Themes - Twenty Seventeen - en to nl translation catalogue (82 entries)

note: Description of the theme
en: Twenty Seventeen brings your site to life with header video and immersive featured images. With a focus on business sites, it features multiple sections on the front page as well as widgets, navigation and social menus, a logo, and more. Personalize its asymmetrical grid with a custom color scheme and showcase your multimedia content with post formats. Our default theme for 2017 works great in many languages, for any abilities, and on any device.
nl: Twenty Seventeen brengt je site tot leven met header video en meeslepende aanbevolen afbeeldingen. Met een focus op zakelijke sites kenmerkt het zich met meerdere onderdelen op de voorpagina evenals widgets, navigatie en social media menu's, een logo, en meer. Personaliseer het asymmetrische raster met een aangepast kleurenschema en vertoon je multimedia inhoud met berichtformaten. Ons standaard thema voor 2017 werkt fantastisch in meerdere talen, voor elk vermogen, en op elk apparaat.

en: Contact us
nl: Neem contact op

en: We are proud to serve outstanding clients.
nl: We zijn er trots op uitstekende klanten van dienst te zijn.

en: Contact Us
nl: Neem contact op

en: Video Production
nl: Video productie

en: Content Strategy
nl: Inhoudstrategie

en: Web Development
nl: Webontwikkeling

en: Services
nl: Diensten

en: Strategy
nl: Strategie

en: Direct Light
nl: Direct licht

en: Design
nl: Ontwerp

en: Images with Link
nl: Afbeeldingen met link

en: Need a website? We&#39;ve got you covered. Our design team will create a stunning design to transform your brand.
nl: Heb je een site nodig? We hebben alles voor je. Ons ontwerpteam zal een prachtig ontwerp maken om je merk te transformeren.

en: Web Design
nl: Webontwerp

en: White border
nl: Witte rand

en: See Case Study
nl: Zie casestudy

en: Communicate your purpose and goals with a beautiful logo that encapsulates your business.
nl: Communiceer je doel en doelen met een mooi logo dat je bedrijf weergeeft.

en: Black Stripes
nl: Zwarte strepen

en: Images with Text and Link
nl: Afbeeldingen met tekst en link

en: Our Services
nl: Onze diensten

en: Attract Leads with Marketing Campaigns that Work
nl: Trek leads aan met marketingcampagnes die werken

en: Large Heading with Button
nl: Grote header met knop

en: Add widgets here to appear in your sidebar on blog posts and archive pages.
nl: Voeg hier widgets toe voor in je zijbalk bij blogberichten en archief pagina's.

en: Blog Sidebar
nl: Blog zijbalk

en: Scroll down to content
nl: Naar beneden scrollen naar inhoud

[ctx: Theme starter content]
en: Coffee
nl: Koffie

[ctx: Theme starter content]
en: Sandwich
nl: Broodje

en: Pause background video
nl: Pauzeer achtergrond video

en: Play background video
nl: Speel achtergrond video af

note: translators: %s: The section ID.
en: Front Page Section %s Placeholder
nl: Hoofdpagina Sectie  %s Plaatsaanduiding

en: When the two-column layout is assigned, the page title is in one column and content is in the other.
nl: Wanneer de twee-kolommen lay-out is toegewezen, bevindt de paginatitel zich in de ene kolom en de inhoud in de ander.

en: Next Post
nl: Volgend bericht

en: Posts
nl: Bericht

en: Categories
nl: Categorieën

note: translators: %s: Post date.
en: <span class="screen-reader-text">Posted on</span> %s
nl: <span class="screen-reader-text">Geplaatst op</span> %s

note: translators: %s: Post author.
en: by %s
nl: door %s

en: Please define an SVG icon filename.
nl: Bepaal een SVG pictogram bestandsnaam.

en: Please define default parameters in the form of an array.
nl: Definieer alsjeblieft de standaard parameters in de vorm van een array.

en: Select pages to feature in each area from the dropdowns. Add an image to a section by setting a featured image in the page editor. Empty sections will not be displayed.
nl: Selecteer vanuit de uitklapmenu's in elk gebied de uit te lichten pagina's. Voeg een afbeelding toe aan een sectie door een uitgelichte afbeelding in te stellen in de editor. Lege secties worden niet getoond.

note: translators: %d: The front page section number.
en: Front Page Section %d Content
nl: Voorpagina sectie %d inhoud

en: Two Column
nl: Twee kolommen

en: One Column
nl: Een kolom

en: Page Layout
nl: Pagina lay-out

en: Theme Options
nl: Thema opties

en: Custom
nl: Aangepast

en: Light
nl: Licht

en: Color Scheme
nl: Kleurschema

en: Default Header Image
nl: Standaard header afbeelding

en: Add widgets here to appear in your footer.
nl: Voeg hier widgets toe die getoond worden in je footer.

en: Top Menu
nl: Bovenste Menu

en: Reply
nl: Reageer

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nl: Het lijkt erop dat wij niet kunnen vinden wat jij zoekt. Wellicht dat de zoekfunctie kan helpen.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nl: Er kwam niets overeen met je zoektermen. Probeer het nog eens met wat andere keywords.

note: translators: %s: Post editor URL.
en: Ready to publish your first post? <a href="%s">Get started here</a>.
nl: Klaar om je eerste bericht te publiceren? <a href="%s">Begin hier</a>.

en: Nothing Found
nl: Niets gevonden

en: Previous Post
nl: Vorig bericht

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

[ctx: submit button]
en: Search
nl: Zoeken

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
nl: Zoeken &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
nl: Zoeken naar:

note: translators: Search query.
en: Search Results for: %s
nl: Zoekresultaten voor: %s

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
nl: Lees verder <span class="screen-reader-text">"%s"</span>

en: Dark
nl: Donker

note: translators: %s: The current WordPress version.
en: Twenty Seventeen requires at least WordPress version 4.7. You are running version %s. Please upgrade and try again.
nl: Twenty Sixteen vereist WordPress versie 4.4 of nieuwer. Je hebt versie %s. Gelieve deze bij te werken en probeer het dan opnieuw!

note: translators: %s: Post title. Only visible to screen readers.
en: Edit<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
nl: Bewerk <span class="screen-reader-text">"%s"</span>

en: Pages:
nl: Pagina's:

en: Skip to content
nl: Naar de inhoud springen

en: Collapse child menu
nl: Submenu invouwen

en: Expand child menu
nl: Submenu uitvouwen

en: Social Links Menu
nl: Socialelinksmenu

note: translators: %s: WordPress
en: Proudly powered by %s
nl: Ondersteund door %s

en: Footer Social Links Menu
nl: Footer sociale links menu

en: Comments are closed.
nl: Reacties zijn gesloten.

[ctx: comments title]
note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s Reply to &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s Replies to &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[0]: %1$s antwoord op &ldquo;%2$s&rdquo;
nl[1]: %1$s antwoorden op &ldquo;%2$s&rdquo;

[ctx: comments title]
note: translators: %s: Post title.
en: One Reply to &ldquo;%s&rdquo;
nl: Eén antwoord op &ldquo;%s&rdquo;

en: Page
nl: Pagina

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
nl: Het lijkt erop dat er niets gevonden is op deze locatie. Probeer het eens met een zoekopdracht?

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
nl: Oeps! Deze pagina kon niet worden gevonden.

note: Theme URI of the theme
en: https://wordpress.org/themes/twentyseventeen/
nl: https://nl.wordpress.org/themes/twentyseventeen/
