόσθετο, δοκιμάστε να ενεργοποιήσετε το προκαθορισμένο θέμα WordPress.

en: If this solves the problem, something in your theme is probably broken – let the theme's author know.
el: Αν αυτό επιλύει το πρόβλημα, κάτι στο θέμα σας μάλλον είναι χαλασμένο - ειδοποιήστε το συγγραφέα του θέματος.

[ctx: Support request email subject line]
note: translators: %s is the URL of the site
en: from: %s Jetpack contact form
el: από: %s φόρμα επικοινωνίας Jetpack

en: Let Jetpack deliver your images optimized and faster than ever.
el: Αφήστε το Jetpack να παραδώσει τις εικόνες σας βελτιστοποιημένα και γρηγορότερα από ποτέ.

en: Enable auto-updates
el: Ενεργοποιήστε τις αυτόματες αναβαθμίσεις

en: Success! Jetpack Stats is now activated.
el: Επιτυχία! Τα στατιστικά του Jetpack είναι τώρα ενεργοποιημένα.

en: Enable Jetpack Stats
el: Ενεργοποιήστε τα στατιστικά Jetpack

en: Success! Stats are now active.
el: Επιτυχία! Τα στατιστικά είναι τώρα ενεργά.

en: We are sorry but unfortunately Stats did not activate.
el: Λυπούμαστε αλλά δυστυχώς τα στατιστικά δεν ενεργοποιήθηκαν.

en: %s requires at least one selection
el: Το %s απαιτεί τουλάχιστον μία επιλογή

en: Activate remote management
el: Ενεργοποιήστε την απομακρυσμένη διαχείριση

en: Save time with auto updates on WordPress.com
el: Εξοικονομήστε χρόνο με τις αυτόματες αναβαθμίσεις στο WordPress.com

en: Go to WordPress.com to enable auto-updates for plugins
el: Πηγαίνετε στο WordPress.com για να ενεργοποιήσετε τις αυτόματες αναβαθμίσεις για τα πρόσθετα

en: Enable auto-updates on WordPress.com
el: Ενεργοποιήστε τις αυτόματες αναβαθμίσεις στο WordPress.com

en: Write on WordPress.com
el: Γράψτε στο WordPress.com

en: You must specify an option_name
el: Πρέπει να ορίσετε ένα option_name

en: You must specify an option_value
el: Πρέπει να ορίσετε ένα option_value

note: translators: %1$s is link to author posts, %2$s is author display name
en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
el: <span>Συγγραφέας:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: Can not disconnect Jetpack
el: Δεν έγινε αποσύνδεση από το Jetpack

en: Save time with automated plugin updates.
el: Εξοικονομήστε χρόνο με τις αυτόματες ενεργοποιήσεις προσθέτων.

en: Success!
el: Επιτυχία!

en: Comments are not allowed.
el: Δεν επιτρέπεται σχολιασμός

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.
el: Η διεύθυνση IP σας (%1$s) έχει επισημανθεί για πιθανές παραβιάσεις ασφαλείας.

en: All pages
el: Όλες οι σελίδες

note: translators: %s is a social network name, e.g. Facebook
en: %s username:
el: %s όνομα χρήστη:

en: Show Photo
el: Προβολή Φωτογραφίας

en: Show Owners
el: Προβολή κατόχων

en: Theme
el: Θέμα

en: Landscape
el: Οριζόντια

en: Portrait
el: Κάθετη

en: Layout
el: Διάταξη

en: Width
el: Πάχος

en: Type of Widget
el: Τύπος Widget

en: It looks like your Google+ URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
el: Φαίνεται ότι η διεύθυνση URL για το Google+ δεν έχει ρυθμιστεί σωστά. Ελέγξτε την διεύθυνση στις <a href="%s">ρυθμίσεις widget</a>.

en: Page Widget
el: Widget Σελίδας

en: Google+ Badge
el: Σήμα Google+

en: Display a Google+ Badge to connect visitors to your Google+
el: Προβολή σήματος Google+ για σύνδεση των επισκεπτών με τον λογαριασμό σας Google+

en: The email address has opted out of subscription emails. <br /> You can manage your preferences at <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>
el: Η διεύθυνση email διαγράφηκε από την λίστα αποστολής emails. <br /> Δείτε όλες τις ρυθμίσεις και επιλογές στο <a href="%1$s" title="%2$s" target="_blank">subscribe.wordpress.com</a>

en: Manage your email preferences.
el: Επεξεργασία ρυθμίσεων email.

en: Person Widget
el: Widget Προσώπων

en: Manage Your Security Settings
el: Επεξεργασία Ρυθμίσεων Ασφάλειας

en: Manage Your Menus
el: Επεξεργασία Μενού

en: Manage Your Site
el: Διαχείριση Site

en: Just one more step before you can manage your site from WordPress.com! Click the button below and you will be good to go.
el: Μένει ένα ακόμα βήμα πριν να μπορείτε να διαχειρίστε το site σας από το WordPress.com! Κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για να ξεκινήσετε.

en: Well that was easy. You can now manage all of your sites in one convenient place on WordPress.com
el: Αυτό ήταν. Πλέον μπορείτε να διαχειρίζεστε όλα τα sites σας κεντρικά από το WordPress.com

en: Manage Your Plugins
el: Διαχείριση Plugins

en: Manage Your Themes
el: Διαχείριση Θεμάτων

en: Just one more step before your site can be secured by Jetpack and WordPress.com. Click the button below and you'll be safe and secure.
el: Μένει ένα ακόμα βήμα πριν το site σας γίνει ασφαλές με το Jetpack και το WordPress.com. Κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω.

en: Just one more step before your menus can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your menus with our newly-redesigned user interface.
el: Μένει ένα ακόμα βήμα πριν να μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μενού σας με το WordPress.com. Κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για διαχείριση μενού με το νέο περιβάλλον εργασίας.

en: Just one more step before your themes can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing your themes with our newly-redesigned user interface.
el: Μένει ένα ακόμα βήμα πριν να μπορείτε να διαχειριστείτε τα Θέματα σας με το WordPress.com. Κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για διαχείριση Θεμάτων με το νέο περιβάλλον εργασίας.

en: Just one more step before your plugins can be managed with WordPress.com. Click the button below and you'll be managing all of your plugins in one place.
el: Μένει ένα ακόμα βήμα πριν η διαχείριση των plugins μεταφερθεί στο WordPress.com. Κάντε κλικ στο κουμπί παρακάτω για να διαχειριστείτε όλα τα plugins κεντρικά.

en: Comics list
el: Λίστα κόμικ

en: Show all
el: Προβολή όλων

en: Site connection <strong>failed</strong>
el: Η σύνδεση στο site <strong>απέτυχε</strong>

en: %s is now my domain.
el: Το %s είναι πλέον το domain μου.

en: %s is still my domain.
el: Το %s είναι ακόμα το domain μου.

en: Limit width to %1$s pixels for full size images. (<a href="%2$s">More info</a>.)
el: Περιορισμός πλάτους στα %1$s pixel για εικόνες πλήρους μεγέθους. (<a href="%2$s">Περισσότερα</a>.)

en: Activate Now
el: Ενεργοποίηση Τώρα

en: Speed up your photos and save bandwidth costs by using a free content delivery network.
el: Βελτιώστε την ταχύτητα φόρτωσης φωτογραφιών και εξοικονομήστε όγκο και κόστος δεδομένων χρησιμοποιώντας το δωρεάν δίκτυο μεταφοράς περιεχομένου (CDN).

en: Success! WordPress.com tools are now active.
el: Τα εργαλεία του WordPress.com ενεργοποιήθηκαν επιτυχώς!

en: We are sorry but unfortunately Manage did not activate.
el: Λυπούμαστε αλλά η δυνατότητα Διαχείρισης δεν ενεργοποιήθηκε.

en: Site successfully connected.
el: Το site συνδέθηκε επιτυχώς.

en: Reduce security risks with automated plugin updates.
el: Μειώστε τον κίνδυνο από κενά ασφαλείας με την αυτόματη ενημέρωση plugin.

en: Connect your account
el: Συνδέστε τον λογαριασμό σας

en: RESET EVERYTHING (during testing only) - will reset modules to default as well
el: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΟΛΩΝ (για δοκιμές) - επαναφέρει και τα modules

en: loading&hellip;
el: Φόρτωση…

[ctx: As in Premium. Premium module description]
en: Paid
el: Επί πληρωμή

en: Learn more
el: Μάθετε περισσότερα

en: Activated
el: Ενεργό

en: Premium Jetpack Service
el: Premium Υπηρεσία Jetpack

en: PAID
el: ΠΛΗΡΩΘΗΚΕ

en: Modal window. Press escape to close.
el: Πατήστε Escape για κλείσιμο.

en: Close modal window
el: Κλείσιμο

en: Get started with Jetpack Multisite
el: Ξεκινήστε με το Jetpack για πολλαπλούς ιστότοπους

en: Get started managing your Multisite install of Jetpack by connecting.
el: Ξεκινήστε την διαχείριση πολλαπλών ιστότοπων με σύνδεση στο Jetpack.

en: Username
el: Ψευδώνυμο

en: Site Username
el: Όνομα Χρήστη Ιστότοπου

en: WordPress.com Username
el: Όνομα χρήστη WordPress.com

en: Not connected
el: Χωρίς σύνδεση

en: Unlink my account
el: Αποσύνδεση λογαριασμού

en: Link your account
el: Σύνδεση λογαριασμού

en: Primary User of the site
el: Κύριος Χρήστης ιστότοπου

en: Site Username (Primary)
el: Όνομα Χρήστη Ιστότοπου (Κύριος)

en: Jetpack Primary User
el: Κύριος Χρήστης Jetpack

en: Learn about what being the Primary User means.
el: Μάθετε περισσότερα σχετικά με τον Κύριο Χρήστη.

en: (primary)
el: (κύριος)

en: %sConnect more admins%s
el: %sΣύνδεση επιπλέον διαχειριστών%s

en: Set the primary account holder
el: Ρύθμιση του κύριου ιδιοκτήτη λογαριασμού

en: Disconnect site from WordPress.com
el: Αποσύνδεση ιστότοπου από WordPress.com

en: Disconnecting Jetpack
el: Γίνεται αποσύνδεση Jetpack

en: Before you completely disconnect Jetpack is there anything we can do to help?
el: Πριν αποσυνδέσετε το Jetpack μπορούμε να σας βοηθήσουμε;

en: Confirm Disconnect
el: Επιβεβαίωση Αποσύνδεσης

en: I Need Support
el: Χρειάζομαι Βοήθεια

en: cancel
el: Ακύρωση

en: Jetpack is network activated and notices can not be dismissed.
el: Το Jetpack απαιτεί σύνδεση και για τον λόγο αυτό δεν είναι δυνατή η απόκρυψη των μηνυμάτων.

en: Have feedback on Jetpack?
el: Έχετε σχόλια και προτάσεις για το Jetpack;

en: Answer a short survey to let us know how we&#8217;re doing and what to add in the future.
el: Συμπληρώστε το σύντομο ερωτηματολόγιο με σχόλια και προτάσεις για την βελτίωση της υπηρεσίας.

en: Take Survey
el: Συμμετοχή σε έρευνα

en: Privacy Policy
el: Πολιτική Απορρήτου

en: Terms of Service
el: Όροι Χρήσης

en: Jetpack Network Settings Updated!
el: Η ανανέωση των ρυθμίσεων σύνδεσης του Jetpack ολοκληρώθηκε!

en: Network Settings
el: Ρυθμίσεις δικτύου / σύνδεσης

en: Global
el: Γενικά

en: These settings affect all sites on the network.
el: Οι παρακάτω ρυθμίσεις επηρεάζουν όλους τους ιστότοπους σε αυτό το δίκτυο.

en: Sub-site override
el: Παράκαμψη υπο-site

en: Allow individual site administrators to manage their own connections (connect and disconnect) to <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a>
el: Επιτρέψτε στους διαχειριστές ιστότοπων να ρυθμίσουν τις συνδέσεις στο <a href="//wordpress.com">WordPress.com</a> όπως εκείνοι επιθυμούν.

en: Protect whitelist
el: Προστάτευση λευκής λίστας

note: Description of the plugin/theme
en: Bring the power of the WordPress.com cloud to your self-hosted WordPress. Jetpack enables you to connect your blog to a WordPress.com account to use the powerful features normally only available to WordPress.com users.
el: Εκμεταλλευτείτε τα προηγμένα χαρακτηριστικά του WordPress.com στο πακέτο φιλοξενίας που ήδη χρησιμοποιείτε. Το Jetpack συνδέει το ιστολόγιο σας με το WordPress.com και τις μοναδικές δυνατότητες της πλατφόρμας.

note: Author of the plugin/theme
en: Automattic
el: Automattic.

en: Visibility
el: Ορατότητα

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
el: %s αν:

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
el: Εμφάνιση

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
el: Απόκρυψη

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
el: Επιλέξτε

en: Category
el: Κατηγορία

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
el: Συντάκτης

[ctx: Noun]
en: User
el: Χρήστης

[ctx: Noun, as in: "The user role of that can access this widget is..."]
en: Role
el: Ρόλος

[ctx: Noun, as in: "This post has one tag."]
en: Tag
el: Ετικέτα

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
el: χρονολογικό

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
el: Σελίδα

[ctx: Noun, as in: "This post has one taxonomy."]
en: Taxonomy
el: ταξινομία

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
el: είναι

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
el: ή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Display your location, hours, and contact information.
el: Προβολή της τοποθεσίας, ώρας και στοιχείων επικοινωνίας.

en: Contact Info
el: Στοιχεία επικοινωνίας

en: Hours & Info
el: Ώρες & Πληροφορίες

en: 3999 Mission Boulevard,
    San Diego CA 92109
el: 3999 Mission Boulevard
    
    San Diego CA 92109

en: Lunch: 11am - 2pm 
    Dinner: M-Th 5pm - 11pm, Fri-Sat:5pm - 1am
el: Μεσημεριανό: 11am - 2pm
    
    Βραδινό: Δ-Πεμ 5pm - 11pm, Παρ-Σαβ:5pm - 1am

en: There was a problem getting the data to display this address on a map.  Please refresh your browser and try again.
el: Σφάλμα κατά την φόρτωση της διεύθυνσης. Ανανεώστε την σελίδα και προσπαθήστε ξανά.

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Address:
el: Διεύθυνση:

en: Show map
el: Προβολή χάρτη

en: Sorry. We can not plot this address. A map will not be displayed. Is the address formatted correctly?
el: Σφάλμα. Δεν ήταν δυνατός ο εντοπισμός της διεύθυνση και η εμφάνιση του χάρτη.

en: Phone:
el: Τηλέφωνο:

en: Hours:
el: Ώρες:

en: It looks like your Facebook URL is incorrectly configured. Please check it in your <a href="%s">widget settings</a>.
el: Η διεύθυνση URL για την σελίδα του Facebook δεν είναι σωστή. Δείτε τις <a href="%s">ρυθμίσεις μονάδας</a>.

en: Facebook Page URL
el: Διεύθυνση URL σελίδας στο Facebook

en: The widget only works with Facebook Pages.
el: Το widget λειτουργεί μόνο με Facebook Pages.

en: Height
el: Ύψος

en: Show Faces
el: Προβολή προσώπων

en: Show profile photos in the plugin.
el: Προβολή φωτογραφιών προφίλ στο πρόσθετο.

en: Show Stream
el: Προβολή Ροής Περιεχομένου

en: Show Page Posts.
el: Προβολή Άρθρων Σελίδας.

en: Show Cover Photo
el: Εμφάνιση Φωτογραφίας Εξωφύλλου

en: Images:
el: Εικόνες:

en: Choose Images
el: Επιλογή Φωτογραφιών

en: Link To:
el: Σύνδεση με:

en: Random Order:
el: Τυχαία Σειρά:

en: Style:
el: Στυλ:

en: Display a photo gallery or slideshow
el: Προβολή συλλογής φωτογραφιών ή σλάιντ

en: Tiles
el: Εικόνες

en: Carousel
el: Καρουζέλ

en: Attachment Page
el: Σελίδα συνημμένων

en: Media File
el: Αρχείο εικόνας και ήχου

en: Display your books from Goodreads
el: Εμφάνιση των βιβλίων σας από το Goodreads

[ctx: past participle: books I have read]
en: Read
el: Διάβασα

en: Currently Reading
el: Διαβάζω αυτή την περίοδο

[ctx: my list of books to read]
en: To Read
el: Θέλω να διαβάσω

en: You need to enter your numeric user ID for the <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s">Full instructions</a>.
el: Πρέπει να εισάγετε τον αριθμητικό κωδικό ID ώστε το <a href="%1$s">Goodreads Widget</a> να λειτουργήσει. <a href="%2$s">Δείτε τις οδηγίες</a>.

en: Goodreads numeric user ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
el: Αριθμητικό, αναγνωριστικό ID χρήστη από το Goodreads <a href="%s" target="_blank">(οδηγίες)</a>:

en: Invalid User ID, please verify and re-enter your Goodreads numeric user ID.
el: Σφάλμα. Μη έγκυρο αναγνωριστικό ID χρήστη. Εισάγετε ξανά το αριθμητικό, αναγνωριστικό ID χρήστη από το Goodreads.

en: Shelf:
el: Ράφι:

en: Gravatar Profile
el: Προφίλ Gravatar

en: Display a mini version of your Gravatar Profile
el: Προβολή μικρογραφίας του προφίλ σας από το Gravatar

en: You need to select what to show in this <a href="%s">Gravatar Profile widget</a>.
el: Πρέπει να επιλέξετε το περιεχόμενου της <a href="%s">μονάδας για το προφίλ Gravatar</a>.

en: View Full Profile &rarr;
el: Προβολή πλήρους προφίλ &rarr;

en: Error loading profile
el: Σφάλμα κατά την φόρτωση του προφίλ

en: Personal Links
el: Προσωπικοί σύνδεσμοι

en: Verified Services
el: Πιστοποιημένες υπηρεσίες

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
el: %1$s στο %2$s

en: Select a user or pick "custom" and enter a custom email address.
el: Επιλέξτε χρήστη ή την επιλογή "προσαρμογή" για νέα διεύθυνση email.

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Custom Email Address
el: Προσαρμοσμένη διεύθυνση email

en: Show Personal Links
el: Προβολή προσωπικών συνδέσμων

en: Links to your websites, blogs, or any other sites that help describe who you are.
el: Σύνδεσμοι στον προσωπικό σας ιστότοπο και ιστολόγιο ή άλλους ιστότοπους που περιγράφουν ποιος/α είστε.

en: Show Account Links
el: Προβολή συνδέσμων λογαριασμού

en: Links to services that you use across the web.
el: Σύνδεσμοι σε υπηρεσίες που χρησιμοποιείτε.

en: Opens in new window
el: Ανοίγει σε νέο παράθυρο.

en: Edit Your Profile
el: Επεξεργασία προφίλ

en: What's a Gravatar?
el: Τί είναι το Gravatar;

en: Image
el: Εικόνα

en: Display an image in your sidebar
el: Προβολή φωτογραφίας στην πλευρική στήλη

en: Image URL:
el: Διεύθυνση URL φωτογραφίας:

en: Alternate text:
el: Συμπληρωματικό κείμενο:

en: Image title:
el: Τίτλος εικόνας:

en: Caption:
el: Επικεφαλίδα:

en: Left
el: Αριστερά

en: Center
el: Κέντρο

en: Right
el: Δεξιά

en: Image Alignment:
el: Στοίχηση εικόνας:

en: Width:
el: Πλάτος:

en: Height:
el: Ύψος:

en: If empty, we will attempt to determine the image size.
el: Εάν είναι κενό, θα προσπαθήσουμε να υπολογίσουμε το μέγεθος της φωτογραφίας.

en: Link URL (when the image is clicked):
el: Σύνδεσμος URL (για όταν γίνει κλικ στην φωτογραφία):

en: Open link in a new window/tab
el: Άνοιγμα συνδέσμου σε νέο παράθυρο/καρτέλα

en: Links to your blog's RSS feeds
el: Σύνδεσμοι στις ροές RSS του ιστολόγιου σας

en: RSS Links
el: Σύνδεσμοι RSS

en: Posts
el: Άρθρα

en: Posts & Comments
el: Δημοσιεύσεις & Σχόλια

en: Feed(s) to Display:
el: Προβολή ροών:

en: Text Link
el: Σύνδεσμος Κειμένου

en: Image Link
el: Σύνδεσμος Εικόνας

en: Text & Image Links
el: Σύνδεσμοι Κειμένου & Εικόνας

en: Format:
el: Μορφή:

en: Image Settings:
el: Ρυθμίσεις εικόνας:

en: Small
el: Μικρό

en: Medium
el: Μέσο

en: Large
el: Μεγάλο

en: Image Size:
el: Μέγεθος εικόνας:

en: Red
el: Κόκκινο

en: Orange
el: Πορτοκαλί

en: Green
el: Πράσινο

en: Blue
el: Μπλε

en: Purple
el: Μωβ

en: Pink
el: Ροζ

en: Silver
el: Ασημί

en: Image Color:
el: Χρώμα Εικόνας:

en: Subscribe to %s
el: Παρακολούθηση του %s

en: Social Media Icons
el: Εικονίδια social media

en: A simple widget that displays social media icons.
el: Widget για την προβολή εικονιδίων social media.

en: View %1$s&#8217;s profile on %2$s
el: Προβολή του προφίλ %1$s στο %2$s

en: Top Posts &amp; Pages
el: Δημοφιλή άρθρα &amp; σελίδες

en: Shows your most viewed posts and pages.
el: Προβολή των δημοφιλέστερων άρθρων, σελίδων.

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
el: Μέγιστος αριθμός δημοσιεύσεων (όχι περισσότερα από 10):

en: Types of pages to display:
el: Είδη σελιδών για προβολή:

en: Display as:
el: Προβολή ως:

en: Text List
el: Λίστα Κειμένου

en: Image List
el: Λίστα Εικόνων

en: Image Grid
el: Κατάλογος Εικόνων

en: Top Posts &amp; Pages by views are calculated from 24-48 hours of stats. They take a while to change.
el: Τα δημοφιλή άρθρα και σελίδες υπολογίζονται κάθε 24-48 ώρες σύμφωνα με τον αριθμό των προβολών τους.

en: There are no posts to display. <a href="%s">Want more traffic?</a>
el: Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις. <a href="%s">Θέλετε επιπλέον κίνηση στον ιστότοπο σας;</a>

en: Twitter Timeline
el: Ροή Twitter

en: Display an official Twitter Embedded Timeline widget.
el: Χρησιμοποιήστε το επίσημο Twitter widget

en: My Tweets
el: Τα tweets μου

en: Follow me on Twitter
el: Ακολουθήστε με στο Twitter

en: Height (px):
el: Ύψος (px):

en: # of Tweets Shown:
el: Αριθμός Tweets:

en: You need to <a href="%1$s" target="_blank">create a widget at Twitter.com</a>, and then enter your widget id (the long number found in the URL of your widget's config page) in the field below. <a href="%2$s" target="_blank">Read more</a>.
el: Πρέπει να δημιουργήσετε <a href="%1$s" target="_blank">νέο widget στο Twitter.com</a> και στην συνέχεια να χρησιμοποιήσετε το αναγνωριστκό widget id (μακροσκελής αριθμός στην διεύθυνση URL ) στο παρακάτω πεδίο. <a href="%2$s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: Widget ID:
el: Αναγνωριστικό widget:

en: Layout Options:
el: Επιλογές εμφάνισης:

en: No Header
el: Χωρίς κεφαλίδα

en: No Footer
el: Χωρίς υποσέλιδο

en: No Borders
el: Χωρίς περίγραμμα

en: No Scrollbar
el: Χωρίς πλευρική μπάρα κύλισης

en: Transparent Background
el: Διάφανο φόντο

en: Link Color (hex):
el: Χρώμα συνδέσμου (hex):

en: Border Color (hex):
el: Χρώμα περιγράμματος (hex):

en: Timeline Theme:
el: Χρονολόγιο Θεμάτων

en: Display WordPress Posts
el: Προβολή περιεχομένου WordPress

en: Displays a list of recent posts from another WordPress.com or Jetpack-enabled blog.
el: Προβολή πρόσφατου περιεχομένου από ιστολόγια WordPress.com ή ιστολόγια με Jetpack τρίτων

en: Recent Posts
el: Πρόσφατα άρθρα

en: Blog URL:
el: Διεύθυνση ιστολογίου:

en: Enter a WordPress.com or Jetpack WordPress site URL.
el: Παρακαλώ εισάγετε την διεύθυνση του ιστότοπου WordPress.com ή Jetpack WordPress.

en: Number of Posts to Display:
el: Αριθμός άρθρων προς προβολή:

en: Open links in new window/tab:
el: Άνοιγμα συνδέσμων σε νέο παράθυρο/καρτέλα

en: Show Featured Image:
el: Προβολή επισημασμένης φωτογραφίας:

en: Show Excerpts:
el: Προβολή αποσπάσματος:

en: Jump Start your site by activating these components
el: Βελτιώστε το site σας ενεργοποιώντας τις παρακάτω υπηρεσίες

en: Jump Start your site
el: Ενεργοποιήστε το Jump Start

en: Your site has been sucessfully Jump Started.
el: Οι νέες δυνατότητες ενεργοποιήθηκαν επιτυχώς.

en: Success! You've jump started your site.
el: Συγχαρητήρια. Ενεργοποιήσατε το Jump Start στο site σας.

en: Check out other recommended features below, or go to the <a href="%s">settings</a> page to customize your Jetpack experience.
el: Δείτε άλλα προτεινόμενα χαρακτηριστικά παρακάτω ή μεταφερθείτε στις  <a href="%s">ρυθμίσεις</a> για παραμετροποίηση του Jetpack.

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Link your account to WordPress.com
el: Σύνδεση λογαριασμού στο WordPress.com

en: Improve your site with Jetpack
el: Βελτιώστε τον ιστότοπό σας με το Jetpack

en: Jetpack can help secure your site, increase performance &amp; traffic, and simplify how you manage your site.
el: Το Jetpack προσφέρει επιπλέον ασφάλεια, αυξάνει την ταχύτητα και απλοποιεί την διαχείριση του site σας.

en: Performance &amp; Security
el: Επιδόσεις &amp; Ασφάλεια

en: Traffic Growth
el: Άυξηση κίνησης

en: WordPress.com Tools
el: Εργαλεία WordPress.com

en: Learn more about WordPress.com's free tools
el: Μάθετε περισσότερα για τα δωρεάν εργαλεία του WordPress.com

en: Manage Multiple Sites
el: Διαχείριση Πολλαπλών Sites

en: Bulk site management from one dashboard.
el: Μαζική διαχείριση site από ένα κεντρικό πίνακα ελέγχου.

en: Automatic Updates
el: Αυτόματες Ενημερώσεις

en: Keep plugins auto-updated.
el: Ενημερώστε αυτόματα τα plugins.

en: Centralized Posting
el: Δημοσίευση από κεντρικό περιβάλλον εργασίας

en: Post to your sites via mobile devices.
el: Δημοσιεύστε στα site σας από κινητά και tablets.

en: Menu Management
el: Διαχείριση μενού

en: A simpler UI for creating and editing menus.
el: Νέο απλουστευμένο περιβάλλον εργασίας για δημιουργία και διαχείριση μενού.

en: More Statistics
el: Περισσότερα στατιστικά

en: Enhanced site stats and insights.
el: Βελτιωμένα στατιστικά και πληροφορίες για το site.

en: Go to WordPress.com to try these features
el: Επισκευθείτε το WordPress.com και δοκιμάστε τα νέα χαρακτηριστικά

en: Go to WordPress.com
el: Επισκευθείτε το WordPress.com

en: Activate free WordPress.com features
el: Ενεργοποίηση δωρεάν χαρακτηριστικών WordPress.com

en: Activate features
el: Ενεργοποίηση χαρακτηριστικών

en: Jetpack includes many other features that you can use to customize how your site looks and functions. These include Contact Forms, Tiled Photo Galleries, Custom CSS, Image Carousel, and a lot more.
el: Το Jetpack περιλαμβάνει πολλά χαρακτηριστικά για την παραμετροποίηση της εμφάνισης και λειτουργίας του site σας. Όπως Φόρμες Επικοινωνίας, CSS της επιλογής σας, Καρουζέλ Φωτογραφιών και Συλλογές Φωτογραφιών.

en: See the other %s Jetpack features
el: Δείτε τα άλλα %s χαρακτηριστικά του Jetpack

en: We offer free, full support to all Jetpack users. Our support team is always around to help you.
el: Προσφέρουμε δωρεάν, πλήρη υποστήριξη σε όλους τους χρήστες Jetpack. Η ομάδα υποστήριξης είναι πάντα εδώ για να σας βοηθήσει.

en: Two-Step Authentication Enabled
el: Ενεργή η Πιστοποίηση Δύο Σταδίων

en: Two-Step Authentication Disabled
el: Ανενεργή η Πιστοποίηση Δύο Σταδίων

en: Unlink This Account
el: Αποσύνδεση Λογαριασμού

en: Loading&hellip;
el: Φόρτωση…

en: View stats on WordPress.com right now
el: Προβολή στατιστικών στο WordPress.com

en: Your Site Stats work better with JavaScript enabled.
el: Τα στατιστικά του ιστοτόπου σας λειτουργούν καλύτερα με την Javascript ενεργοποιημένη.

en: View Site Stats without JavaScript
el: Προβολή Στατιστικών Ιστοτόπου χωρίς Javascript

en: Visit <a href="%s">Site Stats</a> to see your stats.
el: Δείτε τα <a href="%s">Στατιστικά σας</a>.

en: Admin bar
el: Μπάρα Διαχείρισης

en: Put a chart showing 48 hours of views in the admin bar.
el: Ενεργοποίηση γραφήματος στην μπάρα διαχείρισης με στατιστικά των τελευταίων 48 ωρών.

en: Registered users
el: Εγγεγραμένοι χρήστες

en: Count the page views of registered users who are logged in.
el: Καταμέτρηση των προβολών σελίδων εγγεγραμένων χρηστών που παραμένουν συνδεδεμένοι.

en: Hide the stats smiley face image.
el: Απόκρυψη της εικόνας καταμέτρησης στατιστικών smiley

en: The image helps collect stats and <strong>makes the world a better place</strong> but should still work when hidden
el: Η εικόνα αυτή <strong>επιτρέπει την συλλογή στατιστικών</strong> ακόμα και όταν παραμένει κρυφή.

en: Report visibility
el: Εμφάνιση αναφοράς

en: Select the roles that will be able to view stats reports.
el: Επιλέξτε ποιοι ρόλοι χρηστών έχουν πρόσβαση στα στατιστικά.

en: Stats
el: Στατιστικά

en: Views over 48 hours. Click for more Site Stats.
el: Προβολές τις τελευταίες 48 ώρες. Κλικ για περισσότερα στατιστικά στοιχεία.

en: day
el: μέρα

en: week
el: εβδομάδα

en: month
el: μήνας

en: the past day
el: εχθές

en: the past week
el: Την προηγούμενη εβδομάδα

en: the past month
el: Τον προηγούμενο μήνα

en: the past quarter
el: το προηγούμενο τρίμηνο

en: the past year
el: Πέρσι

en: Chart stats by
el: Στατιστικά γραφήματα από

en: Show top posts over
el: Προβολή δημοφιλέστερων άρθρων

en: Show top search terms over
el: Προβολή δημοφιλέστερων λέξεων αναζήτησης

en: Submit
el: Υποβολή

note: translators: Stats dashboard widget postviews list: "$post_title $views Views"
en: %1$s %2$s Views
el: %1$s %2$s Προβολές

en: View All
el: Προβολή όλων

en: Top Posts
el: Δημοφιλή άρθρα

en: Sorry, nothing to report.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα για την δημιουργία αναφοράς.

en: Top Searches
el: Δημοφιλείς αναζητήσεις

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση των στατιστικών σας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: We were unable to get your stats just now. Please reload this page to try again. If this error persists, please <a href="%1$s">contact support</a>. In your report please include the information below.
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση των στατιστικών σας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά. Αν συνεχίσετε να εμφανίζεται αυτό το μήνυμα λάθος <a href="%1$s">επικοινωνήστε με την υποστήριξη</a>. Σας παρακαλούμε να αναφέρετε τις παρακάτω λεπτομέρειες όπως εμφανίζονται.

en: Jetpack Subscriptions:
el: Συνδρομές Jetpack:

en: Jetpack Subscriptions Settings
el: Ρυθμίσεις Συνδρομής Jetpack

en: Follow Blog
el: Ακολουθήστε αυτό το Ιστολόγιο

en: Follow Comments
el: Ακολουθήστε τα Σχόλια

en: Follower Settings
el: Ρυθμίσεις Παρακολούθησης Περιεχομένου

en: Blog follow email text
el: Περιγραφή εγγραφής ειδοποιήσεων email για ιστολόγιο

en: Comment follow email text
el: Περιγραφή εγγραφής ειδοποιήσεων email για νέα σχόλια

en: Change whether your visitors can subscribe to your posts or comments or both.
el: Επιλέξτε αν οι επισκέπτες του ιστότοπου σας μπορούν να εγγραφούν και να ακολουθούν νέα άρθρα, σχόλια ή και τα δύο.

en: Show a <em>'follow blog'</em> option in the comment form
el: Προβολή της επιλογής <em>'παρακολούθηση ιστολόγιου'</em> στην φόρμα σχολιασμού

en: Show a <em>'follow comments'</em> option in the comment form
el: Προβολή της επιλογής <em>'παρακολούθηση σχόλιων'</em> στην φόρμα σχολιασμού

en: These settings change emails sent from your blog to followers.
el: Οι παρακάτω ρυθμίσεις αφορούν στα μηνύματα email από το ιστολόγιο σας προς όσους ακολουθούν και ενημερώνονται μέσω email για νέες δημοσιεύσεις σας.

en: Introduction text sent when someone follows your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
el: Κείμενο καλωσόρισματος για όσους ακολουθούν για πρώτη φορά το ιστολόγιο σας μέσω της υπηρεσίας.

en: Introduction text sent when someone follows a post on your blog. (Site and confirmation details will be automatically added for you.)
el: Κείμενο καλωσόρισματος για όσους ακολουθούν για πρώτη φορά νέα δημοσίευση στο ιστολόγιο σας.

en: Howdy.
    
    You recently followed this blog's posts. This means you will receive each new post by email.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
el: Γεια χαρά,
    
    Επιλέξατε να ακολουθείτε τις νέες δημοσιεύσεις σε αυτό το ιστολόγιο. Θα λαμβάνετε email για κάθε νέο άρθρο που δημοσιεύεται.
    
    Για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία κάνετε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο. Αν έχετε λάβει αυτό το μήνυμα κατά λάθος απλά αγνοήστε το.

en: Howdy.
    
    You recently followed one of my posts. This means you will receive an email when new comments are posted.
    
    To activate, click confirm below. If you believe this is an error, ignore this message and we'll never bother you again.
el: Γεια χαρά,
    
    Επιλέξατε να ακολουθείτε τις εξελίξεις σε αυτή την δημοσίευση. Θα λαμβάνετε email για κάθε νέο σχόλιο.
    
    Για να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία κάνετε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο. Αν έχετε λάβει αυτό το μήνυμα κατά λάθος απλά αγνοήστε το.

en: Notify me of follow-up comments by email.
el: Επιθυμώ να λαμβάνω ειδοποιήσεις για νέα σχόλια μέσω email.

en: Notify me of new posts by email.
el: Επιθυμώ να λαμβάνω ειδοποιήσεις για νέα άρθρα μέσω email.

en: Add an email signup form to allow people to subscribe to your blog.
el: Προσφέρετε την δυνατότητα εγγραφής και παρακολούθησης του ιστολόγιου σας με την προσθήκη φόρμας εγγραφής email.

en: Blog Subscriptions
el: Συνδρομές Blog

en: The email you entered was invalid. Please check and try again.
el: Η διεύθυνση email που καταχωρήσατε δεν είναι έγκυρη. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: You have already subscribed to this site. Please check your inbox.
el: Έχετε ήδη εγγραφεί σε αυτό τον ιστότοπο. Ελέγξτε το email σας.

en: There was an error when subscribing. Please try again.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την εγγραφή στην συνδρομή. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Join %s other subscriber | Join %s other subscribers
el[0]: Προστεθείτε στον %s εγγεγραμμένο.
el[1]: Προστεθείτε στους %s εγγεγραμμένους.

en: Email Address:
el: Διεύθυνση Email:

en: Subscribe to Blog via Email
el: Εγγραφή στο Ιστολόγιο μέσω Email

en: Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.
el: Εισάγετε το email σας για εγγραφή στην υπηρεσία αποστολής ειδοποιήσεων μέσω email για νέες δημοσιεύσεις.

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: Success! An email was just sent to confirm your subscription. Please find the email now and click activate to start subscribing.
el: Έχετε λάβει email για να επιβεβαιώσετε την συνδρομή σας. Εντοπίστε το μήνυμα και κάντε κλικ για ενεργοποίηση.

en: Widget title:
el: Τίτλος widget:

en: Optional text to display to your readers:
el: Προεραιτικό κείμενο για τους επισκέπτες:

en: Subscribe Placeholder:
el: Εγγραφή:

en: Subscribe Button:
el: Κουμπί Εγγραφής:

en: Success Message Text:
el: Κείμενο Επιτυχούς Μηνύματος:

en: Show total number of subscribers? (%s subscriber) | Show total number of subscribers? (%s subscribers)
el[0]: Προβολή αριθμού συνδρομητών; (%s συνδρομητής)
el[1]: Προβολή αριθμού συνδρομητών; (%s συνδρομητές)

en: Featured Content
el: Προβεβλημένο Περιεχόμενο

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
el: Χρησιμοποιήστε την ετικέτα <a href="%1$s">"featured"</a> για τις προβεβλημένες δημοσιεύσεις σας. Το Θέμα που χρησιμοποιείτε επιτρέπει μέχρι %2$s προβεβλημένες δημοσιεύσεις.

en: Tag name
el: Όνομα ετικέτας

en: Hide tag from displaying in post meta and tag clouds.
el: Απόκρυψη ετικέτας σε δημοσιεύσεις και συλλογές ετικετών.

en: Display tag content in all listings.
el: Προβολή ετικετών παντού.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
el: Οι ρυθμίσεις για τις Προβεβλημένες Δημοσιεύσεις είναι διαθέσιμες στο μενού <a href="%s">Εμφάνιση &rarr; Προσαρμογή</a>.

en: Add logo
el: Προσθήκη λογότυπου

en: Set as logo
el: Επιλογή ως λογότυπο

en: Choose logo
el: Επιλογή λογότυπου

en: Change logo
el: Αλλαγή λογότυπου

en: Remove logo
el: Αφαίρεση λογότυπου

en: No logo set
el: Δεν έχει επιλεγεί λογότυπο

en: Site Title, Tagline, and Logo
el: Όνομα ιστότοπου, περιγραφή και λογότυπο

en: Display Header Text
el: Προβολή κειμένου κεφαλίδας

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Site Logo
el: Λογότυπο Ιστότοπου

en: &mdash; Select &mdash;
el: &mdash; Επιλογή &mdash;

en: Tiled Mosaic
el: Μωσαϊκό

en: Square Tiles
el: Τετράγωνα

en: Circles
el: Κύκλοι

en: Tiled Columns
el: Στοιχισμένες Στήλες

en: Display all your gallery pictures in a cool mosaic.
el: Προβολή συλλογής φωτογραφίες σε μωσαϊκό στυλ.

en: Example:
el: Παράδειγμα:

en: Website Verification Services
el: Υπηρεσίες Πιστοποίησης Ιστότοπου

en: Enter your meta key "content" value to verify your blog with %s
el: Εισαγωγή της τιμής meta "content" για την πιστοποίηση του ιστολόγιο σας με το %s

en: and
el: και

en: %s Error
el: %s Σφάλμα

en: This video is intended for mature audiences.
el: Βίντεο κατάλληλο μόνο για ενηλίκες.

en: Please verify your birthday.
el: Επιβεβαιώστε τα γεννέθλια σας.

en: You do not have sufficient <a rel="nofollow" href="%s">freedom levels</a> to view this video. Support free software and upgrade.
el: Δεν έχετε τα απαραίτητα <a rel="nofollow" href="%s">επίπεδα ελευθερίας</a> για την αναπαραγωγή αυτού του βίντεο. Υποστηρίξτε το ελεύθερο λογισμικό και προχωρήστε σε αναβάθμιση.

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
el: Προβολή: %s

en: this video
el: αυτό το βίντεο

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
el: Απαιτείται η χρήση JavaScript για την αναπαραγωγή του %s.

en: This video requires <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a> for playback.
el: Η αναπαραγωγή αυτού του βίντεο απαιτεί την χρήση <a rel="nofollow" href="%s">Adobe Flash</a>

en: Loading video...
el: Το βίντεο φορτώνει...

en: The VideoPress plugin could not communicate with the VideoPress servers. This error is most likely caused by a misconfigured plugin. Please reinstall or upgrade.
el: Δεν ήταν δυνατή η επικοινωνία με τους διακομιστές του VideoPress. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις του VideoPress, αναβαθμίστε το πρόσθετο ή προχωρήστε σε επανεγκατάσταση.

en: <strong>%s</strong> is not an allowed embed site.
el: Δεν επιτρέπεται η ενσωμάτωση από τον ιστότοπο <strong>%s</strong>

en: Publisher limits playback of video embeds.
el: Ο δημιουργός του βίντεο απαγορεύει την αναπαραγωγή βίντεο που έχουν ενσωματωθεί σε άρθρα.

en: No data found for VideoPress identifier: <strong>%s</strong>.
el: Δεν βρέθηκαν δεδομένα για το αναγνωριστικό του VideoPress: <strong>%s</strong>.

en: Could not obtain a VideoPress upload token. Please try again later.
el: Δεν ήταν δυνατή η μεταφορά του αρχείο στο VideoPress. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Please note that the VideoPress module requires a WordPress.com account with an active <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">VideoPress subscription</a>.
el: Η λειτουργία του VideoPress απαιτεί την χρήση λογαριασμού στο WordPress.com με <a href="http://store.wordpress.com/premium-upgrades/videopress/" target="_blank">ενεργή συνδρομή για το VideoPress</a>.

en: Connected WordPress.com Blog
el: Ιστολόγιο συνδεδεμένο στο WordPress.com

en: Only videos from the selected blog will be available in your media library.
el: Μόνο τα βίντεο από τα επιλεγμένα ιστολόγια θα είναι διαθέσιμα στον κατάλογο σας.

en: <a href="%s">Click here</a> to refresh this list.
el: <a href="%s">Κλικ εδώ</a> για ανανέωση της λίστας.

en: Video Library Access
el: Κατάλογος Βίντεο

en: Do not allow other users to access my VideoPress library
el: Απαγορεύεται η πρόσβαση τρίτων στον κατάλογο αρχείων του VideoPress

en: Allow users to access my videos
el: Επιτρέπεται η πρόσβαση τρίτων στα βίντεο μου

en: Allow users to access and edit my videos
el: Επιτρέπεται η πρόσβαση και επεξεργασία από τρίτους στα βίντεο μου

en: Allow users to access, edit, and delete my videos
el: Επιτρέπεται η πρόσβαση, επεξεργασία και διαγραφή των βίντεο μου από τρίτους

en: Allow users to upload videos
el: Επιτρέπεται η φόρτωση βίντεο από τρίτους

en: Free formats
el: Ελεύθερες Μορφές Αρχείων

en: Only display videos in free software formats
el: Προβολή βίντεο με ελεύθερη μορφή αρχείου

en: Ogg file container with Theora video and Vorbis audio. Note that some browsers are unable to play free software video formats, including Internet Explorer and Safari.
el: Αρχείο container Ogg με Theora βίντεο και ήχο Vorbis. Η αναπαραγωγή του βίντεο από προγράμματα περιήγησης όπως Internet Explorer και Safari είναι πιθανό να αποτυχεί εξαιτίας της μη υποστήριξης ανοιχτών προτύπων.

en: Default quality
el: Προεπιλεγμένη ποιότητα

en: Display higher quality video by default.
el: Προβολή βέλτιστης ποιότητας βίντεο ως προεπιλογή.

en: This setting may be overridden for individual videos.
el: Η ρύθμιση αυτή παρακάμπεται σε μεμονωμένα βίντεο.

en: VideoPress Library
el: Κατάλογος VideoPress

en: Use the button below to browse your VideoPress Library. Note that you can also browse your VideoPress Library while editing a post or page by using the <strong>Add Media</strong> button in the post editor.
el: Κλικ στο κουμπί για να δείτε τον καταλόγο βίντεο του VideoPress. Μπορείτε να δείτε όλα σας τα βίντεο ανα πάσα στιγμή κατά την επεξεργασία οποιασδήποτε δημοσίευσης κάνοντας κλικ στο κουμπί <strong>Προσθήκη Εικόνων και Βίντεο</strong>

en: Browse Your VideoPress Library
el: Περιήγηση στον κατάλογο περιεχομένου του VideoPress

en: Please enable JavaScript support in your browser to use VideoPress.
el: Ενεργοποιήστε την λειτουργία JavaScript για να χρησιμοποιήσετε το VideoPress.

en: Please select a video file to upload.
el: Επιλέξτε βίντεο προς φόρτωση.

en: Your video is uploading... Please do not close this window.
el: Το βίντεο σας φορτώνεται... Κρατήστε το παραθυρο ανοιχτό.

en: An unknown error has occurred. Please try again later.
el: Δημιουργήθηκε σφάλμα. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Your video has successfully been uploaded. It will appear in your VideoPress Library shortly.
el: Η φόρτωση του βίντεο ολοκληρώθηκε με επιτυχία. Το βίντεο θα εμφανιστεί στον κατάλογο του VideoPress σύντομα.

en: Upload a Video
el: Φόρτωση βίντεο

en: Insert Video
el: Εισαγωγή βίντεο

en: Ogg File URL
el: Διεύθυνση URL αρχείου Ogg

en: Location of the Ogg video file.
el: Τοποθεσία αρχείου βίντεο Ogg.

en: Display share menu and allow viewers to embed or download this video
el: Προβολή μενού κοινοποίησης και επιλογή για κατέβασμα του βίντεο

en: Rating
el: Βαθμολογία

en: Shortcode
el: Συντόμευση κώδικα

en: The preview is unavailable while this video is being processed.
el: Δεν είναι δυνατή η προεπισκόπηση του βίντεο κατά την διάρκεια της επεξεργασίας.

en: Video Preview:
el: Προεπισκόπηση Βίντεο:

en: Use the form below to upload a video to your VideoPress Library. The following video formats are supported: %s. Maximum upload file size is %d%s.
el: Χρησιμοποιήστε την παρακάτω φόρμα για να φορτώσετε βίντεο στον κατάλογο του VideoPress. Υποστηρίζονται τα ήδη αρχείων: %s με μέγιστο μέγεθος αρχείου %d%s.

en: Upload Video
el: Φόρτωση Βίντεο

en: All category pages
el: Πλήρης λίστα κατηγοριών

en: Logged In
el: Συνδεδεμένος/η

en: Logged Out
el: Αποσύνδεση

en: All author pages
el: Πλήρης λίστα συντακτών

en: All tag pages
el: Πλήρης λίστα ετικετών

en: All date archives
el: Πλήρης λίστα αρχείου

en: Daily archives
el: Ημερήσιο αρχείο

en: Monthly archives
el: Μηνιαία αρχεία

en: Yearly archives
el: Ετήσιο αρχείο

en: Front page
el: Πρώτη σελίδα

en: Posts page
el: Άρθρα

en: Archive page
el: Αρχείο

en: 404 error page
el: Σφάλμα 404. Δεν βρέθηκε

en: Search results
el: Αποτελέσματα αναζήτησης

en: Post type:
el: Είδος περιεχομένου:

en: Static page:
el: Στατική σελίδα:

en: All taxonomy pages
el: Προβολή όλων των κατηγοριών και ετικετών

en: Show related content after posts
el: Προβολή σχετικών θεμάτων στις δημοσιεύσεις

en: Untitled Post
el: Χωρίς τίτλο

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
el: σε "%s"

en: With 1 comment | With %s comments
el[0]: με 1 σχόλιο
el[1]: με %s σχόλια

en: Similar post
el: Παρόμοια θέματα

en: The secret parameter is missing
el: Η μυστική παράμετρος λέιπει

en: The secret parameter is invalid or malformed
el: Εσφαλμένη μυστική παράμετρος

en: The response parameter is missing
el: Η παράμετρος απάντησης λέιπει

en: The response parameter is invalid or malformed
el: Εσφαλμένη παράμετρος απάντησης

en: Invalid JSON
el: Εσφαλμένο JSON

en: Unexpected response
el: Μη αναμενόμενη απάντηση

en: Shared Post
el: Διαμοιρασμένη δημοσίευση

note: translators: included in e-mail when post is shared via e-mail. First item is sender's name. Second is sender's e-mail address.
en: %1$s (%2$s) thinks you may be interested in the following post:
el: ο/η %1$s (%2$s) θεωρεί ότι θα σας ενδιαφέρει η ακόλουθη δημοσίευση:

en: Disable CSS and JS
el: Απενεργοποίηση CSS και JS

en: Advanced.  If this option is checked, you must include these files in your theme manually for the sharing links to work.
el: Για προχωρημένους. Αν ενεργοποιήσετε αυτή την λειτουργία θα πρέπει να ενσωματώσετε χειροκίνητα τα παρακάτω αρχεία στο Θέμα σας.

en: Share this:
el: Κοινοποιήστε:

en: More
el: Περισσότερα

en: Share
el: Μοιραστείτε το

en:  (Opens in new window)
el: (Ανοίγει σε νέο παράθυρο)

en: This post has been shared!
el: Η δημοσίευση σας κοινοποιήθηκε!

en: You have shared this post with %s
el: Μοιραστήκατε αυτή την δημοσίευση με %s

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Click to email this to a friend
el: Κλικ για αποστολή μέσω email

en: Send to Email Address
el: Αποστολή σε διεύθυνση email

en: Your Name
el: Όνομα

en: Your Email Address
el: Διεύθυνση email

en: Send Email
el: Αποστολή email

en: Post was not sent - check your email addresses!
el: Δεν ήταν δυνατή η αποστολή της δημοσίευσης - ελέγξτε την διεύθυνση email!

en: Email check failed, please try again
el: Ο έλεγχος του email απέτυχε, παρακαλώ προσπαθήστε ξανά

en: Sorry, your blog cannot share posts by email.
el: Το ιστολόγιο σας δεν μπορεί να κοινοποιεί δημοσιεύσεις μέσω email.

en: Click to share on Twitter
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο Twitter

en: Click to share on Reddit
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο Reddit

en: Click to share on LinkedIn
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο LinkedIn

en: Print
el: Εκτύπωση

[ctx: share to]
en: Print
el: Εκτύπωση

en: Click to print
el: Κλικ για εκτύπωση

en: Click to Press This!
el: Κλικ για Press This!

en: Click to share on Google+
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο Google+

en: Click to share on %s
el: Κλικ για κοινοποίηση σε %s

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: Remove Service
el: Διαγραφή υπηρεσίας

en: Share on Tumblr
el: Μοιραστείτε στο Tumblr

en: Click to share on Tumblr
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο Tumblr

en: Click to share on Pinterest
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο Pinterest

en: Click to share on Pocket
el: Κλικ για να το μοιραστείτε στο Pocket

en: Warning! Multibyte support missing!
el: Προσοχή! Δεν υπάρχει υποστήριξη multibyte!

en: This plugin will work without it, but multibyte support is used <a href="%s">if available</a>. You may see minor problems with Tweets and other sharing services.
el: Αυτό το πρόσθετο λειτουργεί χωρίς multibyte. <a href="%s">Αν είναι διαθέσιμη</a> η λειτουργία χρησιμοποιείται. Ίσως διαπιστώσετε μικρά προβλήματα με Tweets και άλλες υπηρεσίες.

en: Add sharing buttons to your blog and allow your visitors to share posts with their friends.
el: Προσθέστε κουμπιά κοινοποίησης στο ιστολόγιο σας και δώστε την δυνατότητα στους επισκέπτες να μοιράζονται το περιεχόμενο σας.

en: Available Services
el: Διαθέσιμες υπηρεσίες

en: Drag and drop the services you'd like to enable into the box below.
el: Σύρετε στον χώρο κάτω από αυτό το μήνυμα, τις υπηρεσίες που θέλετε να ενεργοποιήσετε.

en: Add a new service
el: Προσθήκη νέας υπηρεσίας

en: Please note that your services have been restricted because your site is private.
el: Οι υπηρεσίες που έχετε επιλέξει δεν λειτουργούν επειδή ο ιστότοπος σας είναι προσωπικός.

en: Enabled Services
el: Ενεργοποιημένες υπηρεσίες

en: Services dragged here will appear individually.
el: Οι υπηρεσίες που θα σύρετε στην περιοχή αυτή θα εμφανιστούν ξεχωριστά.

en: Drag and drop available services here.
el: Σύρετε εδώ τις διαθέσιμες υπηρεσίες που επιθυμείτε να χρησιμοποιήσετε.

en: Services dragged here will be hidden behind a share button.
el: Οι υπηρεσίες που θα σύρετε στην περιοχή αυτή θα παραμείνουν κρυφές μέσα στο κεντρικό κουμπί κοινοποίησης.

en: Live Preview
el: Προεπισκόπηση σε πραγματικό χρόνο

en: Sharing is off. Add services above to enable.
el: Η κοινοποίηση περιεχομένου είναι ανενεργή. Προσθέστε υπηρεσίες για να την ενεργοποιήσετε.

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Icon + text
el: Εικονίδιο + κείμενο

en: Icon only
el: Εικονίδιο μόνο

en: Text only
el: Κείμενο μόνο

en: Official buttons
el: Επίσημα κουμπιά

en: Sharing label
el: Τίτλος κοινοποίησης

en: Service name
el: Όνομα υπηρεσίας

en: Sharing URL
el: Διευθυνση κοινοποίησης URL

en: You can add the following variables to your service sharing URL:
el: Προσθέστε τις παρακάτω μεταβλητές στις διευθύνσεις κοινοποίησης URL:

en: Icon URL
el: Διεύθυνση URL εικονιδίου

en: Enter the URL of a 16x16px icon you want to use for this service.
el: Καταχωρήστε την διεύθυνση URL για το εικονίδιο με διαστάσεις 16x16px για αυτή την υπηρεσία.

en: Create Share Button
el: Δημιουργία κουμπιού κοινοποίησης

en: An error occurred creating your new sharing service - please check you gave valid details.
el: Σφάμα. Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία της υπηρεσίας κοινοποίησης. Ελέγξτε τα στοιχεία σας.

en: Your blog does not currently have any published posts.
el: Δεν υπάρχουν δημοσιευμένα άρθρα σε αυτό το ιστολόγιο.

en: Download: <a href="%s">%s</a><br />
el: Αποθήκευση: <a href="%s">%s</a><br />

en: View on Instagram
el: Προβολή στο Instagram

en: Take Our Survey
el: Λάβετε μέρος στην έρευνα

en: This slideshow could not be started. Try refreshing the page or viewing it in another browser.
el: Δεν ήταν δυνατή η προβολή του σλάιντ. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Click to autoplay the presentation!
el: Κλικ για αυτόματη αναπαραγωγή της παρουσίασης!

en: Time
el: Ώρα

en: Difficulty
el: Δυσκολία

en: Slideshow
el: Σλάιντ

en: Image Gallery Slideshow
el: Συλλογή φωτογραφιών σλάιντ

en: Click to view slideshow.
el: Κλικ για να δείτε το σλάιντ

en: This slideshow requires JavaScript.
el: Το σλάιντ απαιτεί την χρήση JavaScript.

en: Tweets by @%s
el: Tweets από @%s

en: Something is wrong with your Wufoo shortcode. If you copy and paste it from the %sWufoo Code Manager%s, you should be golden.
el: Σφάλμα με την συντόμευση κώδικα Wufoo Αν αντιγράψατε τον κώδικα από το %sWufoo Code Manager%s, θα πρέπει να λειτουργεί.

en: Site Icon Upload
el: Φόρτωση εικονιδίου ιστότοπου

en: Update Site Icon
el: Αλλαγή εικονιδίου ιστότοπου

en: Remove Icon
el: Αφαίρεση εικονιδίου

en: Add a Site Icon
el: Προσθήκη εικονιδίου ιστότοπου

en: Site Icon creates a favicon for your site and more.
el: Το εικονιδίου ιστότοπου δημιουργεί αυτόματα και το favicon.

en: Add Site Icon
el: Προσθήκη εικονιδίου ιστότοπου

en: select a file
el: επιλέξτε αρχείο

en: Upload a image that you want to use as your site icon. You will be asked to crop it in the next step.
el: Χρησιμοποιήστε μια εικόνα που θέλετε να γίνει το εικονίδιο του ιστότοπου σας. Μπορείτε να την προσαρμόσετε αμέσως μετά.

en: The image needs to be at least
el: Η εικόνα πρέπει να είναι τουλάχιστον

en: in both width and height.
el: σε πλάτος και ύψος.

en: Upload Image
el: Φόρτωση εικόνας

en:  or <a href="%s">Cancel</a> and go back to the settings.
el: ή <a href="%s">Ακύρωση</a> και επιστροφή στις ρυθμίσεις.

en: crop the image
el: κόψιμο εικόνας

en: Crop Image
el: Κόψιμο Εικόνας

en: As your favicon
el: ως favicon

en: Browser Chrome
el: Πρόγραμμα περιήγησης Chrome

en: Preview Favicon
el: Προεπισκόπηση Favicon

en: As a mobile icon
el: Ως εικονίδιο κινητού

en: Preview Home Icon
el: Προεπισκόπηση Εικονιδίου

en: Image to be cropped
el: Κοπή φωτογραφίας

en: Large Blog Image
el: Μεγάλη Φωτογραφία Ιστολόγιου

en: All Done
el: Τέλος

en: Your site icon has been uploaded!
el: Το εικονίδιο του ιστότοπου σας φορτώθηκε!

en: Back to General Settings
el: Επιστροφή στις Γενικές Ρυθμίσεις

en: Please upload a file.
el: Φόρτωση αρχείου.

en: The file that you uploaded is not an accepted file type. Please try again.
el: Το αρχείο που φορτώσατε αποτελεί μη αποδεκτό τύπο αρχείου. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in width.
el: Η φωτογραφία που φορτώσατε είναι μικρότερη από %upx σε πλάτος.

en: The image that you uploaded is smaller than %upx in height.
el: Η φωτογραφία που φορτώσατε είναι μικρότερη από %upx σε ύψος.

en: Temporary Large Image for Blog Image
el: Προσωρινή Μεγάλη Φωτογραφία Ιστολόγιου

en: Temporary Resized Image for Blog Image
el: Προσωρινή Φωτογραφία Ιστολόγιου με αλλαγμένο μέγεθος

en: You are not supposed to be here!
el: Δεν πρέπει να βρίσκεστε εδώ!

en: Single Sign On
el: Ενιαία Σύνδεση

en: Require Two-Step Authentication
el: Υποχρεωτική χρήση επαλήθευσης κωδικού σε δύο βήματα

en: Match by Email
el: Πιστοποίηση μέσω email

en: Error: This site's Jetpack connection is currently experiencing problems.
el: Σφάλμα: Η σύνδεση αυτού του ιστότοπου με το Jetpack αντιμετωπίζει προβλήματα

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
el: Σφάλμα στην αποστολή και λήψη cookies με redirects.

en: Error, invalid response data.
el: Σφάλμα. Λήψη λανθασμένων δεδομένων.

en: Error: Couldn't create suitable username.
el: Σφάλμα: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία ονόματος χρήστη

en: Log in with WordPress.com
el: Σύνδεση με WordPress.com

en: Login method not allowed
el: Η επιλεγμένη σύνδεση δεν επιτρέπεται

en: We couldn't find an account with the email <strong><code>%1$s</code></strong> to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that <strong><code>%1$s</code></strong> is configured as the email address, or that you have connected to WordPress.com on your profile page.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση λογαριασμού με διεύθυνση email <strong><code>%1$s</code></strong> ώστε να πραγματοποιηθεί η σύνδεση. Αν ήδη έχετε λογαριασμό στο <strong>%2$s</strong>, βεβαιωθείτε ότι η διεύθυνση email <strong><code>%1$s</code></strong> είναι σωστή και χρησιμοποιείται στον λογαριασμό αυτό. Επίσης, ελέγξτε αν έχετε συνδέσει τον λογαριασμό σας με το WordPress.com.

en: We couldn't find any account on <strong>%2$s</strong> that is linked to your WordPress.com account to log you in with.  If you already have an account on <strong>%2$s</strong>, please make sure that you have connected to WordPress.com on your profile page.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση λογαριασμού στο <strong>%2$s</strong> που να σχετίζεται με λογαριασμό στο WordPress.com. Αν ήδη έχετε λογαριασμό στο <strong>%2$s</strong>, βεβαιωθείτε ότι έχετε πραγματοποιήσει σύνδεση με τον λογαριασμό σας στο WordPress.com.

en: Comments enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site.
el: Τα σχόλια επιτρέπουν στους επισκέπτες σας να χρησιμοποιούν τον λογαριασμό τους από το WordPress.com, Twitter ή Facebook όταν σχολιάζουν στο site σας.

en: Jetpack tries to match your site's color scheme automatically, but you can make manual adjustments at the bottom of the <a href='%s'>Discussion Settings</a> page.
el: Το Jetpack προσπαθεί αυτόματα να μιμηθεί το χρωματικό στυλ του ιστότοπου σας. Μπορείτε να κάνετε αλλαγές στις <a href='%s'>Ρυθμίσεις συζητήσεων</a>.

en: Gallery Carousel Screenshot
el: Στιγμιότυπο από συλλογή φωτογραφιών καρουζέλ

en: With Carousel active, any standard WordPress galleries you have embedded in posts or pages will launch a gorgeous full-screen photo browsing experience with comments and EXIF metadata.
el: Με ενεργοποιημένο το Καρουζέλ, οι συλλογές φωτογραφιών σας θα προβάλλονται σε πλήρη οθόνη με σχόλια και δεδομένα EXIF.

en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένο CSS

en: The Custom CSS editor gives you the ability to add to or replace your theme's CSS, all while supplying syntax coloring, auto-indentation, and immediate feedback on the validity of the CSS you're writing.
el: Το εργαλείο επεξεργασίας CSS προσφέρει την δυνατότητα αλλαγών με έλεγχο του κώδικα σε πραγματικό χρόνο, χρωματική επισήμανση στοιχείων κλπ.

en: To use the CSS editor, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Edit CSS</a>.
el: Για να να κάνετε αλλαγές σε αρχεία CSS κάντε κλικ στο μενού Εμφάνιση &#8594; <a href="%s">Επεξεργασία CSS</a>.

en: Mobile Theme
el: Θέμα για κινητά

en: There's a good chance that visitors to your site will be using a smartphone, and it's important to provide them with a great reading experience while on the small screen.
el: Είναι πιθανό ότι μεγάλος αριθμός επισκεπτών σας χρησιμοποιεί κινητό για να διαβάσει τις δημοσιεύσεις σας. Πλέον, έχετε την δυνατότητα να τους προσφέρετε μια καλύτερη εμπειρία.

en: Jetpack's mobile theme is optimized for small screens. It uses the header image, background, and widgets from your current theme for a great custom look. Post format support is included, so your photos and galleries will look fantastic on a smartphone.
el: Το Θέμα για κινητά του Jetpack κάνει αυτό ακριβώς. Χρησιμοποιεί αυτόματα την φωτογραφία κεφαλίδας, την φωτογραφία φόντου και τις μονάδες (widgets) που ήδη χρησιμοποιείτε στον ιστότοπο σας. Δημοσιεύσεις με συλλογές φωτογραφιών λειτουργούν το ίδιο καλά και σε κινητά.

en: Visitors on iPhone, Android, Windows Phone, and other mobile devices will automatically see the mobile theme, with the option to view the full site. You can enable or disable the mobile theme by clicking the "Activate" or "Deactive" button above.
el: Επισκέπτες από κινητά Android, Windows Phone και iPhone θα δουν αυτόματα το Θέμα για κινητά με την επιλογή να επιστρέψουν στο κανονικό Θέμα. Μπορείτε να ενεργοποιήσετε ή να απανεργοποιήσετε την επιλογή για το Θέμα για κινητά κάνοντας κλικ στις επιλογές "Ενεργοποίηση" ή "Απενεργοποίηση" παρακάτω.

en: If you are a theme author, you can learn about adding support for Infinite Scroll at <a href="%1$s">%1$s</a>.
el: Αν σχεδιάζετε και φτιάχνετε Θέματα μπορείτε να μάθετε περισσότερα για την αυτόματη φόρτωση περιεχομένου χωρίς κλικ (Infinite Scroll) εδώ <a href="%1$s">%1$s</a>.

en: When you write great content, all you really want is people to find it, right?
el: Θέλετε οι δημοσιεύσεις σας να έχουν απήχηση;

en: With the Infinite Scroll module and a supported theme, that's exactly what happens. Instead of the old way of navigating down a page by scrolling and then clicking a link to get to the next page, waiting for a page refresh&mdash;the document model of the web&mdash;infinite scrolling pulls the next set of posts automatically into view when the reader approaches the bottom of the page, more like an application.
el: Αυτό συμβαίνει με την επιλογή αυτόματης φόρτωσης περιεχομένου χωρίς κλικ και ένα συμβατό Θέμα. Φτάνοντας στο τέλος κάθε σελίδας, οι δημοσιεύσεις σας φορτώνονται αυτόματα καθώς οι επισκέπτες σας αναζητούν άρθρα και περιεχόμενο.

en: At this time, your theme, %s, doesn't support Infinite Scroll. Unlike other Jetpack modules, Infinite Scroll needs information from your theme to function properly.
el: Το Θέμα που χρησιμοποιείτε, %s, δεν υποστηρίζει την αυτόματη φόρτωση περιεχομένου χωρίς κλικ.

en: Until your theme supports Infinite Scroll, you won't be able to activate this module.
el: Το Θέμα που χρησιμοποιείτε δεν υποστηρίζει την αυτόματη φόρτωση περιεχομένου χωρίς κλικ. Για αυτό η λειτουργία είναι απενεργοποιημένη.

en: There is an update available for your theme. You may wish to check if this update adds Infinite Scroll support by visiting the <a href="%s">WordPress Updates</a> page.
el: Υπάρχει νέα έκδοση για το Θέμα που χρησιμοποιείτε. Ίσως να υποστηρίζει και την αυτόματη φόρτωση περιεχομένου χωρίς κλικ. Μάθετε περισσότερα<a href="%s">εδώ</a>.

en: Post by Email
el: Δημοσίευση μέσω email

en: Post by Email is a way of publishing posts on your blog by email. Any email client can be used to send the email, allowing you to publish quickly and easily from devices such as cell phones.
el: Η δημοσίευση μέσω email επιτρέπει την δημιουργία και δημοσίευση άρθρων με την αποστολή email. Για παράδειγμα από το κινητό σας τηλέφωνο.

en: Manage your Post By Email address from your <a href="%s">profile settings</a>.
el: Ελέγξτε την διεύθυνση email της υπηρεσίας Δημοσίευση μέσω email από τις <a href="%s">ρυθμίσεις του προφίλ</a> σας.

en: More information on sending emails, attachments, and customizing your posts.
el: Επιπλέον πληροφορίες σχετικά με την αποστολή email, συνημμένων αρχείων και άλλων επιλογών.

en: Give your site a boost by loading images in posts from the WordPress.com content delivery network. We cache your images and serve them from our super-fast network, reducing the burden on your Web host with the click of a button.
el: Βελτιώστε την ταχύτητα απόκρισης του ιστότοπου σας χρησιμοποιώντας την υπηρεσία φόρτωσης εικόνων του WordPress.com. Οι φωτογραφίες σας φορτώνονται μέσω του ειδικά διαμορφωμένου δικτύου υψηλής ταχύτητας. Το μόνο που χρειάζεται είναι να ενεργοποιήσετε την υπηρεσία.

en: Tiled Galleries
el: Στοιχισμένες συλλογές φωτογραφιών

en: Create elegant magazine-style mosaic layouts for your photos without having to use an external graphic editor.
el: Παρουσιάστε τις φωτογραφίες σας με όμορφο και μοναδικό τρόπο, απλά και γρήγορα χωρίς την χρήση πολύπλοκων εργαλείων.

en: When adding a gallery to your post, you now have the option to select a layout style for your images. We've added support for Rectangular, Square, and Circular galleries. By default, galleries will continue to display using the standard thumbnail grid layout. To make the rectangular layout the default for all of your site's galleries, head over to <a href="%s">Settings &rarr; Media</a> and check the box next to "Display all your gallery pictures in a cool mosaic."
el: Με την προσθήκη συλλογής φωτογραφιών στις δημοσιεύσεις έχετε την δυνατότητα επιλογής διαφορετικών στυλ παρουσίασης τους: Παραλληλόγραμο, Τετράγωνο, Στρογγυλό. Το προεπιλεγμένο στυλ μπορεί να αλλάξει από τις <a href="%s">Ρυθμίσεις &rarr; Πολυμέσα</a> με την ενεργοποίηση της επιλογής "Προβολή φωτογραφιών σε μωσαϊκό στυλ"

en: Note: Images in tiled galleries require extra-special processing, so they will be served from WordPress.com's CDN even if the Photon module is disabled.
el: Σημείωση: Οι στοιχισμένες φωτογραφίες απαιτούν επιπλέον επεξεργασία. Για αυτό θα προβάλλονται χρησιμοποιώντας το δίκτυο υψηλής ταχύτητας του WordPress.com ακόμα και αν η λειτουργία Photon είναι απενεργοποιημένη.

en: Likes allow your readers to show their appreciation for your posts and other published content using their WordPress.com accounts. Your readers will then be able to review their liked posts from WordPress.com.
el: Τα Likes επιτρέπουν στους επισκέπτες να δείξουν την προτίμηση τους για τις δημοσιεύσεις σας, μέσω των λογαρισμών τους στο WordPress.com.

en: Displayed below your posts will be how many people have liked your posts and the Gravatars of those who have liked them.
el: Θα εμφανίζει τον αριθμό όσων έκαναν Like στην δημοσίευση σας μαζί με τις φωτογραφίες προφίλ τους.

en: You can turn Likes on by following these steps:
el: Μπορείτε να ενεργοποιήσετε τα Likes ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα:

en: Make sure the module is activated by clicking on "Activate" at the bottom of this page.
el: Βεβαιωθείτε ότι το module είναι ενεργοποιημένο κάνοντας κλικ στο "Ενεργοποίηση" στο τέλος αυτής της σελίδας.

en: Ensure that "WordPress.com Likes are…" is set to "On for all posts"
el: Βεβαιωθείτε ότι η ρύθμιση "Τα WordPress.com Likes..." είναι "Ενεργά για όλες τις δημοσιεύσεις"

en: More information on using Likes.
el: Περισσότερες πληροφορίες για την χρήση Likes.

en: Search once, get results from everything! Currently supports searching posts, pages, comments, media, and plugins.
el: Αναζήτηση παντού! Βρείτε τα πάντα ανάμεσα σε άρθρα, σελίδες, σχόλια, εικόνες, φωτογραφίες, βίντεο, ήχους και πρόσθετα.

en: Omnisearch plays nice with other plugins by letting other providers offer results as well.
el: Το Omnisearch συνεργάζεται με πρόσθετα τρίτων και επιτρέπει την προβολή αποτελεσμάτων από αυτά.

en: Control which pages your widgets appear on with Widget Visibility.
el: Επιλέξτε τις σελίδες που θα εμφανίζονται τα widgets από την επιλογή Προβολή Widget.

en: To control visibility, expand the widget and click the Visibility button next to the Save button, and then, choose a set of visibility options.
el: Για να ελέγξετε που και πότε εμφανίζονται τα widgets, κάντε κλικ στο κουμπί Εμφάνιση και επιλέξτε μια από τις διαθέσιμες επιλογές.

en: For example, if you wanted the Archives widget to only appear on category archives and error pages, choose "Show" from the first dropdown and then add two rules: "Page is 404 Error Page" and "Category is All Category Pages."
el: Για παράδειγμα, αν θέλετε το widget Αρχείου να εμφανίζεται μόνο στα αρχεία κατηγοριών και σελίδων με σφάλαμτα, επιλέξτε "Προβολή" από το πρώτο μενού και προσθέστε τους εξής δύο κανόνες: "Η σελίδα είναι σελίδα σφάλματος 404" και "Η κατηγορία είναι Όλες οι κατηγορίες".

en: You can also hide widgets based on the current page. For example, if you don't want the Archives widget to appear on search results pages, choose "Hide" and "Page is Search results."
el: Μπορείτε να αποκρύψετε widgets από συγκεκριμένες σελίδες. Για παράδειγμα, αν δεν θέλετε να εμφανίζεται το widget αρχείου στην σελίδα με αποτελέσματα αναζήτησης επιλέξτε "Απόκρυψη" και "Η σελίδα είναι αποτελέσματα αναζήτησης".

en: With the VideoPress module you can easily upload videos to your WordPress site and embed them in your posts and pages. This module requires a WordPress.com account with an active <a href="%1$s" target="_blank">VideoPress subscription</a>. Once you have purchased a VideoPress subscription, <a href="%2$s">click here to configure VideoPress</a>.
el: Με το VideoPress φορτώνετε εύκολα και γρήγορα βίντεο για ενσωμάτωση σε δημοσιεύσεις και σελίδες στο WordPress site σας. Απαραίτητη η χρήση λογαριασμού WordPress.com και της <a href="%1$s" target="_blank">υπηρεσίας VideoPress</a>. Μόλις αγοράσετε την υπηρεσία VideoPress <a href="%2$s">κάντε κλικ εδώ για ρυθμίσεις</a>.

en: Once enabled, a "Log in with WordPress.com" option will be added to your existing log in form.
el: Μόλις ενεργοποιηθεί, η επιλογή "Σύνδεση με λογαριασμό WordPress.com" θα γίνει διαθέσιμη στους επισκέπτες σας.

en: Nobody likes downtime, and that's why Jetpack Monitor is on the job, keeping tabs on your site by checking it every five minutes. As soon as any downtime is detected, you will receive an email notification alerting you to the issue. That way you can act quickly, to get your site back online again!
el: Η υπηρεσία παρακολούθησης της κατάστασης του ιστότοπου σας, Jetpack Monitor, πραγματοποιεί ελέγχους κάθε 5 λεπτά. Στην περίπτωση που διαπιστωθεί ότι ο ιστότοπος σας βρίσκεται εκτός λειτουργίας ή είναι μη διαθέσιμος πραγματοποιείται αυτόματη αποστολή email προς ενημέρωση σας.

en: We’ll also let you know as soon as your site is up and running, so you can keep an eye on total downtime.
el: Θα σας ειδοποιήσουμε αμέσως μόλις ο ιστότοπος σας επανέλθει και είναι διαθέσιμος ξανά ώστε να μπορείτε να ελέγξετε τον χρόνο εκτός λειτουργίας.

en: Related Posts
el: Σχετικές δημοσιεύσεις

en: "Related Posts" shows additional relevant links from your site under your posts. If the feature is enabled, links appear underneath your Sharing Buttons and WordPress.com Likes (if you’ve turned these on).
el: Με την επιλογή "Σχετικές Δημοσιεύσεις" εμφανίζονται σύνδεσμοι σχετικοί με το περιεχόμενο της δημοσίευσης σας ακριβώς κάτω από τις επιλογές Κοινοποίησης και WordPress.com Likes (αν έχετε ενεργοποίησει αυτές τις υπηρεσίες).

en: More information on using Related Posts.
el: Περισσότερες πληροφορίες για τις Σχετικές Δημοσιεύσεις.

en: This feature uses the WordPress.com infrastructure and requires that your public content be mirrored there. If you see intermittent issues only affecting certain posts, request a reindex of your posts.
el: Η ενεργοποίηση αυτού του χαρακτηριστικού απαιτεί την αντιγραφή του δημόσια διαθέσιμου περιεχομένου σας στους διακομιστές του WordPress.com. Αν αντιμετωπίζετε προβλήματα ζητήστε την ανανέωση του καταλόγου με τα άρθρα σας.

en: Markdown lets you compose posts and comments with links, lists, and other styles using regular characters and punctuation marks. Markdown is used by writers and bloggers who want a quick and easy way to write rich text, without having to take their hands off the keyboard, and without learning a lot of complicated codes and shortcuts.
el: Η μορφοποίηση κειμένου σας επιτρέπει να γράψετε άρθρα και σχόλια συμπεριλαμβάνοντας συνδέσμους, λίστες κλπ. Η δυνατότητα είναι συνήθως χρήσιμη στους bloggers που θέλουν να μορφοποιήσουν το κείμενο τους γρήγορα και απλά.

en: Use these tools to verify that you own/control your website with other external services like Google, Bing and Pinterest.
el: Χρησιμοποιήστε τα παρακάτω εργαλεία για να πιστοποιήσετε ότι σας ανήκει και μπορείτε να διαχειριστείτε τον ιστότοπο στις υπηρεσίες Google, Bing, Pinterest κλπ.

en: Verifying your site allows you to access advanced features on these other services (e.g. Webmaster tools, Google Search Console, or getting a verified badge). We'll just add an invisible %s tag to the source code of your homepage.
el: Η επαλήθευση του ιστοτόπου σας επιτρέπει την πρόσβαση σε προχωρημένα χαρακτηριστικά σε αυτές τις άλλες υπηρεσίς (πχ. Webmaster tools, Google Search Console, ή τη λήψη ενός επαληθευμένου σήματος). Απλά θα προσθέσουμε μια αόρατη ετικέτα %s στον πηγαίο κώδικα της αρχική σας σελίδας.

en: Custom Content Type
el: Προσαρμοσμένος Τύπος Περιεχομένου

en: Site Icon
el: Εικονίδιο ιστότοπου

en: Site Icon lets you create an icon for your site. This icon will be used as favicon, mobile icon, and Tile on Windows 8 computers.
el: Το Εικονίδιο Ιστότοπου επιτρέπει την δημιουργία εικονιδίου για τον ιστότοπο σας. Το εικονίδιο θα χρησιμοποιηθεί ως αναγνωριστικό του ιστότοπου σας (favicon) αλλά και ως εικονίδιο σε κινητά τηλέφωνα και τα Windows 8.

en: To add a new icon to your site, head over to <a href="%s">Settings &rarr; General &rarr; Site Icon</a>, and upload an icon.
el: Για να προσθέσετε νέο εικονίδιο στον ιστότοπο σας επισκευθείτε τις <a href="%s">Ρυθμίσεις &rarr; Γενικά &rarr; Εικονίδιο ιστότοπου</a> και φορτώστε το νέο εικονίδιο.

en: Manage all of your WordPress sites, self-hosted or not, from WordPress.com
el: Διαχειριστείτε όλα τα site σας με WordPress από το WordPress.com

en: Enabling Manage allows you to update your self-hosted WordPress sites along with any WordPress.com sites you have, all in one simple dashboard.
el: Η ενεργοποίηση Διαχείρισης επιτρέπει την ενημέρωση των WordPress sites που διατηρείτε σε δικό σας διακομιστή αλλά και των WordPress.com sites σας μέσα από ένα ενιαίο περιβάλλον εργασίας.

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Now you can update plugins, set plugins to automatically update, and activate or deactivate plugins on a per-site basis or in bulk from <a href="%s">wordpress.com/plugins</a>.
el: Μπορείτε να ενημερώσετε plugins, να ρυθμίσετε την αυτόματη ενημέρωση τους και να ενεργοποιήσετε ή να απενεργοποιήσετε plugins ανά site ή μαζικά, απευθείας από το <a href="%s">wordpress.com/plugins</a>.

en: Themes
el: Θέματα

en: List your installed themes, search, and activate them from <a href="%s">wordpress.com/design</a>.
el: Δείτε τα εγκατεστημένα Θέματα, ψάξτε για νέα και ενεργοποιήστε τα από το <a href="%s">wordpress.com/design</a>.

en: Menus
el: Μενού

en: Create a new menu for your site, or edit existing menus from <a href="%s">wordpress.com/menus</a>.
el: Δημιουργήστε νέο μενού ή επεξεργαστείτε υπάρχοντα μενού από το <a href="%s">wordpress.com/menus</a>.

en: Receive Monitor Email Notifications.
el: Λήψη ειδοποιήσεων για την κατάσταση του ιστότοπου μέσω email.

en: Emails will be sent to %s (<a href="%s">Edit</a>)
el: Τα email θα αποστέλλονται στην διεύθυνση %s (<a href="%s">Αλλαγή</a>)

en: This profile is not currently linked to a WordPress.com Profile.
el: Δεν έχετε συνδέσει αυτό το προφίλ με κάποιο προφίλ στο WordPress.com.

en: Search Comments
el: Αναζήτηση στα σχόλια

en: search everything
el: αναζήτηση

en: Results:
el: Αποτελέσματα:

en: Jump to:
el: Μεταφορά σε:

en: Back to Top &uarr;
el: Επιστροφή την κορυφή &uarr;

en: Search Everything
el: Αναζήτηση παντού

en: Search Media
el: Αναζήτηση Εικόνων και Βίντεο

en: Media
el: Εικόνες και Βίντεο

en: Search Plugins
el: Αναζητηση προσθετων

en: Loading &hellip;
el: Φόρτωση &hellip;

en: Title
el: Τίτλος

en: Snippet
el: Απόσπασμα

en: Unpublished
el: Αδημοσίευτος/η/ο

en: Y/m/d g:i:s A
el: d/m/Y g:i:s a

en: %s ago
el: %s πριν

en: Y/m/d
el: d/m/Y

en: Published
el: δημοσιευμένο

en: Missed schedule
el: Δεν δημοσιεύθηκε με βάση το πρόγραμμα

en: Scheduled
el: Προγραμματισμένο

en: Last Modified
el: Τροποποιήθηκε

en: Email Address
el: Διεύθυνση email

en: Enable Post By Email
el: Ενεργοποίηση δημοσίευσης μέσω email

en: More information
el: Περισσότερες πληροφορίες

en: Regenerate Address
el: Επαναδημιουργία διεύθυνσης

en: Disable Post By Email
el: Απενεργοποίηση δημοσίευσης μέσω email

en: To use Post By Email, you need to link your %s account to your WordPress.com account.
el: Για την χρήση της υπηρεσίας Δημοσίευση μέσω email πρέπει να συνδέσετε τον λογαριασμό σας %s με τον λογαριασμό σας στο WordPress.com.

en: If you don't have a WordPress.com account yet, you can sign up for free in just a few seconds.
el: Αν δεν έχετε λογαριασμό στο WordPress.com μπορείτε να δημιουργήσετε έναν, εύκολα, γρήγορα και δωρεάν.

en: Link account with WordPress.com
el: Σύνδεση λογαριασμού με το WordPress.com

en: Unable to create your Post By Email address. Please try again later.
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία διεύθυνσης για την υπηρεσία Δημοσίευση μέσω email. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Unable to regenerate your Post By Email address. Please try again later.
el: Δεν ήταν δυνατή η επαναδημιουργία διεύθυνσης για την υπηρεσία Δημοσίευση μέσω email. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Unable to disable your Post By Email address. Please try again later.
el: Δεν ήταν δυνατή η απενεργοποίηση της υπηρεσίας Δημοσίευση μέσω email. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Debug Jetpack for more information.
el: Αποσφαλμάτωση Jetpack για περισσότερες πληροφορίες.

en: An API key is needed for Protect.
el: Απαιτείται κλεδί API για την υπηρεσία Protect.

en: Get an API Key
el: Αποκτήσετε κλειδί API

en: Whitelist Management
el: Διαχείριση Λευκής Λίστας

en: One of your IP addresses was not valid.
el: Μία από τις διευθύνσεις IP δεν είναι έγκυρη.

en: Whitelist saved.
el: Η λευκή λίστα αποθηκεύτηκε.

en: Whitelisting an IP address prevents it from ever being blocked by Jetpack.
el: Η προσθήκη διεύθυνσης IP στην λίστα εγκεκριμένων διευθύνσεων αποτρέπει τον αποκλεισμό της από το Jetpack.

en: You can manage your network-wide whitelist via the network admin.
el: Κάντε αλλαγές στην λίστα εγκεκριμένων διευθύνσεων (whitelist) από την διαχείριση δικτύου.

en: Make sure to add your most frequently used IP addresses as they can change between your home, office or other locations. Removing an IP address from the list below will remove it from your whitelist.
el: Βεβαιωθείτε ότι προσθέσατε τις πιο συχνά χρησιμοποιούμενες διευθύνσεις IP. Οι διευθύνσεις IP αλλάζουν από το σπίτι στο γραφείο και άλλες τοποθεσίες. Η διαγραφή μιας διεύθυνσης από εδώ θα αφαιρέσει την διεύθυνση από την λίστα εγκεκριμένων διευθύνσεων (whitelist).

en: Your current IP: %s
el: Τρέχουσα διεύθυνση IP: %s

en: IPv4 and IPv6 are acceptable. <br />To specify a range, enter the low value and high value separated by a dash. Example: 12.12.12.1-12.12.12.100
el: Επιτρέπεται η χρήση διευθύνσεων IPv4 και IPv6. <br />Για να καθορίσετε εύρος εισάγετε την μικρότερη και μεγαλύτερη τιμή διαχωρίζοντας με παύλα. Για παράδειγμα: 12.12.12.1-12.12.12.100

en: Save
el: Αποθήκευση

en: <strong>You failed to correctly answer the math problem.</strong>  This is used to combat spam when the Protect API is unavailable.  Please use your browser's back button to return to the login form, press the "refresh" button to generate a new math problem, and try to log in again.
el: <strong>Δεν απαντήσατε σωστά στην ερώτηση.</strong> Ο έλεγχος γίνεται για την καταπολέμηση του spam όταν το Protect API δεν είναι διαθέσιμο. Επιστρέψτε στην προηγούμενη σελίδα, ανανεώστε τη και απαντήστε στην νέα ερώτηση.

en: Please solve this math problem to prove that you are not a bot.  Once you solve it, you will need to log in again.
el: Απαντήστε στην ερώτηση για να βεβαιωθούμε ότι δεν είστε ρομπότ. Μόλις απαντήσετε σωστά θα πρέπει να συνδεθείτε ξανά.

en: Your answer was incorrect, please try again.
el: Λάθος απάντηση. Προσπαθήστε ξανά.

en: Continue &rarr;
el: Συνέχεια &rarr;

en: Prove your humanity:
el: Δείξτε την ανθρώπινη πλευρά σας:

en: Expecting an array
el: Αναμενόμενη χρήση πίνακα

en: Cannot use global flag on non-multisites
el: Δεν είναι δυνατή η χρήση global flag σε μη multisites sites

en: Only super admins can edit the global whitelist
el: Οι αλλαγές στην καθολική whitelist γίνονται μόνο από super admins

en: Dismiss this notice.
el: Απόρριψη της ειδοποίησης

en: Protect cannot keep your site secure.
el: Η υπηρεσία Protect δεν μπορεί διατηρήσει ασφαλές το site σας.

en: View Network Admin
el: Προβολή διαχείρισης δικτύου

en: Your main blog is not connected to WordPress.com. Please connect to get an API key.
el: Το κύριο blog σας δεν είναι συνδεδεμένο στο WordPress.com. Συνδεθείτε για να λάβετε κλειδί API.

en: Error connecting to WordPress.com. Code: %1$s, %2$s
el: Σφάλμα σύνδεσης στο WordPress.com. Κωδικός: %1$s, %2$s

en: No reply from Jetpack servers
el: Καμία απάντηση από τους διακομιστές Jetpack

en: Your IP (%1$s) has been flagged for potential security violations.  <a href="%2$s">Find out more...</a>
el: Η διεύθυνση IP (%1$s) που χρησιμοποιείτε έχει χαρακτηριστεί για πιθανή παραβίαση ασφάλειας. <a href="%2$s">Μάθετε περισσότερα...</a>

en: Login Blocked by Jetpack
el: Η σύνδεση αποκλείστηκε από το Jetpack

en: Your API key is invalid
el: Μη έγκυρο κλειδί API

en: No API key
el: Χωρίς κλειδί API

en: There was an error contacting Jetpack servers.
el: Σφάλμα κατά την σύνδεση με τους διακομιστές Jetpack.

en: Video on %s
el: Βίντεο στο %s

en: To use Publicize, you'll need to link your %s account to your WordPress.com account using the link below.
el: Για να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία Publicize πρέπει να συνδέσετε τον λογαριασμό σας %s στον λογαριασμό σας στο WordPress.com χρησιμοποιώντας τον παρακάτω σύνδεσμο.

en: There was a problem connecting to %s to create an authorized connection. Please try again in a moment.
el: Πρόβλημα κατά την σύνδεση στο %s . Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: An invalid request was made. This normally means that something intercepted or corrupted the request from your server to the Jetpack Server. Try again and see if it works this time.
el: Σφάλμα επικοινωνίας με τους διακομιστές Jetpack. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: We could not verify that your server is making an authorized request. Please try again, and make sure there is nothing interfering with requests from your server to the Jetpack Server.
el: Δεν ήταν η πιστοποίηση της σύνδεσης μεταξύ του διακομιστή σας και του διακομιστή Jetpack. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις του διακομιστή σας.

en: No blog_id was included in your request. Please try disconnecting Jetpack from WordPress.com and then reconnecting it. Once you have done that, try connecting Publicize again.
el: Δεν βρέθηκε αναγνωριστικό blog_id στην σύνδεση σας. Απενεργοποιήστε το Jetpack από το WordPress.com και ενεργοποιήστε το ξανά. Δοκιμάστε να ενεργοποιήστε την υπηρεσία Publicize αμέσως μετά.

en: No user information was included in your request. Please make sure that your user account has connected to Jetpack. Connect your user account by going to the <a href="%s">Jetpack page</a> within wp-admin.
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία χρήστη στην σύνδεση σας. Βεβαιωθείτε ότι ο λογαριασμός σας είναι συνδεδεμένος με το Jetpack. Μπορείτε να συνδέσετε τον λογαριασμό σας από το <a href="%s">μενού Jetpack</a> στο διαχειριστικό περιβάλλον.

en: Something which should never happen, happened. Sorry about that. If you try again, maybe it will work.
el: Σφάλμα. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: There was a problem connecting with Publicize. Please try again in a moment.
el: Πρόβλημα κατά την σύνδεση με την υπηρεσία Publicize. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Error code: %s
el: Σφάλμα: %s

en: That connection has been removed.
el: Η σύνδεση έχει διαγραφεί.

[ctx: Refresh connection with {social media service}]
en: Refresh connection with %s
el: Ανανέωση σύνδεση με %s

en: Publicize to my %s:
el: Δημοσίευση στο %s:

en: Facebook Wall
el: Τοίχος Facebook

en: Facebook Page
el: Σελίδα Facebook

en: Tumblr blog
el: Ιστολόγιο Tumblr

en: This connection is working correctly.
el: Η σύνδεση λειτουργεί κανονικά

en: You have successfully connected your %1$s account with %2$s.
el: Συνδέσατε επιτυχώς τον λογαριασμό σας %1$s με %2$s.

en: You have chosen not to connect your blog. Please click 'accept' when prompted if you wish to connect your accounts.
el: Επιλέξατε να μην συνδέσετε το ιστολόγιο σας. Κάντε κλικ στην επιλογή "Αποδοχή" αν επιθυμείτε να συνδέσετε τους λογαριασμούς σας.

en: Connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.
el: Συνδέστε το ιστολόγιο σας με δημοφιλή δίκτυα κοινωνικής δικτύωσης και μοιραστείτε τις νέες σας δημοσιεύσεις με τους φίλους σας.

en: You can make a connection for just yourself or for all users on your blog. Shared connections are marked with the (Shared) text.
el: Δημιουργήστε συνδέσεις αποκλειστικά για εσάς ή όλους τους χρήστες του ιστολόγιου σας. Οι κοινές συνδέσεις χαρακτηρίζονται ως "Κοινόχρηστες".

en: Connected as:
el: Συνδεδεμένος/η ως:

en: Shared
el: Κοινόχρηστες

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Are you sure you want to stop Publicizing posts to this connection?
el: Θέλετε να απενεργοποιήσετε την υπηρεσία Publicizing;

en: Make this connection available to all users of this blog?
el: Θέλετε να ενεργοπίησετε αυτή την σύνδεση σε όλους τους χρήστες του ιστολογίου;

en: There was a problem connecting to %s. Please disconnect and try again.
el: Σφάλμα κατά την σύνδεση με %s. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Before you hit Publish, please refresh the following connection(s) to make sure we can Publicize your post:
el: Πριν την δημοσίευση του νέου περιεχομένου, ανανεώστε την παρακάτω σύνδεση ώστε η υπηρεσία Publicize να κοινοποιήσει το άρθρο σας:

en: Custom Message:
el: Προσαρμοσμένο μήνυμα:

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Not Connected
el: Χωρίς σύνδεση

en: Connect to
el: Σύνδεση σε

en: Connect and share your posts on %s
el: Συνδεθείτε και μοιραστείτε τις δημοσιεύσεις στο %s

en: Edit Details
el: Επεξεργασία λεπτομερειών

en: Show
el: Προβολή

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
el: λέξεις

en: Related posts
el: Σχετικές δημοσιεύσεις

en: Related
el: Σχετικά

en: Show a "Related" header to more clearly separate the related section from posts
el: Χρησιμοποιήστε την κεφαλίδα "Σχετικά θέματα" για να διαχωρίσετε τα σχετικά θέματα από τις δημοσιεύσεις σας

en: Use a large and visually striking layout
el: Προβολή με όμορφο στυλ

en: Preview:
el: Προεπισκόπηση:

en: Hide related content after posts
el: Απόκρυψη σχετικών θεμάτων στις δημοσιεύσεις

[ctx: Module Name]
en: Comments
el: Σχόλια

[ctx: Module Description]
en: Let readers comment with WordPress.com, Twitter, Facebook, or Google+ accounts.
el: Επιτρέψτε στους επισκέπτες σας να σχολιάζουν με τον λογαριασμό τους σε WordPress.com, Twitter, Facebook ή Google+.

[ctx: Module Name]
en: Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας

[ctx: Module Description]
en: Insert a contact form anywhere on your site.
el: Εισαγωγή φόρμας επικοινωνίας στον ιστότοπο σας.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Adds a button to your post and page editors, allowing you to build simple forms to help visitors stay in touch.
el: Προσθέτει κουμπί στην σύνταξη δημοσιεύσεων και σελίδων για την εύκολη δημιουργία φόρμας επικοινωνίας.

[ctx: Module Name]
en: Custom Content Types
el: Προσαρμοσμένοι Τύποι Περιεχομένου

[ctx: Module Description]
en: Organize and display different types of content on your site, separate from posts and pages.
el: Οργανώστε και παρουσιάστε δημοσιεύσεις και περιεχόμενο εκτός σελίδων και άρθρων.

[ctx: Module Name]
en: Custom CSS
el: Προσαρμοσμένα Αρχεία CSS

[ctx: Module Description]
en: Customize your site’s CSS without modifying your theme.
el: Παραμετροποίηση των αρχείων CSS χωρίς παρεμβάσεις στο Θέμα.

[ctx: Module Description]
en: Increase reach and traffic.
el: Αυξάνει την επισκεψιμότητα.

[ctx: Module Description]
en: Enable pop-up business cards over commenters’ Gravatars.
el: Ενεργοποιήστε το χαρακτηριστικό business cards στις φωτογραφίες προφίλ Gravatar όσων σχολιάζουν.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Let commenters link their profiles to their Gravatar accounts, making it easy for your visitors to learn more about your community.
el: Επιτρέπει σε όσους σχολιάζουν να συνδέουν τα προφίλ τους με τον λογαριασμό τους Gravatar.

[ctx: Module Name]
en: Infinite Scroll
el: Αυτόματη φόρτωση περιεχομένου

[ctx: Module Description]
en: Add support for infinite scroll to your theme.
el: Προσθέστε την δυνατότητα φόρτωσης σελίδων χωρίς κλικ (infinite scroll) στο Θέμα σας.

[ctx: Module Description]
en: Allow applications to securely access your content through the cloud.
el: Επιτρέψτε την ασφαλή πρόσβαση εφαρμογών στο περιεχόμενο σας μέσω υπηρεσιών cloud.

[ctx: Module Name]
en: Beautiful Math
el: Μαθηματικές Εξισώσεις

[ctx: Module Description]
en: Use LaTeX markup language in posts and pages for complex equations and other geekery.
el: Χρησιμοποιήστε την γλώσσα LaTeX για μαθηματικούς τύπους και εξισώσεις σε άρθρα και δημοσιεύσεις.

[ctx: Module Description]
en: Give visitors an easy way to show their appreciation for your content.
el: Επιτρέψτε στους επισκέπτες σας να δείξουν την εκτίμηση τους για τις δημοσιεύσεις σας.

[ctx: Module Name]
en: Manage
el: Διαχείριση

[ctx: Module Description]
en: Manage all your sites from a centralized place, https://wordpress.com/sites.
el: Διαχειριστείτε όλα τα site σας κεντρικά από το https://wordpress.com/sites.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Helps you remotely manage plugins, turn on automated updates, and more from <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.
el: Επιτρέπει την απομακρυσμένη διαχείριση plugins, την ενεργοποίηση αυτόματων ενημερώσεων και πολλά ακόμα χαρακτηριστικά από το <a href="https://wordpress.com/plugins/" target="_blank">wordpress.com</a>.

[ctx: Module Name]
en: Markdown
el: Παραμετροποίηση Κειμένου

[ctx: Module Description]
en: Write posts or pages in plain-text Markdown syntax.
el: Δημοσιεύστε άρθρα χρησιμοποιώντας το εργαλείο παραμετροποίησης κειμένου

[ctx: Module Name]
en: Mobile Theme
el: Θέμα για κινητά και tablets

[ctx: Module Description]
en: Optimize your site with a mobile-friendly theme for smartphones.
el: Βελτιστοποιήστε την πρόσβαση στον ιστότοπο σας με την επιλογή Θεμάτων ειδικά για πλοήγηση από smartphones.

[ctx: Module Name]
en: Monitor
el: Παρακολούθηση

[ctx: Module Description]
en: Reports on site downtime.
el: Αναφορές για διακοπή λειτουργίας του site.

[ctx: Module Name]
en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

[ctx: Module Description]
en: Receive notification of site activity via the admin toolbar and your Mobile devices.
el: Λάβετε ειδοποιήσεις για την δραστηριότητα του ιστότοπου σας μέσω της μπάρας διαχείρισης και λοιπών συσκευών (smartphones, tablets, κλπ).

[ctx: Module Description]
en: Search your entire database from a single field in your Dashboard.
el: Ενιαία αναζήτηση της βάσης δεδομένων από τον Πίνακα Ελέγχου.

[ctx: Module Description]
en: Speed up images and photos.
el: Βελτιώνει την ταχύτητα φόρτωσης εικόνων και φωτογραφιών.

[ctx: Module Name]
en: Post by Email
el: Δημοσίευση μέσω Email

[ctx: Module Description]
en: Publish posts by email, using any device and email client.
el: Δημοσίευση άρθρων και περιεχομένου μέσω email χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε συσκευή και πρόγραμμα.

[ctx: Module Name]
en: Protect
el: Προστασία

[ctx: Module Description]
en: Prevent brute force attacks.
el: Αποτρέπει τις επιθέσεις τύπου brute force.

[ctx: Module Description]
en: Automatically promote content.
el: Προωθεί αυτόματα το περιεχόμενο σας.

[ctx: Module Name]
en: Related Posts
el: Σχετικές δημοσιεύσεις

[ctx: Module Description]
en: Display similar content.
el: Εμφανίζει παρόμοιο περιεχόμενο.

[ctx: Module Name]
en: Sharing
el: Κοινοποιήσεις

[ctx: Module Description]
en: Visitors can share your content.
el: Οι επισκέπτες μπορούν να κοινοποιήσουν το περιεχόμενο σας.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Twitter, Facebook and Google+ buttons at the bottom of each post, making it easy for visitors to share your content.
el: Κουμπιά Twitter, Facebook και Google+ στο τέλος κάθε δημοσίευσης για εύκολη κοινοποίηση.

[ctx: Module Name]
en: Shortcode Embeds
el: Συντομεύσεις κώδικα

[ctx: Module Description]
en: Embed content from YouTube, Vimeo, SlideShare, and more, no coding necessary.
el: Ενσωματώστε περιεχόμενο από το YouTube, Vimeo, SlideShare κλπ εύκολα

[ctx: Module Description]
en: Enable WP.me-powered shortlinks for all posts and pages.
el: Ενεργοποιήστε τους συντμημένους συνδέσμους WP.me

[ctx: Module Name]
en: Site Icon
el: Εικονίδιο Ιστότοπου

[ctx: Module Description]
en: Add a site icon to your site.
el: Προσθέστε εικονίδιο στον ιστότοπο σας

[ctx: Module Description]
en: Secure user authentication.
el: Ασφαλής πιστοποίηση χρήστη.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Lets you log in to all your Jetpack-enabled sites with one click using your WordPress.com account.
el: Επιτρέπει την σύνδεση με ένα κλικ σε όλα τα sites σας που χρησιμοποιούν Jetpack, χρησιμοποιώντας τον λογαριασμό σας WordPress.com.

[ctx: Module Name]
en: Site Stats
el: Στατιστικά Site

[ctx: Module Description]
en: Collect traffic stats and insights.
el: Συλλέγει στατιστικά και πληροφορίες επισκεψιμότητας.

[ctx: Module Name]
en: Subscriptions
el: Συνδρομές

[ctx: Module Description]
en: Allow users to subscribe to your posts and comments and receive notifications via email.
el: Επιτρέψτε στους επισκέπτες σας να ενημερώνονται για τις νέες δημοσιεύσεις με ειδοποιήσεις μέσω email.

[ctx: Jumpstart Description]
en: Give visitors two easy subscription options — while commenting, or via a separate email subscription widget you can display.
el: Προσφέρει δύο απλές δυνατότητες εγγραφής στους επισκέπτες - όταν σχολιάζουν ή μέσω του email widget.

[ctx: Module Name]
en: Tiled Galleries
el: Στοιχισμένες Συλλογές Φωτογραφιών

[ctx: Module Description]
en: Display your image galleries in a variety of sleek, graphic arrangements.
el: Προβάλετε τις συλλογές φωτογραφιών σας χρησιμοποιώντας πολλά και διαφορετικά, όμορφα θέματα

[ctx: Module Name]
en: Site Verification
el: Πιστοποίηση Ιστότοπου

[ctx: Module Description]
en: Verify your site or domain with Google Search Console, Pinterest, and others.
el: Πιστοποιείστε τον ιστότοπο σας και το όνομα του ιστότοπου σας (domain) μέσω Google Search Console, Pinterest, και λοιπών υπηρεσιών.

[ctx: Module Description]
en: Upload and embed videos right on your site. (Subscription required.)
el: Φορτώστε και ενσωματώστε βίντεο απευθείας στον ιστότοπο σας. (Απαιτεί συνδρομή.)

[ctx: Module Name]
en: Widget Visibility
el: Εμφάνιση Widget

[ctx: Module Description]
en: Specify which widgets appear on which pages of your site.
el: Επιλέψτε ποιες μονάδες (widgets) εμφανίζονται σε συγκεκριμένες σελίδες του ιστότοπου σας.

[ctx: Module Name]
en: Extra Sidebar Widgets
el: Επιπλέον Μονάδες (widgets) στις πλευρικές στήλες

[ctx: Module Description]
en: Add images, Twitter streams, your site’s RSS links, and more to your sidebar.
el: Προσθέστε φωτογραφίες, συνομιλίες από το Twitter, ροές RSS του ιστότοπου σας κλπ στις πλευρικές στήλες (sidebar).

[ctx: Module Tag]
en: Other
el: Λοιπά

[ctx: Module Tag]
en: Writing
el: Σύνταξη

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
el: Φωτογραφίες και Βίντεο

[ctx: Module Tag]
en: Social
el: Κοινωνικό

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
el: Εμφάνιση

[ctx: Module Tag]
en: Developers
el: Δημιουργοί

[ctx: Module Tag]
en: Centralized Management
el: Κεντρική Διαχείριση

[ctx: Module Tag]
en: Recommended
el: Προτεινόμενο

[ctx: Module Tag]
en: Mobile
el: Για κινητά

[ctx: Module Tag]
en: Site Stats
el: Στατιστικά Site

en: Your WordPress installation is currently being protected with the world&#8217;s best security, backup, and support.
el: Η εγκατάσταση του WordPress για τον ιστότοπο και το ιστολόγιο σας έχει την καλύτερη υποστήριξη σε θέματα ασφαλείας, δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας και επίλυσης προβλημάτων.

[ctx: Visit your _VaultPress_dashboard_.]
en: To check your backups, see any security alerts, or check your VaultPress Vitality, visit your %s.
el: Για να ελέγξετε την κατάσταση των αντιγράφων ασφαλείας, τα αποτελέσματα των ελέγχων ασφαλείας και την κατάσταση της υπηρεσίας VaultPress επισκευθείτε την σελίδα %s.

en: VaultPress dashboard
el: Πίνακας Ελέγχου VaultPress

en: With a monthly subscription, the VaultPress plugin will backup your site&#8217;s content, themes, and plugins in real-time, as well as perform regular security scans for common threats and attacks.
el: Με την ενεργοποίηση της μηνιαίας συνδρομής, το VaultPress δημιουργεί αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας ολόκληρου του ιστότοπου σας (περιεχόμενο, θέματα, πρόσθετα) σε πραγματικό χρόνο ενώ παράλληλα διενεργεί τακτικούς ελέγχους ασφαλείας.

[ctx: View _Plans_&_Pricing_. (VaultPress)]
en: View %s.
el: Προβολή %s.

en: Plans & Pricing
el: Υπηρεσίες και τιμές

en: Gravatar Hovercard
el: Καρτέλα Gravatar

en: What&#8217;s a Hovercard?
el: Τί είναι η καρτέλα Gravatar;

en: Hovercards enhance plain Gravatar images with information about a person: name, bio, pictures, their contact info, and other services.
el: Οι καρτέλες Gravatar προσθέτουν επιπλέον πληροφορίες στις απλές φωτογραφίες προφίλ. Για παράδειγμα μπορούν να δείξουν το όνομα, σύντομο βιογραφικό, φωτογραφίες κλπ του προσώπου.

en: To see hovercards, look at any blog post on your blog that has comments. If the commenter has a hovercard associated with their gravatar, mouse over their image and the hovercard will appear. To turn hovercards off, click the Deactivate button above.
el: Για να δείτε πως δουλεύουν οι καρτέλες Gravatar πηγαίντε σε κάποια δημοσίευση του ιστολόγιου σας με σχόλια. Περάστε το ποντίκι πάνω από τις φωτογραφίες των προσώπων που έχουν σχολιάσει και η καρτέλα Gravatar θα εμφανιστεί (αν ο χρήστης έχει ενεργοποιήσει αυτή την δυνατότητα). Για να απενεργοποιήσετε τις καρτέλες Gravatar κάντε κλικ στο κουμπί Απενεργοποίηση.

en: Shortcode Embeds
el: Συντομεύσεις κώδικα προς ενσωμάτωση

en: Shortcodes allow you to easily and safely embed media from other places in your site. With just one simple code, you can tell WordPress to embed YouTube, Flickr, and other media.
el: Οι συντομεύσεις κώδικα επιτρέπουν την γρήγορη και ασφαλή ενσωμάτωση περιεχομένου στις δημοσιεύσεις σας. Εύκολα και απλά μπορείτε να ενσωματώσετε βίντεο από το YouTube, φωτογραφίες από το Flickr κλπ.

en: Enter a shortcode directly into the Post/Page editor to embed media. For specific instructions follow the links below.
el: Προσθέστε τις συντομεύσεις κώδικα απευθείας στο περιεχόμενο σας ώστε να εμφανίσετε φωτογραφίες κλπ. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ.

en: Available shortcodes are: %l.
el: Διαθέσιμες συντομεύσεις κώδικα: %l.

en: WP.me Shortlinks
el: Σύνδεσμοι μικρού μήκους WP.me

en: Instead of typing or copy-pasting long URLs, you can now get a short and simple link to your posts and pages. This uses the super compact wp.me domain name, and gives you a unique URL you can use that will be safe and reliable.
el: Αντί να χρησιμοποιείτε μεγάλου μήκους διευθύνσεις URL μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους συνδέσμους μικρού μήκους Shortlinks από την υπηρεσία wp.me

en: It&#8217;s perfect for use on Twitter, Facebook, and cell phone text messages where every character counts.
el: Ιδανικό για χρήση στο Twitter, Facebook και μηνύματα κινητών με περιορισμένο αριθμό χαρακτήρων.

en: To use shortlinks, go to any already published post (or publish something new!). A &#8220;Get Shortlink&#8221; button will be visible under the Post title. When you click it, a dialog box will appear with the shortlink and you can copy and paste to Twitter, Facebook or wherever your heart desires.
el: Για να χρησιμοποιήσετε τους μικρού μήκους συνδέσμους (shortlinks) ελέγξτε μια παλαιότερη δημοσίευση σας. Θα δείτε το κουμπί &#8220;Shortlink&#8221; ακριβώς κάτω από τον τίτλο. Πατώντας το θα εμφανιστεί ένα νέο παράθυρο με τον μικρού μήκους σύνδεσμο για να το χρησιμοποιήσετε στο Twitter, Facebook κλπ

en: Site Stats
el: Στατιστικά

en: There are many plugins and services that provide statistics, but data can be overwhelming. Site Stats makes the most popular metrics easy to understand through a clear and attractive interface.
el: Υπάρχουν πολλά plugins και υπηρεσίες στατιστικών αλλά ο όγκος των δεδομένων μπορεί να είναι υπερβολικός. Η υπηρεσία Στατιστικά Sites εμφανίζει τα πιο δημοφιλή στατιστικά και δεδομένα με όμορφο και κατανοητό τρόπο.

en: You can <a href="%s">view your stats dashboard here</a>.
el: Δείτε τα <a href="%s">στατιστικά σας</a>.

en: Publicize
el: Publicize.

en: Publicize allows you to connect your blog to popular social networking sites and automatically share new posts with your friends.	 You can make a connection for just yourself or for all users on your blog.
el: Η υπηρεσία Publicize σας επιτρέπει να συνδέσετε το ιστολόγιο σας με δημοφιλή δίκτυα κοινωνικής δικτύωσης και να κοινοποιείτε δημοσιεύσεις. →	 Μπορείτε να δημιουργήσετε σύνδεση για τον λογαριασμό σας μόνο ή όλους τους χρήστες.

en: Publicize allows you to share your posts on Facebook, Twitter, Tumblr, Yahoo!, and Linkedin.
el: Η υπηρεσία Publicize επιτρέπει την κοινοποίηση των δημοσιεύσεων στο Facebook, Twitter, Tumblr, Yahoo! και Linkedin.

en: Manage your <a href="%s">Publicize settings</a>.
el: Διαχείριση <a href="%s">Ρυθμίσεων Publicize</a>.

en: More information on using Publicize.
el: Περισσότερες πληροφορίες για την χρήση της υπηρεσίας Publicize.

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Keep up with the latest happenings on all your WordPress sites and interact with other WordPress.com users.
el: Ενημερωθείτε για τις τελευταίες εξελίξεις στους ιστότοπους σας και ελάτε σε επαφή με χρήστες του WordPress.com.

en: You can view your notifications in the Toolbar and <a href="%s">on WordPress.com</a>.
el: Θα βρείτε τις ειδοποιήσεις στην μπάρα και στο <a href="%s">WordPress.com</a>.

en: %s is a powerful markup language for writing complex mathematical equations, formulas, etc.
el: Το %s είναι μια προηγμένη γλώσσα και τρόπο διαχείρισης πολύπλοκων μαθηματικών εξισώσεων.

en: Jetpack combines the power of %s and the simplicity of WordPress to give you the ultimate in math blogging platforms.
el: Το Jetpack συνδυάζει τα προηγμένα χαρακτηριστικά του %s και την απλότητα χρήσης του WordPress ώστε να προσφέρει την καλύτερη δυνατή εμπειρία χρήσης στο ιστολόγιο σας.

en: Use <code>$latex your latex code here$</code> or <code>[latex]your latex code here[/latex]</code> to include %s in your posts and comments. There are <a href="%s" target="_blank">all sorts of options</a> available.
el: Χρησιμοποιήστε <code>$latex your latex code here$</code> ή <code>[latex]your latex code here[/latex]</code> για να συμπεριλάβετε το %s στις δημοσιεύσεις και σχόλια. Δείτε <a href="%s" target="_blank">τις διαθέσιμες επιλογές</a>.

en: Share your posts with Twitter, Facebook, and a host of other services. You can configure services to appear as icons, text, or both. Some services have additional options to display smart buttons, such as Twitter, which will update the number of times the post has been shared.
el: Κοινοποιήστε τις δημοσιεύσεις σας στο Twitter, Facebook και άλλες υπηρεσίες. Μπορείτε να ρυθμίσετε την εμφάνιση ως εικονίδιο, όνομα υπηρεσίας ή και τα δύο μαζί. Κάποιες από τις υπηρεσίες κοινοποίησης προσφέρουν επιπλέον δυνατότητες παραμέτροποίησης. Για παράδειγμα το "έξυπνο κουμπί" του Twitter εμφανίζει πόσες φορές έχει κοινοποιηθεί η δημοσίευση.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
el: Συμπεριλαμβάνονται οι εξής υπηρεσίες: Twitter, Facebook, Reddit, PressThis, Digg, LinkedIn, Google +1, Εκτύπωση και Email.

en: The following services are included: Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google +1, Print, and Email.
el: Συμπεριλαμβάνονται οι εξής υπηρεσίες: Twitter, Facebook, Reddit, Digg, LinkedIn, Google +1, Εκτύπωση και Email.

en: To configure your sharing settings, go to the Settings &rarr; <a href="%s">Sharing</a> menu.
el: Για να αλλάξετε τις ρυθμίσεις κοινοποίησης κάντε κλικ στο Ρυθμίσεις &rarr; <a href="%s">Κοινοποίηση</a>.

en: Drag and drop sharing services into the enabled section to have them show up on your site, and drag them into the hidden section to have them hidden behind a button.
el: Σύρετε τις υπηρεσίες κοινοποίησης που θέλετε να ενεργοποιήσετε στην περιοχή Ενεργά ώστε να εμφανιστούν στον ιστότοπο σας. Σύρετε στην περιοχή Κρυφά για να τις αποκρύψετε.

en: Full details can be found on the <a href="%s">Sharing support page</a>. This video also gives a swish run-down of how to use the Sharing feature. Watch it in HD for extra snazz!
el: Θα βρείτε περισσότερες πληροφορίες στην <a href="%s">σελίδα υποστήριξης</a>. Εναλλακτικά δείτε το βίντεο για να μάθετε περισσότερα για τις κοινοποιήσεις.

en: Spelling and Grammar
el: Ορθογραφία και γραμματική

en: The <a href='%s'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> Proofreading service improves your writing by using artificial intelligence to find your errors and offer smart suggestions.
el: Η υπηρεσία ορθογραφικού ελέγχου και διόρθωσης <a href='%s'>After&nbsp;the&nbsp;Deadline</a> σας βοηθά να εντοπίσετε λάθη και να βελτιώσετε τις δημοσιεύσεις σας.

en: After the Deadline provides a number of <a href="%s">customization options</a>, which you can edit in your profile.
el: Η υπηρεσία After the Deadline προσφέρει διάφορες <a href="%s">επιλογές παραμετροποίησης</a> που μπορείτε να δείτε στο προφίλ σας.

en: Widgets Screenshot
el: Widget στιγμιότυπων

en: <strong>The Twitter Widget</strong> shows your latest tweets within a sidebar on your theme.
el: <strong>Το Twitter Widget</strong> δείχνει τα πιο πρόσφατα tweets σας στην πλευρική στήλη του Θέματος που χρησιμοποιείτε.

en: <strong>The Facebook Like Box Widget</strong> shows your Facebook Like Box within a sidebar on your theme.
el: <strong>Το Widget για Facebook Like</strong> δείχνει το πλαίσιο Facebook Like στην πλευρική στήλη του Θέματος που χρησιμοποιείτε.

en: <strong>The Image Widget</strong> lets you easily add images to a sidebar on your theme.
el: <strong>Το Widget φωτογραφίας</strong> σας επιτρέπει να προσθέσετε εύκολα φωτογραφίες στην πλευρική στήλη του Θέματος που χρησιμοποιείτε.

en: <strong>The Gravatar Widget</strong> allows you to pull in your Gravatar image along with some of your Gravatar profile data.
el: <strong>Το Gravatar Widget</strong> σας επιτρέπει να δείχνετε την φωτογραφία του Gravatar προφίλ σας μαζί με επιπλέον πληροφορίες.

en: <strong>The Gallery Widget</strong> provides you with a simple way to display a photo gallery or slideshow in your blog’s sidebar. Requires the Tiled Gallery module.
el: <strong>Το Widget Συλλογής Φωτογραφιών</strong> επιτρέπει την εμφάνιση φωτογραφιών και σλάιντ στην πλευρική στήλη του ιστολόγιο σας. Απαραίτητη η χρήση του module Tiled Gallery

en: <strong>The Display WordPress Posts Widget</strong> lets you display up to ten recent posts from another WordPress.com blog, or a self-hosted WordPress site with Jetpack enabled.
el: <strong>Το Widget Προβολής Άρθρων WordPress</strong> επιτρέπει την προβολή δέκα πρόσφατων άρθρων από ιστολόγια WordPress.com τρίτων ή ιστολόγια τρίτων με ενεργοποιημένο το Jetpack.

en: <strong>The Social Media Icons Widget</strong> lets you add icons for the most popular social networks to your sidebar or other widget area.
el: <strong>Το Widget Εικονίδια Social Media</strong> σας επιτρέπει να προσθέσετε εικονίδια για τα δημοφιλέστερα social media sites στην πλευρική στήλη ή άλλες περιοχές widgets.

en: <strong>The Upcoming Events Widget</strong> allows you to use an iCalendar link to display a list of events on your site.
el: <strong>Το Widget Επερχόμενα Συμβάντα</strong> επιτρέπει την χρήση συνδέσμων iCalendar για την εμφάνιση δρώμενων στον ιστότοπο σας.

en: Each of these widgets has a number of customization options.
el: Κάθε widget προσφέρει επιλογές παραμετροποίησης.

en: To use the widgets, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag them into one of your sidebars and configure away.
el: Για να χρησιμοποιήσετε τα widgets κάνε κλικ στο μενού Εμφάνιση &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Σύρετε το widget που θέλετε να χρησιμοποιήσετε στην πλευρική στήλη για να το ενεργοποιήσετε.

en: Subsriptions Screenshot
el: Στιγμιότυπο Συνδρομών

en: Easily allow any visitor to subscribe to all of your posts via email through a widget in your blog&#8217;s sidebar.  Every time you publish a post, WordPress.com will send a notification to all your subscribers.
el: Προσφέρετε την δυνατότητα εγγραφής στις ειδοποιήσεις νέου περιεχομένου μέσω email στους επισκέπτες σας. Χρησιμοποιώντας το ειδικό widget, κάθε φορά που δημοσιεύετε νέο περιεχόμενο θα λαμβάνουν ειδοποίηση για αυτό.

en: When leaving comments, your visitors can also subscribe to a post&#8217;s comments to keep up with the conversation.
el: Μετά από κάθε νέο σχόλιο οι επισκέπτες σας μπορούν να εγγραφούν στην υπηρεσία αποστολής ενημερώσεων για νέα σχόλια.

en: To use the Subscriptions widget, go to Appearance &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Drag the widget labeled &#8220;Blog Subscriptions (Jetpack)&#8221; into one of your sidebars and configure away.
el: Για να χρησιμοποιήσετε το widget Συνδρομών, κάντε κλικ στο μενού Εμφάνιση &#8594; <a href="%s">Widgets</a>. Σύρετε το widget &#8220;Συνδρομές Ιστολόγιου (Jetpack)&#8221; στην πλευρική στήλη για να το ενεργοποιήσετε.

en: You can also make changes to your Subscription settings at the bottom of the <a href="%s">Discussion Settings</a> page.
el: Μπορείτε να παραμετροποιήσετε το widget Συνδρομών από τις <a href="%s">Ρυθμίσεις συζητήσεων</a>.

en: To customize the emails sent from your blog to your followers, check the settings at the bottom of the <a href="%s">Reading Settings</a> page.
el: Για να παραμετροποιήσετε τα μηνύματα email που αποστέλλονται στους επισκέπτες σας, δείτε τις <a href="%s">Ρυθμίσεις ανάγνωσης</a>.

en: Jetpack will automatically take the great published content from your blog or website and share it instantly with third party services like search engines, increasing your reach and traffic.
el: Το Jetpack θα ενημερώσει αυτόματα τις μηχανές αναζήτησης για κάθε νέα δημοσίευση σας ώστε να αποκτήσετε μεγαλύτερη έκθεση και περισσότερους επισκέπτες.

en: Jetpack will allow you to authorize applications and services to securely connect to your blog and allow them to use your content in new ways and offer you new functionality.
el: Το Jetpack σας επιτρέπει να πιστοποιήσετε εφαρμογές και υπηρεσίες για ασφαλή σύνδεση με το ιστολόγιο σας ώστε να χρησιμοποιήσετε το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων σας με νέους, ενδιαφέροντες τρόπους.

en: Developers can use WordPress.com's <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/'>OAuth2</a> authentication system and <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/'>WordPress.com REST API</a> to manage and access your site's content.
el: Οι προγραμματιστές μπορούν να χρησιμοποιήσουν τους μηχανισμούς πιστοποίησης του WordPress.com's όπως για παράδειγμα το <a href='http://developer.wordpress.com/docs/oauth2/'>OAuth2</a> και το <a href='http://developer.wordpress.com/docs/api/'>WordPress.com REST API</a> για να αποκτήσουν πρόσβαση στο περιεχόμενο σας.

en: A contact form is a great way to offer your readers the ability to get in touch, without giving out your personal email address.
el: Η φόρμα επικοινωνίας αποτελεί ένα εύκολο και γρήγορο τρόπο επικοινωνίας με τους επισκέπτες του ιστότοπου σας χωρίς να χρειαστεί να αποκαλύψετε την προσωπική σας διεύθυνση email.

en: Customize
el: Προσαρμογή

en: Testimonial Page Title
el: Τίτλος σελίδας απόψεων

en: Testimonial Page Content
el: Περιεχόμενο σελίδας απόψεων

en: Testimonial Page Featured Image
el: Προβεβλημένη φωτογραφίας σελίδας απόψεων

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
el: Το αρχείο Testimonial είναι κενό. Δημιουργήστε νέο Testimonial από τον Πίνακα Ελέγχου.

en: Gravatar Hovercards
el: Καρτέλες Gravatar

en: View people's profiles when you mouse over their Gravatars
el: Προβολή πληροφοριών προφίλ κατά την στάση του δείκτη ποντικιού πάνω από φωτογραφίες Gravatars

en: Put your mouse over your Gravatar to check out your profile.
el: Τοποθετήστε τον δείκτη του ποντικού πάνω στην προσωπική σας φωτογραφία Gravatar για να δείτε το προφίλ σας.

en: Snow
el: Χιόνι

en: Show falling snow on my blog until January 4<sup>th</sup>.
el: Χρήση του εφέ χιονόπτωσης στο ιστολόγιο μου μέχρι τις 4<sup></sup> Ιανουαρίου.

en: To infinity and beyond
el: Στο άπειρο και ξανά πίσω

en: We&rsquo;ve changed this option to a click-to-scroll version for you since you have footer widgets in Appearance &rarr; Widgets, or your theme uses click-to-scroll as the default behavior.
el: Αλλάξαμε την ρύθμιση στην επιλογή κλικ-για-συνέχεια γιατί εντοπίσαμε ότι χρησιμοποιείτε widgets στο υποσέλιδο σας (Μενού Εμφάνιση &rarr; Widgets) ή το ενεργό Θέμα χρησιμοποιεί την επιλογή κλικ-για-συνέχεια και φόρτωση επιπλέον δημοσιεύσεων.

en: Scroll Infinitely
el: Αυτόματη φόρτωση περιεχομένου

en: (Shows %s posts on each load)
el: (Προβολή %s δημοσιεύσεων σε κάθε φόρτωση)

en: Older posts
el: Παλαιότερες δημοσιεύσεις

en: Older %s
el: Παλιότερα %s

en: Scroll back to top
el: Επιστροφή στην κορυφή

en: Theme: %1$s.
el: Θέμα: %1$s.

en: Use Google Analytics with Infinite Scroll
el: Χρήση του Google Analytics με την αυτόματη φόρτωση περιεχομένου

en: Track each Infinite Scroll post load as a page view in Google Analytics
el: Καταμέτρηση της αυτόματης φόρτωσης κάθε δημοσίευσης ως ξεχωριστή προβολή στο Google Analytics

en: By checking the box above, each new set of posts loaded via Infinite Scroll will be recorded as a page view in Google Analytics.
el: Αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή, η φόρτωση κάθε δημοσίευσης μέσω της αυτόματης φόρτωσης περιεχομένου θα προσμετράται ως ξεχωριστή προβολή στο Google Analytics.

en: Likes and Shares
el: Κοινοποιήσεις και likes

en: Show likes.
el: Προβολή likes.

en: Show sharing buttons.
el: Προβολή κουμπιών κοινοποίησης.

en: Likes Notifications
el: Ειδοποιήσεις για likes

en: Email me whenever
el: Αποστολή email κάθε φορά που

en: Someone likes one of my posts
el: κάποιος κάνει like σε μία από τις δημοσιεύσεις μου

en: WordPress.com Likes are
el: Τα likes του WordPress.com Likes είναι

en: On for all posts
el: ενεργοποιημένα για όλες τις δημοσιεύσεις

en: Turned on per post
el: Ενεργοποίηση ανα δημοσίευση

en: WordPress.com Reblog Button
el: Κουμπί WordPress.com Reblog

en: Show the Reblog button on posts
el: Χρήση κουμπιού Reblog στις δημοσιεύσεις

en: Don't show the Reblog button on posts
el: Απόκρυψη κουμπιού Reblog στις δημοσιεύσεις

en: Comment Likes are
el: Τα Likes είναι

en: On for all comments
el: ενεργοποιημένα για όλα τα σχόλια

en: Show buttons on
el: Χρήση κουμπιών σε

en: Front Page, Archive Pages, and Search Results
el: Αρχική σελίδα, σελίδες αρχείου και αποτελέσματα αναζήτησης

en: Sharing Settings
el: Ρυθμίσεις κοινοποιήσεων

en: Sharing
el: Κοινοποίηση

en: Settings have been saved
el: Οι ρυθμίσεις σας αποθηκεύθηκαν

en: Sharing Buttons
el: Κουμπιά κοινοποίησης

en: Save Changes
el: Αποθήκευση αλλαγών

en: Like this:
el: Κάνε Like στο:

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: <span>%d</span> bloggers like this:
el: Αρέσει σε <span>%d</span> bloggers:

en: Markdown
el: Μορφοποίηση κειμένου

en: Use Markdown for posts and pages.
el: Χρησιμοποιήστε την μορφοποίηση κειμένο σε άρθρα και σελίδες.

en: Learn more about Markdown.
el: Μάθετε περισότερα για την μορφοποίηση κειμένου.

en: Use Markdown for comments.
el: Χρήση μορφοποίησης κειμένου στα σχόλια.

en: Markdown content
el: Περιεχόμενο

en: View Mobile Site
el: Προβολή ιστότοπου με Θέμα για κινητά

en: Mobile-compatible:
el: Συμβατό με κινητά:

en: No
el: Όχι

en: Include this CSS in the Mobile Theme
el: Επιλογή του CSS στο Θέμα για κινητά

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
el: Αυτό το άρθρο προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης. Εισάγετε τον κωδικό για να δείτε τα σχόλια.

en: Comment navigation
el: Πλοήγηση σχολίων

en: &larr; Older Comments
el: &larr; παλαιότερα σχόλια

en: Newer Comments &rarr;
el: Νεότερα σχόλια &rarr;

en: Permalink to %s
el: Μόνιμος σύνδεσμος προς %s

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el: Συνέχεια ανάγνωσης <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: This gallery contains <a %1$s>%2$s photo</a>. | This gallery contains <a %1$s>%2$s photos</a>.
el[0]: Η συλλογή περιέχει <a %1$s>%2$s φωτογραφία</a>.
el[1]: Η συλλογή περιέχει <a %1$s>%2$s φωτογραφίες</a>.

en: Pages:
el: Σελίδες:

en: <b>1</b> Reply
el: <b>1</b> απάντηση

en: <b>%</b> Replies
el: <b>%</b> απαντήσεις

en: Featured
el: Προβεβλημένα

en: Posted by
el: Δημοσιεύθηκε από

en: Leave a reply
el: Σχολιάστε

en: Post navigation
el: Πλοήγηση δημοσιεύσεων

en: &laquo; Previous
el: &laquo; Προηγούμενη

en: Next &raquo;
el: Επόμενη &raquo;

en: View Full Site
el: Προβολή ιστότοπου με πλήρες Θέμα

en: Proudly powered by %s
el: Με την υποστήριξη του %s

en: Primary Menu
el: Κύριο μενού

[ctx: Open Sans font: on or off]
note: translators: If there are characters in your language that are not supported by Open Sans, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
el: ενεργό

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
note: translators: To add an additional Open Sans character subset specific to your language, translate 		this to 'greek', 'cyrillic' or 'vietnamese'. Do not translate into your own language.
en: no-subset
el: χωρίς υποσύνολο

en: Main Sidebar
el: Κύρια πλευρική στήλη

en: Menu
el: Μενού

en: Skip to primary content
el: Μετάβαση σε κύριο περιεχόμενο

en: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Back to %2$s" rel="gallery">Back to Gallery</a></span>
el: <span class="entry-gallery">&laquo; <a href="%1$s" title="Επιστροφή στη %2$s" rel="gallery">Επιστροφή στη συλλογή φωτογραφιών</a></span>

[ctx: next-saturday]
en: Image navigation
el: Πλοήγηση φωτογραφιών

en: Next &raquo;
el: Επόμενη &raquo;

en: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Older
el: <span class="meta-nav">&laquo;</span> Προηγούμενα

en: Newer <span class="meta-nav">&raquo;</span>
el: Νεότερα <span class="meta-nav">&raquo;</span>

note: translators: 1: comment author, 2: date and time
en: %1$s on %2$s
el: %1$s σε %2$s

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
el: %1$s στις %2$s

en: Your comment is awaiting moderation.
el: Το σχόλιό σας περιμένει έγκριση

en: Reply
el: Απάντηση

en: Page %s
el: Σελίδα %s

en: Daily Archives: %s
el: Ημερήσια αρχεία: %s

en: Monthly Archives: %s
el: Μηνιαία αρχεία: %s

en: Yearly Archives: %s
el: Ετήσια αρχεία: %s

en: Posted in %s
el: Αναρτήθηκε στις %s

en: Tagged with %s
el: Με ετικέτα %s

en: Posted by %s
el: Δημοσιεύθηκε από %s

en: Blog Archives
el: Αρχεία Ιστολογίου

en: Search Results for: %s
el: Αποτελέσματα αναζήτησης για : %s

en: Nothing Found
el: Δε βρέθηκε τίποτα

en: Apologies, but no results were found for the requested archive. Perhaps searching will help find a related post.
el: Δεν βρέθηκαν δημοσιεύσεις στο συγκεκριμένο αρχείο. Δοκιμάστε την αναζήτηση.

en: Excerpts
el: Αποσπάσματα

en: Enable excerpts on front page and on archive pages
el: Ενεργοποίηση της προβολής αποσπασμάτων στην κεντρική σελίδα και στις σελίδες αρχείου

en: Show full posts on front page and on archive pages
el: Εμφάνιση πλήρους δημοσίευσης στην κεντρική σελίδα και στις σελίδες αρχείου

en: Featured Images
el: Προβεβλημένες εικόνες.

en: Hide all featured images
el: Απόκρυψη προβεβλημένων εικόνων

en: Display featured images
el: Προβολή προβεβλημένων εικόνων

en: Mobile App Promos
el: Διαφήμιση για εφαρμογές κινητών

en: Show a promo for the WordPress mobile apps in the footer of the mobile theme.
el: Προβολή διαφήμισης για τις εφαρμογές κινητών WordPress στο υποσέλιδο του Θέματος για κινητά.

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: Mobile Apps
el: Εφαρμογές για κινητά

en: Take WordPress with you.
el: Χρησιμοποιήστε το WordPress παντού

[ctx: Module Name]
en: Spelling and Grammar
el: Ορθογραφία

[ctx: Module Description]
en: Check your spelling, style, and grammar with the After the Deadline proofreading service.
el: Έλεγχος ορθρογραφίας και γραμματικής με την χρήση της υπηρεσίας After the Deadline.

[ctx: Module Description]
en: Transform standard image galleries into full-screen slideshows.
el: Μετατρέψτε συλλογές φωτογραφιών σε προβολές σλάιντ.

en: What should the subject line be?
el: Ποιό είναι το θέμα;

en: Save and go back to form builder
el: Αποθήκευση και επιστροφή στην δημιουργία φόρμας

en: Your Custom Content Types
el: Οι Προσαρμοσμένοι Τύποι Περιεχομένου σας

en: Use these settings to display different types of content on your site.
el: Χρησιμοποιήστε αυτές τις ρυθμίσεις για να εμφανίσετε διαφορετικούς τύπους περιεχομένου στον ιστότοπό σας.

en: Welcome to Custom CSS!
    
    To learn how this works, see http://wp.me/PEmnE-Bt
el: Καλώς ήρθατε στο Παραμετροποιήσιμο CSS!
    
    Για να μάθετε περισσότερα δείτε το http://wp.me/PEmnE-Bt

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
el: Προεπισκόπηση: πρέπει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές αλλιώς θα χαθούν

en: Edit CSS
el: Επεξεργασία CSS

en: Custom CSS Stylesheet
el: Προσαρμοσμένο CSS Stylesheet

en: Stylesheet saved.
el: Το stylesheet αποθηκεύτηκε

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: CSS Revisions
el: Παλαιότερες εκδόσεις CSS

en: CSS Stylesheet Editor
el: Επεξεργασία CSS Stylesheet

en: New to CSS? Start with a <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/">beginner tutorial</a>. Questions?
    		Ask in the <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates">Themes and Templates forum</a>.
el: Ξεκινήσατε τώρα με το CSS; Δείτε τον <a href="http://www.htmldog.com/guides/cssbeginner/">οδηγό αρχαρίων εδώ</a>. Έχετε απορίες;
    Ρωτήστε στο <a href="http://wordpress.org/support/forum/themes-and-templates">Φόρουμ για Θέματα</a>.

en: Note: Custom CSS will be reset when changing themes.
el: Σημείωση: Οι αλλαγές σε CSS θα χαθούν με την αλλαγή Θέματος.

en: Media Width:
el: Μήκος:

en: Default
el: Προεπιλογή

en: The default content width for the %s theme is %d pixels.
el: Το προεπιλεγμένο πλάτος για το περιεχόμενο στο Θέμα %s είναι %d pixels.

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Preprocessor:
el: Προεπεξεργασία:

en: None
el: Κανένα

en: Mode:
el: Κατάσταση:

en: Add-on
el: Πρόσθετο

en: Replacement
el: Αντικατάσταση

en: Add-on CSS <b>(Recommended)</b>
el: Πρόσθετο CSS <b>(Προτείνεται)</b>

en: Replace <a href="%s">theme's CSS</a> <b>(Advanced)</b>
el: Αντικατάσταση <a href="%s">του αρχείου CSS στο Θέμα</a> <b>(Για προχωρημένους)</b>

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Save &amp; Buy Upgrade
el: Αποθήκευση &amp; αγορά

en: Save Stylesheet
el: Αποθήκευση stylesheet

en: Convert to Comic
el: Μετατροπή σε κόμικ

en: Convert to Post
el: Μετατροπή σε άρθρο

en: You are not allowed to make this change.
el: Δεν μπορείτε να κάνετε αλλαγές.

en: Post converted. | %s posts converted
el[0]: Το άρθρο μετατράπηκε.
el[1]: %s άρθρα μετατράπηκαν

en: Drop images to upload
el: Σύρετε εδώ φωτογραφίες για φόρτωση

en: Uploading...
el: Φόρτωση...

en: Processing...
el: Επεξεργασία...

en: Sorry, your browser isn't supported. Upgrade at browsehappy.com.
el: Δυστυχώς το πρόγραμμα περιήγησης δεν υποστηρίζεται. Αναβαθμιστείτε στο browsehappy.com.

en: Only images can be uploaded here.
el: Μπορείτε να φορτώσετε μόνο φωτογραφίες.

en: Your upload didn't complete; try again later or cross your fingers and try again right now.
el: Η φόρτωση δεν ολοκληρώθηκε. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Comics
el: Κόμικ

en: Comic
el: Κόμικς

en: All Comics
el: Όλα τα κόμικ

en: Add New
el: Προσθήκη νέου

en: Add New Comic
el: Προσθήκη κόμικ

en: Edit Comic
el: Επεξεργασία κόμικ

en: New Comic
el: Νέο κόμικ

en: View Comic
el: Προβολή κόμικ

en: Search Comics
el: Αναζήτηση κόμικ

en: No Comics found
el: Δεν βρέθηκαν κόμικ

en: No Comics found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν κόμικ στα διαγραμμένα

en: Comic updated. <a href="%s">View comic</a>
el: Το κόμικ ενημερώθηκε. <a href="%s">Δείτε το</a>

en: Custom field updated.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο ενημερώθηκε.

en: Custom field deleted.
el: Το προσαρμοσμένο πεδίο διαγράφηκε.

en: Comic updated.
el: Το κόμικ ενημερώθηκε.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Comic restored to revision from %s
el: Το κόμικ ανακτήθηκε από την παλαιότερη έκδοση %s

en: Comic published. <a href="%s">View comic</a>
el: Το κόμικ δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Δείτε το</a>

en: Comic saved.
el: Το κόμικ αποθηκεύθηκε.

en: Comic submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
el: Το κόμικ φορτώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Comic scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview comic</a>
el: Το κόμικ έχει προγραμματιστεί για τις: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση</a>

en: Comic draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview comic</a>
el: Το πρόχειρο άρθρο κόμικ ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Invalid or expired nonce.
el: Μη έγκυρο ή παλιό nonce.

en: Menu Item Labels
el: Ετικέτες στοιχείων μενού

en: Menu Item Label
el: Ετικέτα στοιχείου μενού

en: Search Menu Item Labels
el: Αναζήτηση ετικέτας

en: Popular Labels
el: Δημοφιλείς ετικέτες

en: All Menu Item Labels
el: Όλες οι ετικέτες

en: Edit Menu Item Label
el: Επεξεργασία ετικέτας

en: View Menu Item Label
el: Προβολή ετικέτας

en: Update Menu Item Label
el: Ανανέωση ετικέτας

en: Add New Menu Item Label
el: Προσθήκη νέου μενού ετικέτας

en: New Menu Item Label Name
el: Νέο μενού ετικέτας

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
el: Για παράδειγμα, καυτερό, αγαπημένο κλπ. <br /> Ξεχωρίστε τις λέξεις με κόμμα

en: Add or remove Labels
el: Προσθήκη ή διαγραφή ετικέτας

en: Choose from the most used Labels
el: Επιλογή από τις δημοφιλέστερες ετικέτες

en: No Labels found
el: Δεν βρέθηκαν ετικέτες

en: Menu Sections
el: Τμήματα μενού

en: Menu Section
el: Τμήμα μενού

en: Search Menu Sections
el: Αναζήτηση τμημάτων μενού

en: All Menu Sections
el: Όλα τα τμήματα μενού

en: Parent Menu Section
el: Γονικό τμήμα μενού

en: Parent Menu Section:
el: Γονικό τμήμα μενού:

en: Edit Menu Section
el: Επεξεργασία τμήματος μενού

en: View Menu Section
el: Προβολή τμήματος μενού

en: Update Menu Section
el: Ενημέρωση τμήματος μενού

en: Add New Menu Section
el: Προσθήκη νέου τμήματος μενού

en: New Menu Sections Name
el: Όνομα νέου τμήματος μενού

en: Items on your restaurant's menu
el: Το μενού του εστιατορίου σας

en: Menu Items
el: Στοιχεία μενού

en: Menu Item
el: Στοιχείο μενού

en: Food Menus
el: Μενού φαγητού

en: Add One Item
el: Προσθήκη

en: Add Menu Item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Edit Menu Item
el: Επεξεργασία στοιχείου μενού

en: New Menu Item
el: Νέο στοιχείο μενού

en: View Menu Item
el: Προβολή στοιχείου μενού

en: Search Menu Items
el: Αναζήτηση στοιχείων μενού

en: No Menu Items found
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία μενού

en: No Menu Items found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν στοιχεία μενού στα διαγραμένα

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
el: Το στοιχείο μενού ενημερώθηκε. <a href="%s">Προβολή στοιχείου</a>

en: Menu item updated.
el: Το στοιχείο μενού ενημερώθηκε.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Menu item restored to revision from %s
el: Επιτυχής ανάκληση στοιχείου από την παλαιότερη έκδοση %s

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
el: Το στοιχείο μενού δημοσιεύτηκε. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Menu item saved.
el: Το στοιχείο μενού αποθηκεύτηκε.

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
el: Το στοιχείο μενού υποβλήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
el: Το στοιχείο μενού προγραμματίστηκε για δημοσίευση στις: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση</a>

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
el: Το πρόχειρο στοιχείο μενού ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπιση στοιχείου</a>

en: Enter the menu item's name here
el: Δώστε το όνομα του στοιχείου μενού

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
el[0]: %1$d στοιχείο μενού
el[1]: %1$d στοιχεία μενού

en: Add Many Items
el: Προσθήκη πολλαπλών αντικειμένων

en: Menu Items re-ordered.
el: Τα στοιχεία μενού αναδιοργανώθηκαν.

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Labels
el: Ετικέτες

en: Price
el: Τιμή

en: Order
el: Σειρά

en: Save New Order
el: Αποθήκευση νέας σειράς

en: edit
el: Επεξεργασία

en: Uncategorized
el: Αταξινόμητα

en: Move menu section up
el: Μετακίνηση τμήματος μενού προς τα πάνω

en: UP
el: ΠΑΝΩ

en: Move menu section down
el: Μετακίνηση τμήματος μενού προς τα κάτω

en: DOWN
el: ΚΑΤΩ

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
el: Χρησιμοποιήστε το κουμπί <kbd>TAB</kbd> για να μετακινηθείτε μεταξύ στηλών. Αντίστοιχα με κουμπί <kbd>ENTER</kbd> ή <kbd>RETURN</kbd> μετακινήστε μεταξύ γραμμών.

en: Add to section:
el: Προσθήκη:

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
el: Ετικέτες: <small>καυτερό, αγαπημένο κλπ. <em>Διαχωρίστε τις λέξεις με κόμμα</em></small>

en: Description
el: Περιγραφή

en: New Row
el: Νέα γραμμή

en: Add These New Menu Items
el: Προσθήκη νέων στο μενού

en: No Labels
el: Χωρίς ετικέτες

en: Portfolio Projects
el: Δουλειές

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
el: Το Θέμα σας υποστηρίζει <strong>%s</strong>

en: Enable Portfolio Projects for this site.
el: Ενεργοποίηση Πορτφόλιου.

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
el: Προβολή μέχρι και %1$s δουλειών ανά σελίδα

en: Portfolio Items
el: Δουλειές

en: Projects
el: Δουλειές

en: Project
el: Δουλειά

en: Portfolio
el: Πορτφόλιο

en: All Projects
el: Όλες οι δουλειές μου

en: Add New Project
el: Προσθήκη δουλειάς

en: Edit Project
el: Επεξεργασία δουλειάς

en: New Project
el: Νέα δουλειά

en: View Project
el: Προβολή δουλειάς

en: Search Projects
el: Αναζήτηση δουλειάς

en: No Projects found
el: Δεν βρέθηκαν δουλειές

en: No Projects found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν δουλειές στα διαγεγραμμένα

en: Project Types
el: Τύποι δουλειάς

en: Project Type
el: Τύπος δουλειάς

en: All Project Types
el: Όλες οι δουλειές

en: Edit Project Type
el: Επεξεργασία τύπου δουλειάς

en: View Project Type
el: Προβολή τύπου δουλειάς

en: Update Project Type
el: Ενημέρωση τύπου δουλειάς

en: Add New Project Type
el: Προσθήκη νέου τύπου δουλειάς

en: New Project Type Name
el: Νέο όνομα τύπου δουλειάς

en: Parent Project Type
el: Τύπος γονέα δουλειάς

en: Parent Project Type:
el: Τύπος γονέα δουλειάς:

en: Search Project Types
el: Αναζήτηση τύπων δουλειάς

en: Project Tags
el: Ετικέτες δουλειάς

en: Project Tag
el: Ετικέτα δουλειάς

en: All Project Tags
el: Όλες οι ετικέτες δουλειάς

en: Edit Project Tag
el: Επεξεργασία ετικέτας δουλειάς

en: View Project Tag
el: Προβολή ετικέτας δουλειάς

en: Update Project Tag
el: Ενημέρωση ετικέτας σχέδιου

en: Add New Project Tag
el: Προσθήκη νέας ετικέτας σχέδιου

en: New Project Tag Name
el: Όνομα νέας ετικέτας σχεδίου

en: Search Project Tags
el: Αναζήτηση ετικετών σχεδίου

en: Popular Project Tags
el: Δημοφιλείς ετικέτες σχεδίων

en: Separate tags with commas
el: Χωρίστε πολλαπλές ετικέτες με κόμμα.

en: Add or remove tags
el: Προσθαφαίρεση ετικετών

en: Choose from the most used tags
el: Επιλέξτε από τις κοινότερες ετικέτες

en: No tags found.
el: Δεν βρέθηκαν ετικέτες.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
el: Η δουλειά ενημερώθηκε. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Project updated.
el: Η δουλειά ενημερώθηκε.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Project restored to revision from %s
el: Η δουλειά ανακτήθηκε από παλαιότερη έκδοση %s

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
el: Η δουλειά δημοσιεύτηκε. <a href="%s">Δείτε τη</a>

en: Project saved.
el: Η δουλειά αποθηκεύτηκε

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
el: Η δουλειά δημιουργήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
el: Η δουλειά προγραμματίστηκε για δημοσίευση στις: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση</a>

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
el: Το πρόχειρο σχέδιο της δουλειάς σας ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
el: Το αρχείο του πορτφόλιο σας είναι άδειο. Προσθέστε νέο περιεχόμενο από τον πίνακα ελέγχου.

en: Types
el: Τύποι

en: Tags
el: Ετικέτες

en: Testimonials
el: Σχόλια

en: Your theme supports Testimonials
el: Το Θέμα σας υποστηρίζει απόψεις χρηστών

en: Enable Testimonials for this site.
el: Ενεργοποίηση Απόψεων

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
el: Προβολή μέχρι και %1$s απόψεων χρηστών ανά σελίδα

en: Customer Testimonials
el: Σχόλια πελατών

en: Testimonial
el: Σχόλιο

en: All Testimonials
el: Όλα τα σχόλια

en: Add New Testimonial
el: Πείτε μας την γνώμη σας

en: Edit Testimonial
el: Αλλαγή σχόλιου

en: New Testimonial
el: Νέο σχόλιο

en: View Testimonial
el: Προβολή σχόλιου

en: Search Testimonials
el: Αναζήτηση σχόλιων και απόψεων

en: No Testimonials found
el: Δεν βρέθηκαν σχόλια

en: No Testimonials found in Trash
el: Δεν βρέθηκαν σχόλια στα διαγεγραμμένα

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
el: Οι αλλαγές αποθηκεύθηκαν. <a href="%s">Προβολή</a>

en: Testimonial updated.
el: Οι αλλαγές αποθηκεύθηκαν.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Testimonial restored to revision from %s
el: Επιτυχής ανάκληση από την παλαιότερη έκδοση %s

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
el: Το σχόλιο σας δημοσιεύθηκε. <a href="%s">Δείτε το</a>

en: Testimonial saved.
el: Το σχόλιο σας αποθηκεύτηκε.

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
el: Το σχόλιο σας δημιουργήθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
el: Το σχόλιο σας θα δημοσιευθεί στις: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Προεπισκόπηση</a>

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
el: Το πρόχειρο σχέδιο του σχόλιου σας ενημερώθηκε. <a target="_blank" href="%s">Προεπισκόπηση</a>

en: Enter the customer's name here
el: Εισαγωγή ονόματος πελάτη

en: Customer Name
el: Όνομα πελάτη

en: Customize Testimonials Archive
el: Προσαρμογή αρχείου απόψεων

en: Proofreading
el: Έλεγχος ορθρογραφίας και διόρθωση

en: Automatically proofread content when:
el: Αυτόματη διόρθωση όταν:

en: a post or page is first published
el: άρθρα ή σελίδες δημοσιεύονται

en: a post or page is updated
el: κάποιο άρθρο ή σελίδα ενημερώθηκε

en: English Options
el: Επιλογές Αγγλικών

en: Enable proofreading for the following grammar and style rules when writing posts and pages:
el: Ενεργοποίηση ελέγχου γραμματικής και στυλ γραφής για άρθρα και σελίδες:

en: Bias Language
el: Λέξεις με προκατάληψη

en: Clich&eacute;s
el: Κλισέ

en: Complex Phrases
el: Πολύπλοκες εκφράσεις

en: Diacritical Marks
el: Τόνοι και πνεύματα

en: Double Negatives
el: Διπλή άρνηση

en: Hidden Verbs
el: Κρυφά ρήματα

en: Jargon
el: Αργκό

en: Passive Voice
el: Παθητική φωνή

en: Phrases to Avoid
el: Εκφράσεις προς αποφυγή

en: Redundant Phrases
el: Περιττές φράσεις

en: <a href="%s">Learn more</a> about these options.
el: <a href="%s">Μάθετε περισσότερα</a> για αυτές τις επιλογές.

en: Language
el: Γλώσσα

en: The proofreader supports English, French, German, Portuguese, and Spanish. Your user interface language (see above) is the default proofreading language.
el: Ο έλεγχος ορθογραφίας και διόρθωσης υποστηρίζει Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά και Ισπανικά. Η γλώσσα του διαχειριστικού περιβάλλοντος χρησιμοποιείται ως προεπιλεγμένη γλώσσα για τον ορθογραφικό έλεγχο.

en: Use automatically detected language to proofread posts and pages
el: Αυτόματη επιλογή γλώσσας για ορθογραφικό έλεγχο και διόρθωση.

en: Ignored Phrases
el: Φράσεις που παραλείφθηκαν

en: Identify words and phrases to ignore while proofreading your posts and pages:
el: Επιλέξτε λέξεις και φράσεις που δεν επιθυμείτε να ελεγχθούν:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Be sure to click "Update Profile" at the bottom of the screen to save your changes.
el: Πατήστε "Ενημέρωση Προφίλ" στο τέλος της σελίδας για να αποθηκεύσετε τις αλλαγές.

en: Spelling
el: Ορθογραφία

en: Repeated Word
el: Επαναλαμβανόμενη λέξη

en: No suggestions
el: Καμία πρόταση

en: Explain...
el: Εξηγήστε...

en: Ignore suggestion
el: Παράβλεψη συμβουλής

en: Ignore always
el: Παράβλεψη πάντα

en: Ignore all
el: Παράβλεψη όλων

en: Edit Selection...
el: Επεξεργασία επιλογής...

en: proofread
el: έλεγχος

en: edit text
el: επεξεργασία κειμένου

en: Proofread Writing
el: Έλεγχος ορθογραφίας και διόρθωση κειμένου

en: No writing errors were found.
el: Δεν υπάρχουν λάθη.

en: There was a problem communicating with the Proofreading service. Try again in one minute.
el: Σφάλμα κατά την επικοινωνία με την υπηρεσία ορθρογραφικού ελέγου και διόρθωσης. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: There was an error communicating with the proofreading service.
el: Σφάλμα κατά την επικοινωνία με την υπηρεσία ορθρογραφικού ελέγου και διόρθωσης.

en: Replace selection with:
el: Αντικατάσταση επιλογής με:

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to publish it?
    
    Press OK to publish your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
el: Η υπηρεσία ορθρογραφικού ελέγου και διόρθωσης εντόπισε λάθη.
    
    Πατήστε ΟΚ για δημοσίευση ή Άκυρο για να δείτε τις αλλαγές.

en: The proofreader has suggestions for this post. Are you sure you want to update it?
    
    Press OK to update your post, or Cancel to view the suggestions and edit your post.
el: Η υπηρεσία ορθρογραφικού ελέγου και διόρθωσης εντόπισε λάθη.
    
    Πατήστε ΟΚ για ενημέρωση του κειμένου ή Άκυρο για να δείτε τις αλλαγές.

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Post Comment
el: Δημοσίευση Σχολίου

en: Write a Comment...
el: Γράψτε ένα σχόλιο

en: Loading Comments...
el: Φόρτωση σχόλιων...

en: View full size <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>
el: Προβολή πλήρους μεγέθους <span class="photo-size">%1$s<span class="photo-size-times">&times;</span>%2$s</span>

en: Please be sure to submit some text with your comment.
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι υποβάλλατε κάποιο κείμενο με το σχόλιό σας.

en: Please provide an email address to comment.
el: Εισάγετε έγκυρη διεύθυνση email για να σχολιάσετε.

en: Please provide your name to comment.
el: Εισάγετε το όνομα σας για να σχολιάσετε.

en: Sorry, but there was an error posting your comment. Please try again later.
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την δημοσίευση του σχόλιου σας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Your comment was approved.
el: Το σχόλιό σας εγκρίθηκε

en: Your comment is in moderation.
el: Το σχόλιό σας είναι υπό έλεγχο.

en: Camera
el: Κάμερα

en: Aperture
el: Διάφραγμα

en: Shutter Speed
el: Ταχύτητα κλείστρου

en: Focal Length
el: Εστιακή απόσταση

en: Commenting as %s
el: Σχολιασμός ως %s

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
el: Πρέπει να <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">έχετε συνδεθεί</a> για να σχολιάσετε.

en: %s (Required)
el: %s (υποχρεωτικό)

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Missing attachment ID.
el: Χωρίς αναγνωριστικό επισυναπτόμενου αρχείου.

en: Nonce verification failed.
el: Αποτυχία πιστοποίησης Nonce.

en: Missing target blog ID.
el: Χωρίς αναγνωριστικό ιστολόγιου.

en: Missing target post ID.
el: Χωρίς αναγνωριστικό άρθρου.

en: No comment text was submitted.
el: Κενό σχόλιο.

en: Comments on this post are closed.
el: Τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί.

en: Sorry, but we could not authenticate your request.
el: Σφάλμα κατά την πιστοποίηση του αιτήματος σας.

en: Please provide your name.
el: Εισάγετε το όνομα σας.

en: Please provide an email address.
el: Εισάγετε το email σας.

en: Please provide a valid email address.
el: Εισάγετε έγκυρη διεύθυνση email.

en: Image Gallery Carousel
el: Καρουζέλ φωτογραφιών

en: Enable carousel
el: Ενεργοποίηση καρουζέλ

en: Background color
el: Χρώμα φόντου

en: Metadata
el: Μεταδεδομένα

en: Show photo metadata (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) in carousel, when available.
el: Προβολή πληροφοριών φωτογραφίας (<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Exchangeable_image_file_format" target="_blank">Exif</a>) στο καρουζέλ, όταν είναι διαθέσιμες.

en: Show map of photo location in carousel, when available.
el: Προβολή χάρτη με τοποθεσίας φωτογραφιών στο καρουζέλ, όταν είναι διαθέσιμος.

en: Black
el: Μαύρο

en: White
el: Λευκό

en: Display images in full-size carousel slideshow.
el: Προβολή φωτογραφιών καρουζέλ σε πλήρες μέγεθος.

en: Leave a Reply
el: Απάντηση

en: Light
el: Απαλό

en: Dark
el: Σκούρο

en: Transparent
el: Διάφανο

en: Comments
el: Σχόλια

en: Greeting Text
el: Κείμενο καλωσόρισματος

en: Color Scheme
el: Χρωματικός συνδυασμός

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
el: Προσαρμόστε την φόρμα για τα Σχόλια με ένα έξυπνο μήνυμα και χρωματικό συνδυασμό.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
el: Κάτι έξυπνο για να παρακινήσετε τους επισκέπτες σας να σχολιάσουν

en: Invalid request
el: Σφάλμα

en: Error: please fill the required fields (name, email).
el: Σφάλμα: Παρακαλούμε συμπληρώστε τα υποχρεωτικά πεδία (όνομα, ηλ. διεύθυνση).

en: Error: please enter a valid email address.
el: Σφάλμα: Συμπληρώστε έγκυρο email.

en: You must <a href="%s">log in</a> to post a comment.
el: Πρέπει να <a href="%s">συνδεθείτε</a> για να σχολιάσετε.

en: Leave a Reply to %s
el: Απάντηση σε %s

en: Cancel reply
el: Ακύρωση απάντησης

en: Invalid security token.
el: Σφάλμα.

en: Submitting Comment%s
el: Το σχόλιο σας αποστέλεται%s

en: Add Contact Form
el: Προσθήκη φόρμας επικοινωνίας

en: Delete Permanently
el: Οριστική διαγραφή

en: Mark as Spam
el: Ανεπιθύμητο

en: Empty Spam
el: Άδειασμα ανεπιθύμητων

en: You are not allowed to manage this item.
el: Δεν έχετε δικαιώματα διαχείρισης.

en: Feedback(s) marked as spam
el: Σχόλια και παρατηρήσεις χαρακτηρισμένα ως ανεπιθύμητα

en: Messages
el: Μηνύματα

en: From
el: Από

en: Message
el: Μήνυμα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Restore this item from the Trash
el: Επαναφορά από τα διαγραμμένα

en: Restore
el: Επαναφορά

en: Delete this item permanently
el: Οριστική διαγραφή αντικειμένου

en: Mark this message as spam
el: Χαρακτηρισμός ως ανεπιθύμητο

en: Trash
el: Διαγραμμένα

en: Mark this message as NOT spam
el: Χαρακτηρισμός ως ΜΗ ανεπιθύμητο

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
el: Δεν έχετε δικαίωμα επαναφοράς αυτού του αντικειμένου.

en: Error in restoring from Trash.
el: Σφάλμα επαναφοράς από τα διαγραμμένα.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
el: Δεν έχετε δικαίωμα διαγραφής αυτού του αντικειμένου.

en: Error in moving to Trash.
el: Σφάλμα κατά την διαγραφή.

en: Spam
el: Ανεπιθύμητα

en: Check for Spam
el: Έλεγχος για ανεπιθύμητα

en: Search Feedback
el: Αναζήτηση σχολίων και παρατηρήσεων

en: No feedback found
el: Δεν βρέθηκαν σχόλια ή παρατηρήσεις

en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
el[0]: Ανεπιθύμητο <span class="count">(%s)</span>
el[1]: Ανεπιθύμητα <span class="count">(%s)</span>

en: An error occurred. Please try again later.
el: Σφάλμα. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Message Sent
el: Το μήνυμα εστάλη.

en: Feedback discarded.
el: Τα σχόλια και οι παρατηρήσεις απορρίφθηκαν.

en: Export feedback as CSV
el: Αποθήκευση σχολίων και παρατηρήσεων σε αρχείο CSV

en: Select feedback to download
el: Επιλογή σχολίων και παρατηρήσεων για αποθήκευση

en: All posts
el: Όλα τα άρθρα

en: Contact Form
el: Φόρμα επικοινωνίας

[ctx: %1$s = blog name]
en: %1$s Sidebar
el: Πλευρική στήλη %1$s

en: Subject
el: Θέμα

en: Error!
el: Σφάλμα!

en: go back
el: επιστροφή

en: Time:
el: Χρόνος:

en: IP Address:
el: Διεύθυνση IP:

en: Contact Form URL:
el: Διεύθυνση URL για την φόρμα επικοινωνίας:

en: Sent by a verified %s user.
el: Στάλθηκε από πιστοποιημένο χρήστη %s.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
el: Στάλθηκε από μη πιστοποιημένο επισκέπτη.

en: %s requires a valid email address
el: το %s απαιτεί έγκυρη διεύθυνση email

en: %s is required
el: το %s είναι υποχρεωτικό

en: (required)
el: (υποχρεωτικό)

en: Yes
el: Ναι

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
el: Ιστότοπος

[ctx: noun]
en: Comment
el: Σχόλιο

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
el: Νέο πεδίο

[ctx: Label for the set of options to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Options
el: Επιλογές

[ctx: Label for an option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: Option
el: Επιλογή

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
el: Πρώτη επιλογή

[ctx: error message in contact form builder]
en: Oops, there was a problem generating your form.  You'll likely need to try again.
el: Σφάλμα κατά την δημιουργία της φόρμας. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: Drag up or down
    to re-arrange
el: Σύρετε πάνω ή κάτω
    για να αλλάξετε την θέση

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
el: μετακίνηση

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
el: αλλαγή

en: Saved successfully
el: Αποθηκεύτηκε με επιτυχία

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
el: (απαραίτητο)

en: Are you sure you want to exit the form editor without saving?  Any changes you have made will be lost.
el: Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να κλείσετε χωρίς να αποθηκεύσετε τις αλλαγές; Η δουλειά σας θα χαθεί.

en: Your new field was saved successfully
el: Το νέο πεδίο αποθηκεύτηκε.

en: Form builder
el: Εργαλείο δημιουργίας φόρμας

en: Email notifications
el: Ειδοποιήσεις email

en: How does this work?
el: Πώς δουλεύει;

en: By adding a contact form, your readers will be able to submit feedback to you. All feedback is automatically scanned for spam, and the legitimate feedback will be emailed to you.
el: Με την προσθήκη φόρμας επικοινωνίας οι επισκέπτες θα μπορούν να σας στείλουν σχόλια και παρατηρήσεις. Κάθε μήνυμα ελέγχεται αυτόματα για ανεπιθύμητο περιεχόμενο.

en: Can I add more fields?
el: Μπορώ να προσθέσω επιπλέον πεδία;

[ctx: %1$s = "Click here" in an HTML link]
en: Sure thing. %1$s to add a new text box, textarea, radio, checkbox, or dropdown field.
el: %1$s για να προσθέσετε νέο πλαίσιο κειμένο, κουμπί ή μενού.

en: Click here
el: κλικ εδώ

en: Can I view my feedback within WordPress?
el: Μπορώ να δω τα σχόλια και τις παρατηρήσεις στο WordPress;

[ctx: %1$s = "Feedback" in an HTML link]
en: Yep, you can read your feedback at any time by clicking the "%1$s" link in the admin menu.
el: Διαβάστε τα σχόλια και τις παρατηρήσεις κάνοντας κλικ στην επιλογή "%1$s" στον μενού διαχείρισης.

en: Do I need to fill this out?
el: Πρέπει να το συμπληρώσω;

en: Nope.  However, if you&#8217;d like to modify where your feedback is sent, or the subject line you can.  If you don&#8217;t make any changes here, feedback will be sent to the author of the page/post and the subject will be the name of this page/post.
el: Δυστυχώς όχι. Μπορείτε όμως να επιλέξετε την διεύθυνση αποστολής ή το θέμα. Ας δεν κάνετε αλλαγές, τα σχόλια και οι παρατηρήσεις θα σταλούν στον συντάκτη του άρθρου ή της σελίδας με θέμα το όνομα του άρθρου ή της σελίδας.

en: Can I send a notification to more than one person?
el: Μπορώ να στείλω ειδοποιήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα;

en: Yep. You can enter multiple email addresses in the Email address field, and separate them with commas. A notification email will then be sent to each email address.
el: Μπορείτε να προσθέσετε πολλαπλές διευθύνσεις email και να τις διαχωρίσετε με κόμμα. Η αποστολή των ειδοποιήσεων θα γίνει σε κάθε μία ξεχωριστά.

en: Edit this new field
el: Επεξεργασία νέου πεδίου

en: Label
el: Ετικέτα

en: New field
el: Νέο πεδίο

en: Field type
el: Είδος πεδίου

en: Checkbox
el: Πεδίο επιλογής

en: Drop down
el: Aναπτυσσόμενο

en: Radio
el: Κουμπί

en: Text
el: Κείμενο

en: Textarea
el: Περιοχή κειμένου

en: Options
el: Ρυθμίσεις

en: First option
el: Πρώτη επιλογή

en: Add another option
el: Προσθήκη επιλογής

en: Required?
el: Απαιτείται;

en: Save this field
el: Αποθήκευση πεδίου

en: Here&#8217;s what your form will look like
el: Έτσι θα είναι η νέα σας φόρμα

en: Add a new field
el: Προσθήκη πεδίου

en: Add this form to my post
el: Προσθήκη φόρμας στο άρθρο

en: Email settings
el: Ρυθμίσεις email

en: Enter your email address
el: Παρακαλώ γράψτε το email σας

en: Post by %s.
el: Δημοσιεύθηκε από %s.

en: The Twitter username of the owner of this site's domain.
el: Όνομα χρήστη Twitter του ιδιοκτήτη αυτού του ονόματος domain.

note: translators: %s is a URL
en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the JETPACK_DEV_DEBUG constant being defined in wp-config.php or elsewhere.
el: Σε <a href="%s" target="_blank">Κατάσταση Ανάπτυξης</a>, μέσω της επιλογής JETPACK_DEV_DEBUG στο αρχείο wp-config.php ή αλλού.

note: translators: %s is a URL
en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via site URL lacking a dot (e.g. http://localhost).
el: Σε <a href="%s" target="_blank">Κατάσταση Ανάπτυξης</a> με την διεύθυνση URL χωρίς τελεία (πχ http://localhost).

note: translators: %s is a URL
en: In <a href="%s" target="_blank">Development Mode</a>, via the jetpack_development_mode filter.
el: Σε <a href="%s" target="_blank">Κατάσταση Ανάπτυξης</a> με το jetpack_development_mode φίλτρο.

note: translators: %s is a URL
en: You are currently running a development version of Jetpack. <a href="%s" target="_blank">Submit your feedback</a>
el: Χρησιμοποιείτε έκδοση του Jetpack σε κατάσταση συνεχής ανάπτυξης. <a href="%s" target="_blank">Πείτε μας τα σχόλια και τις ιδέες σας</a>

en: Jetpack requires WordPress version %s or later.
el: Το Jetpack χρειάζεται την έκδοση WordPress %s ή νεότερη.

en: First param must be string or empty
el: Η πρώτη παράμετρος πρέπει να είναι λεκτικό ή κενή

en: Second param must be numeric or empty
el: Η δεύτερη παράμετρος πρέπει να είναι αριθμός ή κενή

en: Jetpack contains the most recent version of the old &#8220;%1$s&#8221; plugin.
el: Το Jetpack περιέχει την πιο πρόσφατη έκδοση του &#8220;%1$s&#8221; πρόσθετου.

en: Home
el: Αρχική

note: #-#-#-#-#  tmp-jetpack.pot (Jetpack by WordPress.com 3.9.6)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Jetpack by WordPress.com
el: Jetpack από το WordPress.com

en: Jetpack supercharges your self-hosted WordPress site with the awesome cloud power of WordPress.com.
el: Το Jetpack προσφέρει προηγμένα και καινοτόμα χαρακτηριστικά του WordPress.com στο WordPress ιστολόγιο και ιστότοπο σας.

en: On this page, you are able to view the modules available within Jetpack, learn more about them, and activate or deactivate them as needed.
el: Σε αυτή την σελίδα βλέπετε όλες τις διαθέσιμες λειτουργίες του Jetpack, πληροφορίες σχετικά με αυτές και δυνατότητα ενεργοποίησης ή απενεργοποίησης αυτών.

en: You can activate or deactivate individual Jetpack modules to suit your needs.
el: Μπορείτε να ενεργοποίησετε και να απενεργοποιήσετε λειτουργίες του Jetpack ανάλογα τις ανάγκες σας.

en: Each module has an Activate or Deactivate link so you can toggle one individually.
el: Κάθε λειτουργία προσφέρει την επιλογή Ενεργοποίησης ή Απενεργοποίησης ξεχωριστά.

en: Using the checkboxes next to each module, you can select multiple modules to toggle via the Bulk Actions menu at the top of the list.
el: Χρησιμοποιώντας τα κουμπιά δίπλα από κάθε module μπορείτε να επιλέξετε πολλά μαζί για μαζικές κινήσεις από το μενού στην αρχή της λίστας.

en: Using the tools on the right, you can search for specific modules, filter by module categories or which are active, or change the sorting order.
el: Χρησιμοποιώντας τα εργαλεία στην δεξιά στήλη μπορείτε να αναζητήσετε για συγκεκριμένα modules, να φιλτράρετε να αποτελέσματα και να αλλάξετε την σειρά εμφάνισης.

en: For more information:
el: Για περισσότερες πληροφορίες:

en: Jetpack FAQ
el: Συχνές Ερωτήσεις για το Jetpack

en: Jetpack Support
el: Υποστήριξη Jetpack

en: Dismiss this notice and deactivate Jetpack.
el: Απόκρυψη μηνύματος και απενεργοποίηση του Jetpack.

en: Your Jetpack is almost ready!
el: Η εγκατάσταση του Jetpack σχεδόν ολοκληρώθηκε!

en: Connect now to enable features like Stats, Likes, and Social Sharing.
el: Συνδεθείτε τώρα για να ενεργοποίησετε λειτουργίες όπως Στατιστικά, Likes και Κοινοποίηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

en: Connect to WordPress.com
el: Σύνδεση με WordPress.com

en: Jetpack is installed!
el: Η εγκατάσταση του Jetpack ολοκληρώθηκε!

en: It's ready to bring awesome, WordPress.com cloud-powered features to your site.
el: Έτοιμο να προσφέρει τα προηγμένα χαρακτηριστικά του WordPress.com στο δικό σας ιστότοπο.

en: Dismiss this notice for now.
el: Απόκρυψη μηνύματος.

en: New in Jetpack: Centralized Site Management
el: Νέο: Κεντρική Διαχείριση Ιστοσελίδων

en: Manage multiple sites from one dashboard at wordpress.com/sites. Enabling allows all existing, connected Administrators to modify your site from WordPress.com. <a href="%s" target="_blank">Learn More</a>.
el: Διαχειριστείτε πολλαπλούς ιστότοπους από τον πίνακα ελέγχου στην διεύθυνση wordpress.com/sites. Η ενεργοποίηση της λειτουργίας αυτής επιτρέπει σε όλους τους διαχειριστές του ιστότοπου αυτού να πραγματοποιούν αλλαγές μέσω του WordPress.com. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: Activate now
el: Ενεργοποίηση

en: <p><a href="%1$s" title="Opt in to WordPress.com Site Management" >Activate Site Management</a> to manage multiple sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Learn more</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Activate Now</a>
el: <p><a href="%1$s" title="Επιλέξτε την ενεργοποίηση ιστότοπου στο WordPress.com" >Ενεργοποίηση Διαχείρισης Ιστότοπου</a> για τον έλεγχο πρόσθετων και πολλαπλών ιστότοπων από τον κεντρικό πίνακα ελέγχου στην διεύθυνση wordpress.com/sites. <a href="%2$s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.</p><a href="%1$s" class="jp-button">Ενεργοποίηση</a>

en: <strong>Jetpack is activated!</strong> Each site on your network must be connected individually by an admin on that site.
el: <strong>Το Jetpack ενεργοποιήθηκε!</strong> Κάθε ένας από τους ιστότοπους του δικτύου σας πρέπει να συνδεθεί ξεχωριστά από τον διαχειριστή αυτού του ιστότοπου.

en: Jetpack now includes Comments, which enables your visitors to use their WordPress.com, Twitter, or Facebook accounts when commenting on your site. To activate Comments, <a href="%s">%s</a>.
el: Το Jetpack περιλαμβάνει πλέον και Σχόλια. Η δυνατότητα αυτή επιτρέπει στους επισκέπετες σας να χρησιμοποιούν τον λογαριασμό τους από WordPress.com, Twitter ή Facebook όταν σχολιάζουν στο site σας. Για να ενεργοποιήσετε τα Σχόλια δείτε εδώ <a href="%s">%s</a>.

en: click here
el: κλικ εδώ

en: You have successfully disconnected Jetpack.
el: Έχετε αποσυνδέσει το Jetpack.

en: Would you tell us why? Just <a href="%1$s" target="%2$s">answering two simple questions</a> would help us improve Jetpack.
el: Θέλετε να μας πείτε γιατί; Απαντήστε σε <a href="%1$s" target="%2$s">2 απλές ερωτήσεις</a> για να μας βοηθήσετε να βελτιώσουμε το Jetpack.

en: Cheatin&#8217; uh?
el: Κλέβουμε;

en: You need to authorize the Jetpack connection between your site and WordPress.com to enable the awesome features.
el: Πρέπει να επιτρέψετε την σύνδεση μεταξύ αυτού του ιστότοπου και του WordPress.com για να ενεργοποιήσετε τα εκπληκτικά χαρακτηριστικά του Jetpack.

en: Don&#8217;t cross the streams!  You need to stay logged in to your WordPress blog while you authorize Jetpack.
el: Πρέπει να παραμείνετε συνδεδεμένοι στο ιστολόγιο σας στο WordPress κατά την διάρκεια έγκρισης του Jetpack.

en: Return to sender.  Whoops! It looks like you got the wrong Jetpack in the mail; deactivate then reactivate the Jetpack plugin to get a new one.
el: Επιστροφή στον αποστολέα. Λάβατε λάθος email για την ενεργοποίηση του Jetpack. Απενεργοποιήστε το Jetpack και ενεργοποιήστε το ξανά.

en: Wrong size.  Hm&#8230; it seems your Jetpack doesn&#8217;t quite fit.  Have you lost weight? Click &#8220;Connect to WordPress.com&#8221; again to get your Jetpack adjusted.
el: Λάθος μέγεθος αρχείου Jetpack. Κάντε κλικ στην επιλογή &#8220;Σύνδεση στο WordPress.com&#8221; για να διορθώσετε το πρόβλημα.

en: Your website needs to be publicly accessible to use Jetpack: %s
el: Για να χρησιμοποιήσετε το Jetpack %s ο ιστότοπος σας πρέπει να είναι δημόσια προσβάσιμος.

en: %s could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του %s εξαιτίας <strong>σοβαρού σφάλματος</strong>. Πιθανό πρόβλημα με άλλο πρόσθετο.

en: Do you still have the %s plugin installed?
el: Έχετε ακόμα εγκατεστημένο το πρόσθετο %s ;

en: Module could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>. Perhaps there is a conflict with another plugin you have installed?
el: Δεν ήταν δυνατή η ενεργοποίηση του module εξαιτίας <strong>σοβαρού σφάλματος</strong>. Πιθανή διένεξη με άλλο εγκατεστημένο πρόσθετο.

en: %s was not activated.
el: Η ενεργοποίηση του %s δεν ήταν εφικτή.

en: %s was not deactivated.
el: Η απενεργοποίηση του %s δεν ήταν εφικτή.

en: This module can only be altered by %s, the user who initiated the Jetpack connection on this site.
el: Αυτή η λειτουργία μπορεί να αλλάξει μόνο από τον χρήστη %s που ξεκίνησε την σύνδεση του Jetpack σε αυτό τον ιστότοπο.

en: Only the user who initiated the Jetpack connection on this site can toggle %s, but that user no longer exists. This should not happen.
el: Μόνο ο χρήστης που ξεκίνησε την σύνδεση του Jetpack σε αυτό τον ιστότοπο μπορεί να επιλέξει το %s. Δυστυχώς ο χρήστης αυτός δεν υπάρχει πια.

en: <strong>Your Jetpack has a glitch.</strong> Connecting this site with WordPress.com is not possible. This usually means your site is not publicly accessible (localhost).
el: <strong>Σφάλμα στην λειτουργία του Jetpack.</strong> Η σύνδεση αυτού του ιστότοπου με το WordPress.com δεν είναι εφικτή. Αυτό συνήθως σημαίνει ότι ο ιστότοπος δεν είναι δημόσια προσβάσιμος.

en: WordPress.com is currently having problems and is unable to fuel up your Jetpack.  Please try again later.
el: Αυτή την στιγμή το WordPress.com αντιμετωπίζει προβλήματα και δεν μπορεί να επικοινωνήσει με το Jetpack. Παρακαλώ προσπαθείστε ξανά.

en: Jetpack could not contact WordPress.com: %s.  This usually means something is incorrectly configured on your web host.
el: Το Jetpack δεν μπόρεσει να συνδεθεί στο WordPress.com: %s. Αυτό συνήθως σημαίνει λάθος ρυθμίσεις στο πακέτο φιλοξενίας του ιστότοπου σας.

en: Try connecting again.
el: Προσπαθήστε να συνδεθείτε ξανά.

en: Welcome to <strong>Jetpack %s</strong>!
el: Καλώς ήρθατε στο <strong>Jetpack %s</strong>!

en: The following new modules have been activated: %l.
el: Ολοκληρώθηκε η ενεργοποίηση των λειτουργιών: %l.

en: The following modules have been updated: %l.
el: Ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση των λειτουργιών: %l.

en: You are all set! Your site can now be managed from <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.
el: Όλα είναι έτοιμα! Για να διαχειριστείτε τον ιστότοπο σας επισκευθείτε την σελίδα <a href="%s" target="_blank">wordpress.com/sites</a>.

en: Manage has been activated for you!
el: Η Διαχείριση ενεργοποίηθηκε!

en: <strong>%s Activated!</strong> You can deactivate at any time by clicking the Deactivate link next to each module.
el: <strong>Το %s ενεργοποιήθηκε!</strong> Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τις λειτουργίες ανά πάσα στιγμή κάνοντας κλικ στην επιλογή Απενεργοποίηση

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate it again at any time using the activate link next to each module. | <strong>%l Deactivated!</strong> You can activate them again at any time using the activate links next to each module.
el[0]: Το <strong>%l απενεργοποιήθηκε!</strong>. Μπορείτε να το ενεργοποιήσετε ξανά οποιαδήποτε στιγμή από τον σύνδεσμο δίπλα από το όνομα του module.
el[1]: Τα <strong>%l απενεργοποιήθηκαν!</strong>. Μπορείτε να τα ενεργοποιήσετε ξανά οποιαδήποτε στιγμή από τον σύνδεσμο δίπλα από το όνομα του κάθε module.

en: <strong>Your Jetpack is already connected.</strong>
el: <strong>Το Jetpack έχει ήδη συνδεθεί.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go, Jetpack is now active.</strong>
el: <strong>Είστε έτοιμοι να ξεκινήσετε. Το Jetpack έχει ενεργοποιηθεί.</strong>

en: <strong>You&#8217;re fueled up and ready to go.</strong>
el: <strong>Γεμίσατε και είστε έτοιμος/η για την συνέχεια</strong>

en: <strong>You have unlinked your account (%s) from WordPress.com.</strong>
el: <strong>Έχετε αποσυνδέσει τον λογαριασμό σας (%s) από το WordPress.com.</strong>

en: You have successfully set yourself as Jetpack’s primary user.
el: Ορίσατε με επιτυχία τον εαυτό σας ως πρωτεύοντα χρήστη του Jetpack.

[ctx: %s is a username]
en: You have successfully set %s as Jetpack’s primary user.
el: Ορίσατε με επιτυχία τον %s ως πρωτεύοντα χρήστη του Jetpack.

en: Jetpack contains the most recent version of the old %l plugin. | Jetpack contains the most recent versions of the old %l plugins.
el[0]: Το Jetpack συμπεριλαμβάνει την τελευταία έκδοση του πρόσθετου %l
el[1]: Το Jetpack συμπεριλαμβάνει τις τελευταίες εκδόσεις των πρόσθετων %l

en: The old version has been deactivated and can be removed from your site. | The old versions have been deactivated and can be removed from your site.
el[0]: Η παλαιότερη έκδοση απενεργοποιήθηκε και μπορεί να αφαιρεθεί από τον ιστότοπο.
el[1]: Οι παλαιότερες έκδοσεις απενεργοποιήθηκαν και μπορούν να αφαιρεθούν από τον ιστότοπο.

en: Is this site private?
el: Ο ιστότοπος αυτός είναι προσωπικός;

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Like your site's RSS feeds, %l allows access to your posts and other content to third parties. | Like your site's RSS feeds, %l allow access to your posts and other content to third parties.
el[0]: Όπως συμβαίνει με τις ροές RSS του ιστότοπου σας, το %l επιτρέπει την πρόσβαση τρίτων υπηρεσιών στα άρθρα και το περιεχόμενο σας.
el[1]: Όπως συμβαίνει με τις ροές RSS του ιστότοπου σας, τα %l επιτρέπουν την πρόσβαση τρίτων υπηρεσιών στα άρθρα και το περιεχόμενο σας.

[ctx: %1$s = deactivation URL, %2$s = "Deactivate {list of Jetpack module/feature names}]
en: If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating this feature</a>. | If your site is not publicly accessible, consider <a href="%1$s" title="%2$s">deactivating these features</a>.
el[0]: Αν ο ιστότοπος σας δεν είναι δημόσια προσβάσιμος, σκεφτείτε να <a href="%1$s" title="%2$s">απενεργοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό</a>.
el[1]: Αν ο ιστότοπος σας δεν είναι δημόσια προσβάσιμος, σκεφτείτε να <a href="%1$s" title="%2$s">απενεργοποιήσετε αυτά τα χαρακτηριστικά</a>.

[ctx: %l = list of Jetpack module/feature names]
en: Deactivate %l
el: Απενεργοποίηση %l

en: Configure %s
el: Ρυθμίσεις %s

en: Activate Site Management and JSON API
el: Ενεργοποίηση Διαχείρισης Ιστοσελίδων και JSON API

en: Manage your multiple Jetpack sites from our centralized dashboard at wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Learn more</a>.
el: Διαχειριστείτε πολλά Jetpack sites από ένα ενιαίο περιβάλλον εργασίας στο wordpress.com/sites. <a href="%s" target="_blank">Μάθετε περισσότερα</a>.

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a> or <a href="%s" >return to previous page</a>.
el: <a class="button-primary" href="%s">Ενεργοποίηση</a> ή <a href="%s" >επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα</a>.

en: <a class="button-primary" href="%s">Activate Now</a>
el: <a class="button-primary" href="%s">Ενεργοποίηση</a>

en: Something is being cranky!
el: Κάτι δεν πήγε καλά!

en: Your site is configured to only permit SSL connections to Jetpack, but SSL connections don't seem to be functional!
el: Ο ιστότοπος σας επιτρέπει μόνο συνδέσεις τύπου SSL στο Jetpack. Δυστυχώς οι συνδέσεις SSL δεν φαίνεται να λειτουργούν!

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
el: Λεπτομέρειες σφάλματος: Το αναγνωριστικό Jetpack είναι κενό. Παρακαλείστε να μην δημοσιεύσετε αυτό το μήνυμα λάθους! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
el: Λεπτομέρειες σφάλματος: Το αναγνωριστικό Jetpack δεν είναι ένας αριθμός. Παρακαλείστε να μην δημοσιεύσετε αυτό το μήνυμα λάθους! %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
el: Λεπτομέρειες σφάλματος: Το αναγνωριστικό Jetpack ξεκινά με αλφαριθμητικό. Παρακαλείστε να μην δημοσιεύσετε αυτό το μήνυμα λάθους! %s

en: The WP.com user ID of the connected user
el: Αναγνωριστικό χρήστη από το WP.com για τον συνδεδεμένο χρήστη

en: The WP.com username of the connected user
el: Όνομα χρήστη από το WP.com για τον συνδεδεμένο χρήστη

en: The WP.com user email of the connected user
el: Email χρήστη από το WP.com για τον συνδεδεμένο χρήστη

en: The number of sites of the connected WP.com user
el: Αριθμός ιστότοπων του συνδεδεμένου χρήστη από το WP.com

en: Jetpack Plugin Version
el: Έκδοση Jetpack Πρόσθετου

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
el: Client ID/WP.com Blog ID αυτού του ιστότοπου

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
el: Είναι απαραίτητη η σύνδεση του πρόσθετου Jetpack στο WordPress.com για την χρήση αυτού του χαρακτηριστικού.

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site.  Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
el: Σφάλμα ή κακόβουλη προσπάθεια. Κλείστε το παράθυρο.

en: The authorization process expired.  Please go back and try again.
el: Η διαδικασία πιστοποίησης ξεπέρασε το προβλεπόμενο χρονικό όριο. Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

en: %s wants to access your site&#8217;s data.  Log in to authorize that access.
el: Το %s χρειάζεται πρόσβαση στις δημοσιεύσεις σας. Συνδεθείτε για να το επιτρέψετε.

en: Something's not quite right with your Jetpack connection! Let's fix that.
el: Κάτι δε πάει καλά με τη σύνδεσή σας με το Jetpack! Ας το φτιάξουμε.

en: Reset the connection
el: Επαναφορά σύνδεσης

en: Deactivate Jetpack
el: Απενεργοποίηση Jetpack

en: It looks like you may have changed your domain. Is <strong>%1$s</strong> still your site's domain, or have you updated it to <strong> %2$s </strong>?
el: Φαίνεται ότι μάλλον αλλάξατε το domain σας. Είναι το <strong>%1$s</strong> το domain του site σας ή το έχετε αλλάξει στο <strong> %2$s </strong>;

note: translators: %1$s, %2$s and %3$s are URLs
en: Are <strong> %2$s </strong> and <strong> %1$s </strong> two completely separate websites? If so we should create a new connection, which will reset your followers and linked services. <a href="%3$s"><em>What does this mean?</em></a>
el: Το <strong> %2$s </strong> και το <strong> %1$s </strong> είναι δύο εντελώς διαφορετικά sites; Αν ναι, πρέπει να δημιουργηθεί μια νέα σύνδεση με αποτέλεσμα τον μηδενισμό του αριθμού followers και των συνδεδεμένων υπηρεσιών. <a href="%3$s"><em>Μάθετε περισσότερα</em></a>

en: This is a development environment
el: Χρησιμοποιείτε το περιβάλλον ανάπτυξης

en: Submit a support ticket
el: Στείλτε αίτημα υποστήριξης

en: Thanks for taking the time to sort things out. We&#039;ve updated our records accordingly!
el: Σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που αφιερώσατε για τις αλλαγές. Οι εγγραφές μας ενημερώθηκαν!

en: Please Connect Jetpack
el: Πρέπει να συνδέσετε το Jetpack

[ctx: {#} Blocked malicious login attempts -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Blocked malicious login attempts
el: Αποκλείστηκαν κακόβουλες προσπάθειες σύνδεσης στον λογαριασμό σας

en: Protect helps to keep you secure from brute-force login attacks.
el: Η υπηρεσία Protect προστατεύει το site απο επιθέσεις τύπου brute-force login.

en: Activate Protect
el: Ενεργοποίηση Protect

en: Protect is inactive.
el: Η υπηρεσία Protect είναι ανενεργή.

[ctx: {#} Spam comments blocked by Akismet -- number is on a prior line, text is a caption.]
en: Spam comments blocked by Akismet.
el: Αποκλείστηκαν spam σχόλια από το Akismet.

en: Activate Akismet
el: Ενεργοποιήστε το Akismet

en: Akismet can help to keep your blog safe from spam!
el: Το Akismet προστατεύει το blog σας από το spam!

en: Unlink your account from WordPress.com
el: Αποσύνδεση λογαριασμού από WordPress.com

en: Connecting Jetpack will show you <strong>stats</strong> about your traffic, <strong>protect</strong> you from brute force attacks, <strong>speed up</strong> your images and photos, and enable other <strong>traffic and security</strong> features.
el: Συνδέοντας το Jetpack θα δείτε <strong>στατιστικά</strong> για την επισκεψιμότητα σας, θα <strong>προστατευτείτε</strong> από επιθέσεις τύπου brute force, θα <strong>αυξήσετε την ταχύτητα φόρτωσης</strong> των εικόνων και φωτογραφιών και θα ενεργοποιήσετε επιπλέον χαρακτηριστικά <strong>ασφαλείας και μέτρησης επισκεψιμότητας</strong>.

en: Connect Jetpack
el: Σύνδεση Jetpack

en: Thumbnail Grid
el: Προβολή μικρογραφιών

en: Type
el: Τύπος

en: (no title)
el: (χωρίς τίτλο)

en: Autosave encountered an unexpected error
el: Σφάλμα κατά την αυτόματη αποθήκευση

en: An active access token must be used to retrieve post counts.
el: Απαραίτητη η χρήση ενεργού token για την εμφάνιση δημοσιεύσεων.

en: Unknown post type requested.
el: Άγνωστο είδος δημοσίευσης.

en: This post is password protected.
el: Αυτό το άρθρο προστατεύεται με κωδικό πρόσβασης.

en: Comment cache problem?
el: Πρόβλημα με την προσωρινή μνήμη στα σχόλια;

note: translators: 1: Site title 2: Site URL 3: Role name 4: URL to accept invitation
en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
el: Έχετε λάβει πρόσκληση να συμμετάσχετε στο '%1$s' στη διεύθυνση
    %2$s ως %3$s.
    
    Πατήστε στον ακόλουθο σύνδεσμο για να αποδεχτείτε την πρόσκληση:
    %4$s

en: [%s] Joining confirmation
el: [%s] Επιβεβαίωση αποδοχής

en: Artist
el: Καλιτέχνης

en: Album
el: Άλμπουμ

en: You are required to specify a capability to check.
el: Είναι απαραίτητη η επιλογή δυνατότητας προς έλεγχο.

en: You must specify a valid action
el: Μπορείτε να ορίσετε μια έγκυρη ενέργεια

en: Full management mode is off for this site.
el: Η δυνατότητα για πλήρη διαχείριση του ιστότοπου είναι απενεργοποιημένη.

en: This user is not authorized to %s on this blog.
el: Ο χρήστης δεν έχει δικαιώματα πρόσβασης για %s σε αυτό το ιστολόγιο.

en: You are required to specify a module.
el: Είναι απαραίτητη η επιλογή αρθρώματος (module).

en: Module not found: `%s`.
el: Δεν ήταν δυνατή η εύρεση του αρθρώματος (module): `%s`.

en: The Jetpack Module is already activated.
el: Το Jetpack είναι ήδη ενεργοποιημένο

en: There was an error while activating the module.
el: Σφάλμα κατά την ενεργοποίηση του module.

en: The Jetpack Module is already deactivated.
el: Το Jetpack είναι ήδη απενεργοποιημένο.

en: There was an error while deactivating the module.
el: Σφάλμα κατά την απενεργοποίηση του module.

en: You are required to specify a plugin.
el: Η επιλογή Πρόσθετου είναι απαραίτητη.

en: No plugins found.
el: Δεν βρέθηκαν πρόσθετα.

en: This user is not authorized to manage plugins network wide.
el: Ο παρών χρήστης δεν έχει δικαιώματα διαχείρισης πρόσθετων στο δίκτυο.

en: You are required to specify a plugin to activate.
el: Είναι απαραίτητη η επιλογή πρόσθετου προς ενεργοποίηση.

en: There was an error installing your plugin
el: Σφάλμα κατά την εγκατάσταση του πρόσθετου

en: An unknown error occurred during installation
el: Σφάλμα κατά την εγκατάσταση

en: The plugin is already installed
el: Αυτό το πρόσθετο είναι ήδη εγκατεστημένο

en: The Plugin is already active.
el: Το Πρόσθετο είναι ήδη ενεργοποιημένο.

en: Plugin can only be Network Activated
el: Το plugin μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο μέσω δικτύου

en: Plugin activated.
el: Το πρόσθετεο ενεργοποιήθηκε.

en: The Plugin is already deactivated.
el: Το Πρόσθετο είναι ήδη απενεργοποιημένο.

en: There was an error deactivating your plugin
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα κατά την απενεργοποίηση του plugin σας

en: Plugin deactivated.
el: Το πρόσθετο απενεργοποιήθηκε

en: No update needed
el: Δεν χρειάζεται ενημέρωση

en: There was an error updating your plugin
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση του πρόσθετου

en: You are required to specify a theme to switch to.
el: Πρέπει να επιλέξετε Θέμα.

en: Theme is empty.
el: Το Θέμα είναι κενό.

en: The specified theme was not found.
el: Το Θέμα που επιλέξατε δεν βρέθηκε.

en: You are not allowed to switch to this theme
el: Δεν μπορείτε να επιλέξετε αυτό το Θέμα

en: You are required to specify a theme to update.
el: Πρέπει να επιλέξετε Θέμα για την αναβάθμιση του.

en: Offset must be greater than or equal to 0.
el: Το περιθώριο πρέπει να είναι μεγαλύτερο ή ίσο με 0.

en: Limit must be greater than or equal to 0.
el: Το όριο πρέπει να είναι μεγαλύτερο ή ίσο με 0.

en: There was an error installing your theme
el: Σφάλμα κατά την εγκατάσταση του Θέματος

en: No themes found.
el: Δεν βρέθηκαν Θέματα.

en: The theme is already installed
el: Αυτό το Θέμα είναι ήδη εγκατεστημένο

en: There was an error updating your theme
el: Σφάλμα κατά την ενημέρωση του Θέματος

en: There was an error while getting the update data for this site.
el: Σφάλμα κατά την μεταφορά δεδομένων.

en: Terms
el: Όροι

en: Privacy
el: Απόρρητο

en: Test your site&#8217;s compatibility with Jetpack.
el: Δοκιμή συμβατότητας ιστοτόπου και Jetpack.

en: Debug
el: Εύρεση σφαλμάτων

en: Contact the Jetpack Happiness Squad.
el: Επικοινωνήστε με την ομάδα Υποστήριξης Jetpack

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Take a survey.  Tell us how we&#8217;re doing.
el: Λάβετε μέρος στην έρευνα. Πείτε μας την γνώμη σας.

en: Give Us Feedback
el: Πείτε μας την γνώμη σας

en: Disconnect Jetpack
el: Αποσύνδεση Jetpack

en: Learn More
el: Μάθετε περισσότερα

en: Config
el: Ρύθμιση

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Feedback
el: Προτάσεις και σχόλια

en: My Jetpack
el: Το Jetpack Μου

en: One New Jetpack Module | %s New Jetpack Modules
el[0]: Νέο Jetpack Module
el[1]: %s Νέα Jetpack Module

en: <strong>%s Activated!</strong> You can change the setting of it here.
el: Το <strong>%s Ενεργοποιήθηκε!</strong> Αλλάξτε τις ρυθμίσεις εδώ.

en: <strong>Module settings were saved.</strong>
el: <strong>Οι επιλογές σας αποθηκεύθηκαν.</strong>

en: Error, bad module.
el: Σφάλμα, μη έγκυρο module.

en: This will deactivate all Jetpack modules.
    Are you sure you want to disconnect?
el: Θα απενεργοποιήσετε όλα τα αρθρώματα του Jetpack.
    Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να αποσυνδεθείτε;

en: This will prevent user-specific modules such as Publicize, Notifications and Post By Email from working.
    Are you sure you want to unlink?
el: Δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε δυνατότητες όπως Publicize, Ειδοποιήσεις και Δημοσιεύσεις μέσω email.
    Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να αποσυνδεθείτε;

en: This will deactivate Jetpack.
    Are you sure you want to deactivate Jetpack?
el: Θα απενεργοποιήσετε το Jetpack.
    Είστε σίγουρος/η ότι θέλετε να απενεργοποιήσετε το Jetpack;

en: View all Jetpack features
el: Προβολή όλων των χαρακτηριστικών του Jetpack

en: Sorry, no modules were found for the search term "%s"
el: Λυπούμαστε αλλά δεν βρέθηκαν αρθρώματα για την αναζήτηση "%s"

en: Failed permissions, please try again.
el: Λάθος στοιχεία. Προσπαθήστε ξανά.

en: You must link another admin account before switching primary account holders.
el: Πρέπει πρώτα να προσθέσετε έναν ακόμα διαχειριστή πριν αλλάξετε την κυριότητα του λογαριασμού σας.

en: Jetpack Settings
el: Ρυθμίσεις Jetpack

en: Search
el: Αναζήτηση

en: View:
el: Προβολή:

en: All
el: Όλα

en: Active
el: Ενεργό

en: Inactive
el: Ανενεργό

en: Sort by:
el: Ταξινόμηση κατά:

en: Alphabetical
el: Αλφαβητικά

en: Newest
el: Νεότερο

en: Popular
el: Δημοφιλή

en: Show:
el: Προβολή:

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Jetpack Debugging Center
el: Εύρεση Σφαλμάτων Jetpack

en: Jetpack is not currently connected to WordPress.com
el: Το Jetpack δεν είναι συνδεδεμένο με το WordPress.com

en: %s is not a valid command.
el: Το %s δεν αποτελεί έγκυρη εντολή.

en: Jetpack is currently connected to WordPress.com
el: Το Jetpack είναι συνδεδεμένο με το WordPress.com

en: The Jetpack Version is %s
el: Η έκδοση του Jetpack είναι %s

en: The WordPress.com blog_id is %d
el: Το αναγνωριστικό WordPress.com blog_id είναι %d

en: Additional data:
el: Επιπλέον δεδομένα:

[ctx: "wp jetpack status full" is a command - do not translate]
en: View full status with 'wp jetpack status full'
el: Δείτε την πλήρη κατάσταση με 'wp jetpack status full'

en: You cannot disconnect, without having first connected.
el: Δεν είναι δυνατή η αποσύνδεση σε μη συνδεδεμένο λογαριασμό.

en: Please specify a valid user.
el: Παρακαλώ προσδιορίστε έναν έγκυρο χρήστη.

en: Please specify a user by either ID, username, or email.
el: Προσδιορίστε τον χρήστη με το ID, όνομα χρήστη ή email.

en: Jetpack has been successfully disconnected.
el: Το Jetpack αποσυνδέθηκε επιτυχώς.

en: %s has been successfully disconnected.
el: Το %s αποσυνδέθηκε επιτυχώς.

en: %s could not be disconnected.  Are you sure they're connected currently?
el: Δεν ήταν δυνατή η αποσύνδεση του %s. Είστε βέβαιος/η ότι είναι συνδεδεμένοι;

en: Please specify if you would like to disconnect a blog or user.
el: Παρακαλώ προσδιορίστε αν θέλετε να αποσυνδέσετε ιστολόγιο ή χρήστη.

en: Resetting Jetpack Options...
el: Επαναφορά Ρυθμίσεων Jetpack...

en: %s option reset
el: Επαναφορά ρυθμίσεων %s

en: Resetting the jetpack options stored in wp_options...
el: Επαναφορά ρυθμίσεων Jetpack στο wp_options...

en: Resetting default modules...
el: Επαναφορά προεπιλεγμένων modules...

en: Modules reset to default.
el: Έγινε επαναφορά στις αρχικές ρυθμίσεις σε όλα τα modules.

en: jumpstart option reset
el: επαναφορά ρυθμίσεων jumpstart

en: Please specify if you would like to reset your options, or modules
el: Επιλέξτε αν θέλετε να επαναφέρετε στις αρχικές ρυθμίσεις τις επιλογές ή τα modules

en: %s is not a valid module.
el: Το %s δεν αποτελεί έγκυρο άρθρωμα.

[ctx: %s is a website]
en: Please visit %s to configure your VaultPress subscription.
el: Επισκευθείτε το %s για να ρυθμίσετε την συνδρομή στο VaultPress.

en: Please specify a valid module.
el: Προσδιορίστε ένα έγκυρο άρθρωμα.

en: Available Modules:
el: Διαθέσιμα αρθρώματα:

en: %s has been activated.
el: Το %s ενεργοποιήθηκε.

en: All modules activated!
el: Όλα τα modules ενεργοποιήθηκαν!

en: %s has been deactivated.
el: Το %s απενεργοποιήθηκε.

en: All modules deactivated!
el: Όλα τα modules απενεργοποιήθηκαν!

[ctx: "wp jetpack module activate" is a command - do not translate]
en: %s is not active. You can activate it with "wp jetpack module activate %s"
el: Το %s δεν είναι ενεργό. Μπορείτε να το ενεργοποιήσετε με "wp jetpack module activate %s"

en: %s has already been whitelisted
el: Το %s έχει ήδη προστεθεί στη λευκή λίστα

en: Here are your whitelisted IPs:
el: Εγκεκριμένες Διευθύνσεις IP:

en: Whitelist is empty.
el: Η λίστα εγκεκριμένων διευθύνσεων IP είναι κενή.

en: Cleared all whitelisted IPs
el: Όλες οι εγκεκριμένες διευθύνσεις IP διαγράφηκαν

en: %s has been whitelisted.
el: Το %s προστέθηκε στην λίστα εγκεκριμένων διευθύνσεων IP.

en: No command found.
el: Η εντολή δεν βρέθηκε.

en: Please enter the IP address you want to whitelist.
el: Παρακαλώ εισάγετε τη διεύθυνση IP που θέλετε να προσθέσετε στη λευκή λίστα.

[ctx: Instructions on how to whitelist IP ranges - low_range/high_range should be translated.]
en: You can save a range of IPs {low_range}-{high_range}. No spaces allowed.  (example: 1.1.1.1-2.2.2.2)
el: Μπορείτε να αποθηκεύσετε μια σειρά από διευθύνσεις IP {κατώτατο_όριο}-{ανώτατο_όριο}. Δεν επιτρέπονται κενά. (παράδειγμα: 1.1.1.1-2.2.2.2)

[ctx: 'list' and 'clear' are commands and should not be translated]
en: You can also 'list' or 'clear' the whitelist.
el: Μπορείτε επίσης να κάνετε 'list' ή 'clear' τη λευκή λίστα.

en: Option not found or is empty.  Use "list" to list option names
el: Η επιλογή δεν βρέθηκε ή είναι κενή. Επιλέξτε "λίστα" για εμφάνιση όλων των ονομάτων

en: Deleted option: %s
el: Διαγραμμένη επιλογή: %s

en: Sorry, no updating arrays at this time
el: Σφάλμα. Δεν είναι δυνατή η ενημέρωση του πίνακα.

[ctx: Updating an option from "this" to "that".]
en: Updated option: %s to "%s"
el: Η ρύθμιση ενημερώθηκε από %s σε "%s"

en: Option
el: Ρύθμιση

en: Value
el: Τιμή

[ctx: a variable command that a user can write, provided in the printed instructions]
en: option
el: ρύθμιση

[ctx: the value that they want to update the option to]
en: value
el:  τιμή

[ctx: 'get', 'delete', and 'update' are commands - do not translate.]
en: Above are your options. You may 'get', 'delete', and 'update' them.
el: Παραπάνω είναι οι επιλογές σας. Μπορείτε να τις κάνετε 'get', 'delete', ή 'update'.

[ctx: 'wp jetpack options' is a command - do not translate.]
en: Type 'wp jetpack options' for more info.
el: Εισάγετε 'wp jetpack options' για περισσότερες πληροφορίες.

en: Action cancelled. Have a question?
el: Η ενέργεια ακυρώθηκε. Έχετε ερωτήσεις;

en: Are you sure? This cannot be undone. Type "yes" to continue:
el: Είστε σίγουρος/η; Αυτή η ενέργεια δεν μπορεί να αλλάξει. Πληκτρολογήστε "yes" για να συνεχίσετε:

note: translators: Don't translate the word yes here.
en: Are you sure? Modifying this option may disrupt your Jetpack connection.  Type "yes" to continue.
el: Είστε σίγουρος/η; Αυτή η ενέργεια μπορεί να διακόψει την σύνδεση του Jetpack. Πληκτρολογήστε "yes" για να συνεχίσετε.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
el: Ο διαχειριστής του ιστολογίου πρέπει να δημιουργήσει την σύνδεση για το Jetpack.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
el: Πρέπει πρώτα να εγγράψετε το Jetpack πριν το συνδέσετε.

en: Error Details: %s
el: Λεπτομέρειες σφάλματος: %s

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
el: Σφάλμα για το domain `%1$s` is_usable_domain. Κενό πεδίο.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
el: Σφάλμα για το domain `%1$s` is_usable_domain. Η χρήση του δεν επιτρέπεται.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
el: Σφάλμα για το domain `%1$s`. Μη έγκυρο top level domain.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
el: Σφάλμα στο domain `%1$s`. Είναι subdomain του WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as its IP `%2$s` is either invalid, or in a reserved or private range.
el: Σφάλμα στο domain `%1$s`. Η διεύθυνση IP `%2$s` του domain δεν ειναι έγκυρη ή είναι ιδιωτική ή χρησιμοποιείται.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
el: Δεν έχετε δικαιώματα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα.

en: Your site isn’t reaching the Jetpack servers.
el: Ο ιστότοπος σας δεν επικοινωνεί με τους διακομιστές του Jetpack.

en: Your site isn’t securely reaching the Jetpack servers.
el: Ο ιστότοπος σας δεν επικοινωνεί με ασφάλεια με τους διακομιστές του Jetpack.

en: Your `%1$s` option is set up as `%2$s`, but your WordPress.com connection lists it as `%3$s`!
el: Η επιλογή `%1$s` έχει οριστεί ως `%2$s` αλλά η σύνδεση στο WordPress.com την εμφανίζει ως `%3$s`!

en: Something has gotten mixed up in your Jetpack Connection!
el: Σφάλμα κατά την σύνδεση του Jetpack!

en: It looks like your site can not communicate properly with Jetpack.
el: Η επικοινωνία μεταξύ του ιστότοπου σας και του Jetpack δεν είναι εφικτή.

en: Testing your site's compatibility with Jetpack...
el: Έλεγχος συμβατότης του ιστότοπου σας με το Jetpack...

en: Your Jetpack setup looks a-okay!
el: Η εγκατάσταση του Jetpack είναι μια χαρά.

en: There seems to be a problem with your site’s ability to communicate with Jetpack!
el: Πρόβλημα στην επικοινωνία μεταξύ Jetpack και του ιστότοπου σας!

en: Trouble with Jetpack?
el: Πρόβλημα με το Jetpack;

en: It may be caused by one of these issues, which you can diagnose yourself:
el: Είναι πιθανό να συμβαίνει εξαιτίας των παρακάτω λόγων:

en: A known issue.
el: Γνωστό πρόβλημα.

en: Some themes and plugins have <a href="%1$s">known conflicts</a> with Jetpack – check the <a href="%2$s">list</a>. (You can also browse the <a href="%3$s">Jetpack support pages</a> or <a href="%4$s">Jetpack support forum</a> to see if others have experienced and solved the problem.)
el: Είναι γνωστό ότι ορισμένα Θέματα και Πρόσθετα <a href="%1$s">δεν λειτουργούν σωστά</a> με το Jetpack. Δείτε την <a href="%2$s">λίστα</a>. Βρείτε πληροφορίες και λύσεις στην σελίδα <a href="%3$s">υποστήριξης του Jetpack</a> ή <a href="%4$s">στο φόρουμ υποστήριξη του Jetpack</a>.

en: An incompatible plugin.
el: Μη συμβατό Πρόσθετο.

en: Find out by disabling all plugins except Jetpack. If the problem persists, it's not a plugin issue. If the problem is solved, turn your plugins on one by one until the problem pops up again – there's the culprit! Let us know, and we'll try to help.
el: Απενεργοποιήστε όλα τα Πρόσθετα εκτός του Jetpack. Αν το πρόβλημα συνεχίζει τότε δεν προέρχεται από κάποιο Πρόσθετο. Αν το πρόβλημα επιλύθηκε, ενεργοποιήστε ένα-ένα τα Πρόσθετα για να εντοπίσετε πιο δημιουργεί το πρόβλημα.

en: A theme conflict.
el: Διένεξη Θεμάτων

en: A problem with your XMLRPC file.
el: Πρόβλημα με το αρχείο XMLRPC.

en: Load your <a href="%s">XMLRPC file</a>. It should say “XML-RPC server accepts POST requests only.” on a line by itself.
el: Φορτώστε το <a href="%s">αρχείο XMLRPC</a>. Θα πρέπει να αναφέρει "Ο διακομιστής XML-RPC δέχεται μόνο συνδέσεις POST".

en: If it's not by itself, a theme or plugin is displaying extra characters. Try steps 2 and 3.
el: Αν δεν συμβαίνει αυτόματα, κάποιο Θέμα ή Πρόσθετο χρησιμοποιούν επιπλέον χαρακτήρες. Δοκιμάστε τα βήματα 2 και 3.

en: If you get a 404 message, contact your web host. Their security may block XMLRPC.
el: Αν λαμβάνετε το Σφάλμα 404 επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του πακέτου φιλοξενίας του ιστότοπου σας. Οι ρυθμίσεις ασφαλείας είναι πιθανό να αποκλείουν το XMLRPC.

en: If none of these help you find a solution, <a href="%s">click here to contact Jetpack support</a>. Tell us as much as you can about the issue and what steps you've tried to resolve it, and one of our Happiness Engineers will be in touch to help.
el: Αν δεν έχετε καταφέρει να βρείτε λύση στο πρόβλημα που αντιμετωπίζετε, <a href="%s">επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Jetpack</a>. Περιγράψτε το πρόβλημα με λεπτομέρειες και την προσπάθεια που κάνετε για να το επιλύσετε. Θα χαρούμε να σας βοηθήσουμε.

en: The primary connection is owned by <strong>%s</strong>'s WordPress.com account.
el: Η κύρια σύνδεση ανήκει στον λογαριασμό WordPress.com του/της <strong>%s</strong>.

en: Please describe the problem you are having.
el: Περιγράψτε το πρόβλημα που αντιμετωπίζετε.

en: Name
el: Όνομα

en: Let us know your name.
el: Πείτε μας το όνομα σας.

en: E-mail
el: Ηλ. διεύθυνση

en: Use a valid email address.
el: Χρησιμοποιήστε μια έγκυρη διεύθυνση email

en: The test results and some other useful debug information will be sent to the support team. Please feel free to <a href="#">review/modify</a> this information.
el: Τα αποτελέσματα των ελέγχων μαζί με επιπλέον πληροφορίες για την επίλυση το προβλήματος θα σταλούν στην ομάδα υποστήριξης. Αν θέλετε μπορείτε να <a href="#">δείτε και να ελέγξετε</a> τις πληροφορίες.

en: Debug Info
el: Πληροφορίες εύρεσης σφαλμάτων (debug)

en: Submit &#187;
el: Αποστολή &#187;

en: Activate Photon
el: Ενεργοποίηση Photon

en: We are sorry but unfortunately Photon did not activate.
el: Λυπούμαστε αλλά η υπηρεσία Photon δεν ενεργοποιήθηκε.

en: Search Modules…
el: Αναζήτηση αρθρωμάτων...

[ctx: "Site Icon" is the feature name.]
en: WordPress now has Site Icon built in!
el: Το WordPress προσφέρει δημιουργία εικονιδίου για site με την υπηρεσία Site Icon!

en: Deactivate
el: Απενεργοποίηση

en: Activate
el: Ενεργοποίηση

en: No Modules Found
el: Δεν βρέθηκαν αρθρώματα (modules)

en: Module Info
el: Πληροφορίες αρθρώματος (module)

en: Site Name
el: Όνομα ιστότοπου

en: Path
el: Διαδρομή

en: Connected
el: Συνδεδεμένο

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Jetpack Sites
el: Ιστότοποι Jetpack

en: Sites
el: Ιστότοποι

en: Refresh Status
el: Ανανέωση κατάστασης

en: Indexing request queued and waiting&hellip;
el: Δημιουργία καταλόγου δημοσιεύσεων σε εξέλιξη&hellip;

en: Indexing posts
el: Δημιουργία καταλόγου δημοσιεύσεων

en: Reindex Posts
el: Επαναδημιουργία καταλόγου δημοσιεύσεων

en: Posts indexed.
el: Η δημιουργία καταλόγου δημοσιεύσεων ολοκληρώθηκε

en: Status unknown.
el: Άγνωστη κατάσταση.

en: This site is too large, please contact Jetpack support to sync.
el: Το περιεχόμενου αυτού του ιστότοπου είναι υπερβολικά μεγάλο. Επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Jetpack για τον συγχρονισμό του περιεχομένου.

en: Visit the post for more.
el: Διαβάστε το άρθρο για λεπτομέρειες.

en: Video post by %s.
el: Το βίντεο δημοσιεύθηκε από %s.

en: Video post.
el: Βίντεο δημοσίευση
