Themes - Twenty Nineteen - en to fi translation catalogue (102 entries)

note: Description of the theme
en: Our 2019 default theme is designed to show off the power of the block editor. It features custom styles for all the default blocks, and is built so that what you see in the editor looks like what you'll see on your website. Twenty Nineteen is designed to be adaptable to a wide range of websites, whether you’re running a photo blog, launching a new business, or supporting a non-profit. Featuring ample whitespace and modern sans-serif headlines paired with classic serif body text, it's built to be beautiful on all screen sizes.
fi: Vuoden 2019 oletusteemamme on suunniteltu esittelemään uuden lohkoeditorin parhaimpia ominaisuuksia. Teema tarjoaa mukautetut tyylit kaikille oletuslohkoille ja on rakennettu siten, että sisältö näyttää täsmälleen samalta editorissa sekä verkkosivullasi. Twenty Nineteen on suunniteltu mukautuvaksi monenlaisille verkkosivuille, kuten kuva-blogeille, uuden yrityksen markkinoinnille tai voittoa tavoittelemattoman yhdistyksen tarpeisiin. Voit luoda kauniita sivustoja kaiken kokoisille ruuduille käyttämällä teeman tarjoamaa tyhjää tilaa, moderneja sans-serif otsikoita sekä ajatonta serif leipätekstiä.

en: We help companies communicate with their customers.
fi: Autamme yrityksiä viestimään asiakkaidensa kanssa.

en: Spark interest on social media
fi: Herätä huomiota sosiaalisessa mediassa

en: We help businesses grow.
fi: Autamme yrityksiä kasvamaan.

en: Activate new customers
fi: Osallista uusia asiakkaita

en: We help startups define (or refine) a clear brand identity.
fi: Autamme startup-yrityksiä luomaan selkeän brändi-indentiteetin.

en: Redefine brands
fi: Määrittele brändejä

en: What We Do
fi: Mitä teemme

en: Oddly enough, Doug Watson also grew up working alongside his parents at a family-owned restaurant in Queens, NY. He &nbsp;worked on digital campaigns for Fortune 500 Companies before joining Eva Green Consulting.
fi: Hassua kyllä, myös Doug Watson työskenteli nuorempana vanhempiensa rinnalla perheen ravintolassa New Yorkin Queensissä. Ennen Eva Green Consultingia hän on työstänyt digitaalisia kampanjoita Fortune 500 -yrityksille.

en: Eva Young grew up working alongside her parents at their restaurant in Queens, NY. She opened Eva Young Consulting in 2014 to help small businesses like her parents’ restaurant adapt to the digital age.
fi: Eva Young työskenteli nuorempana vanhempiensa perheravintolassa New Yorkin Queensissä. Hän perusti Eva Young Consultingin vuonna 2014 auttaakseen vanhempiensa ravintolan kaltaisia pieniä yrityksiä mukautamaan uuteen digitaaliseen aikakauteen.

en: Team
fi: Tiimi

en: Content Strategy
fi: Sisältöstrategia

en: Copywriting
fi: Markkinointitekstit

en: Marketing
fi: Markkinointi

en: Social Media
fi: Sosiaalinen media

en: Mobile
fi: Mobiili

en: Website Design
fi: Sivustojen suunnittelu

en: Gradient
fi: Liukuväri

en: Services
fi: Palvelut

en: Contact Us
fi: Ota yhteyttä

en: example@example.com
fi: nimi@esimerkki.com

en: Get In Touch
fi: Ota yhteyttä

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Eva Young Consulting was founded in 2014 to meet the needs of small businesses in the San Francisco Bay Area. We help startups define a clear brand identity and digital strategy that will carry them through their financing rounds and scale as their business grows. Discover how we can boost your brand with a unique and powerful digital marketing strategy.
fi: Eva Young Consulting perustettiin vuonna 2014 palvelemaan pienten yritysten tarpeita San Franciscon alueella. Autamme startup-yrityksiä määrittämään selkeän identiteetin ja digitstrategian, joka auttaa heitä rahoituskierrosten läpiviemisessä ja yrityksen kasvattamisessa liiketoiminnan mukana. Tutustu kuinka voit kohentaa brändiäsi yksilöllisen ja tehokkaan markkintointistrategian avulla.

en: Advocating for Businesses and Entrepreneurs since 2014
fi: Yritysten ja yrittäjien tukena vuodesta 2014

en: About
fi: Tietoja

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
fi: Kommenttisi odottaa tarkastusta. Tämä on vasta esikatselu, kommenttisi tulee julkiseksi hyväksynnän jälkeen.

en: Dark Blue
fi: Tummansininen

en: Blue
fi: Sininen

note: translators: %s: Parent post link.
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%s</span>
fi: <span class="meta-nav">Julkaistu otsikolla</span><span class="post-title">%s</span>

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><br><span class="post-title">%title</span>
fi: <span class="meta-nav">Julkaistu otsikolla</span><br><span class="post-title">%title</span>

[ctx: post]
en: Featured
fi: Suositeltu

note: translators: %s: WordPress version.
en: Twenty Nineteen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
fi: Twenty Nineteen vaatii vähintään WordPress-version 4.7. Käytät versiota %s. Päivitä ja yritä uudelleen.

en: Back
fi: Takaisin

en: More
fi: Lisää

en: Apply a filter to featured images using the primary color
fi: Lisää suodatin artikkelikuviin päävärillä

en: Apply a custom color for buttons, links, featured images, etc.
fi: Käytä mukautettua väriä painikkeille, linkeille, artikkelikuville, jne.

[ctx: primary color]
en: Custom
fi: Mukautettu

[ctx: primary color]
en: Default
fi: Oletus

en: White
fi: Valkoinen

en: Light Gray
fi: Vaaleanharmaa

en: Dark Gray
fi: Tummanharmaa

en: Huge
fi: Valtava

en: Large
fi: Suuri

en: Normal
fi: Normaali

en: Small
fi: Pieni

en: Footer Menu
fi: Alatunnisteen valikko

[ctx: Used before full size attachment link.]
en: Full size
fi: Täysikokoinen

en: Page
fi: Sivu

en: Add widgets here to appear in your footer.
fi: Lisää vimpaimia tähän käyttääksesi niitä alatunnisteessa.

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Primary Color
fi: Ensisijainen väri

en: No comments
fi: Ei kommentteja

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d Comment | %d Comments
fi[0]: %d kommentti
fi[1]: %d kommenttia

en: View more posts
fi: Näytä lisää artikkeleita

note: translators: %s: Post author.
en: Published by %s
fi: Julkaissut %s

en: Top Menu
fi: Ylävalikko

note: translators: %s: Post title. translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
fi: Jatka lukemista<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Pages:
fi: Sivut:

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
fi: Emme valitettavasti löytäneet etsimääsi. Ehkä hakutoiminnosta on apua.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
fi: Pahoittelut mutta mitään ei löytynyt hakuehdoillasi. Kokeile uudelleen joillakin toisilla hakusanoilla.

en: Nothing Found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Previous post:
fi: Edellinen artikkeli:

en: Previous Post
fi: Edellinen artikkeli

en: Next post:
fi: Seuraava artikkeli:

en: Next Post
fi: Seuraava artikkeli

en: Search results for:
fi: Tulokset haulle:

en: Older posts
fi: Vanhemmat artikkelit

en: Newer posts
fi: Uudemmat artikkelit

en: Tags:
fi: Avainsanat:

en: Posted in
fi: Julkaistu kategoriassa

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Leave a comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
fi: Kommentoi<span class="screen-reader-text"> artikkelia %s</span>

en: Posted by
fi: Artikkelin julkaisija on

en: Archives:
fi: Arkistot:

note: translators: %s: Taxonomy singular name.
en: %s Archives:
fi: Luokittelun %s arkisto:

en: Post Type Archives:
fi: Sisältötyypin arkisto:

en: Daily Archives:
fi: Päiväarkisto:

en: Monthly Archives:
fi: Kuukausiarkisto:

en: Yearly Archives:
fi: Vuosiarkisto:

en: Author Archives:
fi: Kirjoittaja-arkisto:

en: Tag Archives:
fi: Avainsana-arkisto:

en: Category Archives:
fi: Kategoria-arkisto:

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit <span class="screen-reader-text">%s</span>
fi: Muokkaa <span class="screen-reader-text">%s</span>

en: Skip to content
fi: Siirry sisältöön

en: Social Links Menu
fi: Some-valikko

en: Primary
fi: Ensisijainen

note: translators: %s: WordPress.
en: Proudly powered by %s.
fi: Moottorina ylpeästi %s.

en: Comments are closed.
fi: Kommentit on suljettu.

en: Next
fi: Seuraava

en: Previous
fi: Edellinen

en: Comments
fi: Kommentit

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s reply on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s replies on &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[0]: %1$s vastaus aiheeseen &ldquo;%2$s&rdquo;
fi[1]: %1$s vastausta aiheeseen &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One reply on &ldquo;%s&rdquo;
fi: Yksi vastaus aiheeseen &ldquo;%s&rdquo;

en: Leave a comment
fi: Kommentoi

en: Join the Conversation
fi: Ota osaa keskusteluun

en: Your comment is awaiting moderation.
fi: Kommenttisi odottaa tarkastusta.

en: Edit
fi: Muokkaa

note: translators: 1: Comment date, 2: Comment time.
en: %1$s at %2$s
fi: %1$s, klo %2$s

note: translators: %s: Comment author link.
en: %s <span class="screen-reader-text says">says:</span>
fi: %s <span class="screen-reader-text says">sanoo:</span>

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
fi: Näyttää siltä että täällä ei ole mitään. Kokeilepa hakua?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
fi: Hups! Etsimääsi sivua ei löytynyt.

note: Author of the theme
en: the WordPress team
fi: WordPress-tiimi
